Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Beyazpano.com nedir?
 Beyazpano, gelişmiş bir öğrenme yönetim sistemini bünyesinde
barındıran, Türkiye'nin web tabanlı il...
Beyazpano’da neler
yapabiliriz?
Sınıfını Beyazpano’ya taşımış olan bir eğitmen sınavlar
düzenleyebilir, ödevler verebilir ...
Beyazpano giriş ekranı
BEYAZPANO’YA ÜYE OLDUM,
SIMDI NE YAPACAGIM?
 Beyazpano’ya üye olduktan sonra dijital sınıfınızı oluşturmalı ve
öğrenciler...
ÖDEV MODÜLÜ
 Beyazpano, eğitmenlerin dijital sınıfları üzerinden öğrencilerine
ödevler verebilmesini ve öğrencilerin de t...
SINAV MODÜLÜ
Beyazpano, sahip olduğu sınav modülü ile eğitmenlere sınav
oluşturabilme, öğrencilere de bu sınavları Beyazpa...
NOT DEFTERİ
 Öğrencilere verilen notların kolaylıkla takip edilebileceği, üstelik
sınav ve ödev modülleriyle entegre çalı...
TARTIŞMA BAŞLIKLARI
 Beyazpano üzerinde öğrencilerinizin farklı konuları sizin
kontrolünüz altında daha organize bir orta...
SINIF KÜTÜPHANESİ
 Her dijital sınıfınız altında bir Sınıf Kütüphanesi mevcuttur. Sınıf
Kütüphanesi, öğrencilerinizle pay...
DOSYALARIM MODÜLÜ
 Beyazpano, bulut teknolojisi desteğiyle dünyanın en gelişmiş
sunucuları üzerinde siz değerli kullanıcı...
GRUPLAR MODÜLÜ
 Beyazpano’nun en son geliştirilen modüllerinden biri de Gruplar
Modülü’dür. Gruplar modülü ile eğitmenler...
SOSYAL AĞ OLARAK
KULLANIN
 Beyazpano, aynı zamanda güvenli bir sosyal ağdır. Kişisel gizlilik
ayarları sayesinde profilin...
Kaynak
 https://speakerdeck.com/easyclass/beyazpano-tanitim-
kitapcigi
Beyazpano. com nedir?
Beyazpano. com nedir?
Beyazpano. com nedir?
Beyazpano. com nedir?
Beyazpano. com nedir?
You’ve finished this document.
Download and read it offline.
Upcoming SlideShare
FATİH Projesi Etkileşimli Tahta ve Tabletin Verimli Kullanımına Yönelik Çözüm Önerisi
Next
Upcoming SlideShare
FATİH Projesi Etkileşimli Tahta ve Tabletin Verimli Kullanımına Yönelik Çözüm Önerisi
Next
Download to read offline and view in fullscreen.

Share

Beyazpano. com nedir?

Download to read offline

Beyazpano, gelişmiş bir öğrenme yönetim sistemini bünyesinde barındıran, Türkiye'nin web tabanlı ilk ücretsiz eğitim platformudur.
Beyazpano, bir eğitmenin sınıfında üstlenmiş olduğu pek çok fonksiyonu dijital bir platforma taşıyan ve eğitmenin sınıfını ve bilgi akısını yönetmesini sağlayan bir öğrenme yönetim sistemidir.

 • Be the first to like this

Beyazpano. com nedir?

