Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Manage Engine Password Management Sunumu

2,730 views

Published on

manage engine, manage engine password management, password yönetimi, parola yönetimi

 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Manage Engine Password Management Sunumu

 1. 1. Password Management
 2. 2. İşletmeler için Ayrıcalıklı Password ManagerPassword Manager Pro; işletmeler için şifre, belge ve dijitalkimlik gibi paylaşılan önemli bilgileri yönetmek ve depolamak içingüvenli bir kasadır.• Güvenli ve merkezi bir kasayı şifre saklamak ve şifreye erişmek içindağıtarak şifre zahmeti ve güvenlik ihmallerini giderme• Önemli sistemlerde gerekli sık parola değişikliğini otomatikleştirerek BTüretkenliğini birçok kez arttırma• Şifre erişimine gerçek zamanlı uyarılar ve iş akışı onaylaması ile önleyici vebelirleyici güvenlik kontrolleri sağlama• SOX, HIPAA ve PCI gibi mevzuata uygunluk ve güvenlik denetiminikarşılama
 3. 3. Password Manager Pro Ne tür Problemleri Çözer?Eğer BT altyapısını güvenli bir şekilde yönetmekten sorumlu bir BTyöneticisiyseniz, kendinizi kontrol edin:• Ayrıcalıklı şifre yığını içinde boğuluyor musunuz? İdari şifrelerielektronik tablolarda ya da dosyalarda saklıyor musunuz?• Hangi hesaba kimin eriştiğini takip etmeyi zor mu buluyorsunuz?• Şifreleri periyodik olarak değiştirmek için her uygulamada zahmetli birşekilde ayrı ayrı oturum mu açıyorsunuz?
 4. 4. Password Manager Pro Ne tür Problemleri Çözer?Eğer öyleyse sizin kesinlikle Password Manager Pro’ya ihtiyacınız var demektir!Yönetimsel/Ayrıcalıklı şifreler her işlemede kelimenin tam anlamıyla bolca olabilir.Sunucular, veri tabanları, anahtarlar, yönlendiriciler, güvenlik duvarları ve diğertüm yazılım ya da donanım ürünleri eşit sayıda yönetimsel şifreler içerebilir. Buparolalar güvensiz elektronik tablolar, metin dosyaları ve hatta çıktılarda saklanır vebir grup yönetici tarafından paylaşılır.
 5. 5. Password Manager Pro Ne tür Problemleri Çözer?Bu geleneksel uygulama aşağıdaki bilgisayar sorunlarını da beraberinde getirir:• Şifrelerin güvenli olmayan saklanma yöntemleri güvenlik tehditlerine yol açar.• Kontrolsüz süper kullanıcı ayrıcalıkları oluşur.• Görev tabanlı olmayan erişim kontrolü iç kontrolleri hassaslaştırır.• Eylemler için sorumluluk eksikliği oluşur.• Standart şifre uygulamaları ve politikaları zorlamak için herhangi bir hükümyoktur.• Merkezi kontrol yoktur.Password Manager Pro, şifreleri saklamak, yönetmek ve paylaşmak için güvenliksistemi oluşturarak bu problemlerin hepsini çözer.
 6. 6. Password Manager Pro’nun Bazı Önemli NoktalarıTüm işletmelerde yetkisiz erişime maruz kalmamak için iyi korunması gereken veçok hassas olan binlerce ayrıcalıklı şifreye vardır. Kolay yönetebilmek için, şifrelermerkezi bir havuzda saklanması gerekir. Ve işletmelerde genellikle farklı işlevselgruplar vardır ve her grup sadece belirli şifrelere erişebilmelidir.Merkezi Şifre KasasıAşağıdakiler bu iki amaca ulaşmak için gereklidir:• Merkezi bir havuz binlerce şifreyi güvenli bir şekilde saklayabilmelidir.• Şifreler için iyi tanımlanmış sahiplik• İhtiyaç temelinde şifrelere kısıtlı erişimPasswordManager Pro (PMP) yukarıdakilerin hepsini tam olarak karşılar.
 7. 7. Password Manager Pro’nun Bazı Önemli NoktalarıMerkezi depo olarak hizmet eden kurumsal kaynakların kullanıcı adları ve parolalarıAdvanced Encryption Standard(AES) algoritmasını kullanarak şifrelenir ve PMP degüvenli bir şekilde saklanır. Çeşitli kurumsal kaynaklar için sadece bir kere kullanıcıadı ve şifre girin ve daha sonra web ara yüzünden istediğiniz zaman geri alın.Merkezi Şifre KasasıAyrıcalıklı şifreler hassas olduğundan, PMP kaynakları, kullanıcı hesapları veşifreler için mülkiyet atayarak özenli bir şekilde ele alır. Yönetici veya kullanıcınınsahip olduğu bilgiler paylaşılmadığı sürece başkaları tarafından görülmezler. Birbilgi mülkiyeti başka bir yöneticiye tamamen transfer edilebilir veya bir yöneticimülkiyetini korurken diğerleri şifreleri görüntülemek, düzenlemek veyayönetmek için izin verebilir.