 1. 1. Beyazpano.com nedir?  Beyazpano, gelişmiş bir öğrenme yönetim sistemini bünyesinde barındıran, Türkiye'nin web tabanlı ilk ücretsiz eğitim platformudur.  Beyazpano, bir eğitmenin sınıfında üstlenmiş olduğu pek çok fonksiyonu dijital bir platforma taşıyan ve eğitmenin sınıfını ve bilgi akısını yönetmesini sağlayan bir öğrenme yönetim sistemidir.
 2. 2. Beyazpano’da neler yapabiliriz? Sınıfını Beyazpano’ya taşımış olan bir eğitmen sınavlar düzenleyebilir, ödevler verebilir ve teslim alabilir, öğrenci notlarını ödev ve sınav modülleriyle entegre çalışan not defteri üzerinde takip edebilir, sınıf altında tartışma grupları oluşturabilir, videolar ve ders materyalleri paylaşabilir. Ayrıca, eğitmenler ders programı, etkinlikler, ödevler ve sınavlarla ilgili tarihleri kişisel takvim sayfası altında izleyebilir.
 3. 3. Beyazpano giriş ekranı
 4. 4. BEYAZPANO’YA ÜYE OLDUM, SIMDI NE YAPACAGIM?  Beyazpano’ya üye olduktan sonra dijital sınıfınızı oluşturmalı ve öğrencilerinizi sınıfınıza davet etmelisiniz. Beyazpano’daki bazı modüllere göz atalım.
 5. 5. ÖDEV MODÜLÜ  Beyazpano, eğitmenlerin dijital sınıfları üzerinden öğrencilerine ödevler verebilmesini ve öğrencilerin de tamamladıkları ödevlerini Beyazpano üzerinden eğitmenlerine gönderebilmesini sağlayan bir altyapıya sahiptir. Eğitmenler, hazırladıkları ödevlere yazılı veya görüntü içeren dosyalar ekleyebilir.
 6. 6. SINAV MODÜLÜ Beyazpano, sahip olduğu sınav modülü ile eğitmenlere sınav oluşturabilme, öğrencilere de bu sınavları Beyazpano üzerinden cevaplayabilme imkanını vermektedir. Beyazpano üzerinde 3 çeşit soru tipi kullanarak sınavlar oluşturulabilir. Bu soru tipleri aşağıdaki gibidir:  Doğru / Yanlış  Çoktan Seçmeli  Yazılı Tipi Soru
 7. 7. NOT DEFTERİ  Öğrencilere verilen notların kolaylıkla takip edilebileceği, üstelik sınav ve ödev modülleriyle entegre çalışabilen Not Defteri ile artık not hesaplamak çok kolay. Oluşturduğunuz sınav veya ödevler otomatik olarak Not Defteri’ne aktarılır.
 8. 8. TARTIŞMA BAŞLIKLARI  Beyazpano üzerinde öğrencilerinizin farklı konuları sizin kontrolünüz altında daha organize bir ortamda tartışabilmeleri amacıyla Tartışmalar modülü geliştirilmiştir. Belirleyeceğiniz konular için başlatacağınız her tartışma ayrı bir başlık altında takip dilecektir.
 9. 9. SINIF KÜTÜPHANESİ  Her dijital sınıfınız altında bir Sınıf Kütüphanesi mevcuttur. Sınıf Kütüphanesi, öğrencilerinizle paylaşmak istediğiniz tüm ders materyallerini yükleyebileceğiniz ve de öğrencilerinizin düzenli bir şekilde takip edebileceği bir alandır.
 10. 10. DOSYALARIM MODÜLÜ  Beyazpano, bulut teknolojisi desteğiyle dünyanın en gelişmiş sunucuları üzerinde siz değerli kullanıcılarına hizmet vermektedir. Bulut teknolojisinin sağlamış olduğu avantaj ile sistemimiz üzerinde her eğitmenimize 2 gb büyüklüğünde kişisel dosya saklama alanı tahsis edilmiştir. Bu dosya saklama alanında derslerle ilgili veya kişisel dosyalarınızı saklayabilir ve bunları dilediğiniz zaman sınıf panoları üzerinde paylaşabilirsiniz
 11. 11. GRUPLAR MODÜLÜ  Beyazpano’nun en son geliştirilen modüllerinden biri de Gruplar Modülü’dür. Gruplar modülü ile eğitmenler diledikleri baslıklar altında Gruplar oluşturabilir, bu şekilde diğer eğitmenlerle bir araya gelebilir ve gerek akademik gerekse de sosyal anlamda kendilerini geliştirebilecekleri ve aralarında bilgi paylaşabilecekleri ortamları oluşturabilirler.
 12. 12. SOSYAL AĞ OLARAK KULLANIN  Beyazpano, aynı zamanda güvenli bir sosyal ağdır. Kişisel gizlilik ayarları sayesinde profiliniz veya diğer kişisel bilgilerinize erişimi dilediğiniz gibi ayarlayabilir, dilerseniz profilinizi dış dünyaya kapatabilirsiniz.
 13. 13. Kaynak  https://speakerdeck.com/easyclass/beyazpano-tanitim- kitapcigi

Beyazpano, gelişmiş bir öğrenme yönetim sistemini bünyesinde barındıran, Türkiye'nin web tabanlı ilk ücretsiz eğitim platformudur. Beyazpano, bir eğitmenin sınıfında üstlenmiş olduğu pek çok fonksiyonu dijital bir platforma taşıyan ve eğitmenin sınıfını ve bilgi akısını yönetmesini sağlayan bir öğrenme yönetim sistemidir.

Views

Total views

3,196

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

1,116

Actions

Downloads

9

Shares

0

Comments

0

Likes

0

×