 8. 8. Password Manager Pro’nun Bazı Önemli NoktalarıMerkezi Şifre Kasası
 9. 9. Password Manager Pro’nun Bazı Önemli NoktalarıPaylaşılan Şifre YönetimiPek çok şirkette ortak bir yönetici hesabı oluşturur ve tüm yöneticiler altyapılarınaulaşmak için aynı hesabı kullanır. Örneğin; WindowstaAdministrator, Unix/Linuxta root, Ciscoda enable, SQL Serverda sa vb.Bu yönetimsel şifreler; Paylaşılan Yönetimsel Şifreler olarak dabilinir, kullanıcıların hemen hemen her şeyi yapabileceği ölçüde altyapılara sınırsızerişim sağlar.PMP Paylaşılan Yönetimsel Şifreleri yönetiminde problemler için sağlam çözümlersunar. Şifre mülkiyeti kavramı ve paylaşım mekanizması yalnızca yetkili kullanıcılarınyönetici parolalarına erişmemizi sağlar.
 10. 10. Password Manager Pro’nun Bazı Önemli NoktalarıPaylaşılan Şifre Yönetimi
 11. 11. Password Manager Pro’nun Bazı Önemli NoktalarıGörev Tabanlı Erişim Denetimi (Kullanıcı / Kullanıcı Grupları)PMPde mülkiyet ve paylaşım mekanizması kullanıcıların, sadece yetkilişifrelere ulaşabilmelerini sağlar. PMP çeşitli işlemlere erişim güvenlik açısındaneşit derecede önemlidir. PMPde görev tabanlı erişim denetimi onaylananbilgilere (onlara atanan kaynaklara) görevlerine göregörüntülemek, düzenlemek veya yönetmek için erişebilecek.
 12. 12. Password Manager Pro’nun Bazı Önemli NoktalarıGörev Tabanlı Erişim Denetimi (Kullanıcı / Kullanıcı Grupları)Varsayılan olarak, PMP önceden tanımlanmış 4 rol ile birlikte gelir:• Yöneticiler PMP uygulamalarını kurar, yapılandırır, yönetir ve tüm şifre vebilgilerle ilgili işlemleri gerçekleştirebilir. Ancak, sadece diğer kullanıcılartarafından paylaşılan ve kendilerinin oluşturduğu bilgi ve şifrelerigörüntüleyebilirler.• Şifre yöneticileri tüm bilgi ve şifre ile ilgili işlemleri gerçekleştirebilirler.Ancak, sadece diğer kullanıcılar tarafından paylaşılan ve kendilerininoluşturduğu bilgi ve şifreleri görüntüleyebilirler.
 13. 13. Password Manager Pro’nun Bazı Önemli NoktalarıGörev Tabanlı Erişim Denetimi (Kullanıcı / Kullanıcı Grupları)Varsayılan olarak, PMP önceden tanımlanmış 4 rol ile birlikte gelir:• Bir yönetici veya şifre yöneticisi diğer yöneticiler tarafında Süper Yöneticiyapılabilir (Kendisi yapamaz). Süper Yönetici herkesin sisteme yüklediğikaynakları yönetme ayrıcalığına sahip olacaktır.• Şifre Kullanıcıları sadece Yöneticiler veya Şifre Yöneticileri tarafındankendilerine paylaşılan şifreleri görebilir. Eğer paylaşım izni kullanıcılara buizni veriyorsa şifrelerini değiştirebilirler.Şifre Denetçileri, şifre yöneticileriyle aynı ayrıcalıklara sahiptir ve ek olarak kayıtve raporları denetime erişebilirler.
 14. 14. Password Manager Pro’nun Bazı Önemli NoktalarıŞifre Mülkiyeti ve PaylaşımıPassword Manager Pro temel mimarisi şifre mülkiyet ve paylaşım kavramlarıetrafında dönmektedir. Merkezi bir havuzda saklanan tüm şifreler iyitanımlanmış mülkiyetleri içerir.Varsayılan olarak, şifre ekleyen yönetici otomatik olarak o şifrenin sahibi olurve sadece ona saklanan şifreleri görüntülemesi mümkün olaraktır. Şifreninsahibi şifreleri paylaşmaya karar vermediği sürece diğerleri, şifrelerigörüntüleyemeyecekler.
 15. 15. Password Manager Pro’nun Bazı Önemli NoktalarıŞifre Mülkiyeti ve PaylaşımıPaylaşım kavramı iyi tanımlanmış kıstasları izler. Bunun anlamı, şifre sahibierişim seviyesini belirleyecektir. Şifre sahibi sadece ayrıcalık görüntüleme veyaayrıcalık görüntüleme ve değiştirme seçeneği verebilir.Eğer bir yönetici şirketten ayrılırsa, diğer bir kullanıcıya mülkiyetini devretmeşartı vardır.
 16. 16. Daha Fazla Bilgi İçin Lütfen Bize Ulaşınwww.educore.com.tr444 2673

×