Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Windows Live Messenger’dan Skype’a Nasıl Geçilir?

831 views

Published on

Published in: Technology
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

Windows Live Messenger’dan Skype’a Nasıl Geçilir?

  1. 1. Windows Live Messenger’danSkype’a Nasıl Geçilir?Uzun yıllardır kullanılan Windows Live Messenger bu ay itibariyle yerini Skype’a bırakıyor.Ayda 300 milyondan fazla kişiyi birbirine bağlayan Skype geçiş çok kolay, tek yapmanızgereken aşağıdaki adımları izlemek.Skype’ı kullanarak, tıpkı Messenger’da olduğu gibi anlık mesajlar gönderebilirsiniz. Bununyanı sıra Skype size, diğer Skype kullanıcılarıyla ücretsiz sesli ve görüntülü arama yapmaimkânı da tanır.Başlamak için;1. Skype’i kullanmak için, öncelikle http://www.skype.com adresinden Skype’ibilgisayarınıza indirin.2. Microsoft Live Messenger hesabınıza girmek için pencerenin sağ kısmında yer alanMicrosoft Hesabı seçeneğine tıklayın.
  2. 2. 3. Böylece Messenger kimliğinizle Skype’a giriş yapabilirsiniz. Skype’ı kullanarak, tıpkıMessenger’da olduğu gibi anlık mesajlar gönderebilirsiniz.4. Messenger’daki tüm kişileriniz Skypea otomatik olarak tek bir yerde olacak. Eğeryalnızca Messenger kişilerinizi görmek istiyorsanız kişi listesinde önce Tümü’nüardından Messenger’ı seçebilirsiniz. Skype size diğer Skype kullanıcılarıyla ücretsizsesli ve görüntülü arama yapma imkânı da tanır.5. Favori belirlemek için, kişi adını sağ tıklayın ve Favorilere Ekle’yi seçin veya kişiyi soltıklayarak tutun ve listenin en üstüne sürükleyip bırakın. Favori yaptığınız bir kişiyifavorilerden kaldırmak isterseniz de tekrar aşağıya sürükleyebilirsiniz!
  3. 3. 6. Mesaj yazmak için mesaj yazacağınız kişiyi tıklayın, hemen sağ tarafta bir anlıkmesajlaşma penceresi görünür. Mesaj göndermek için Enter tuşuna veya Mesajgönder düğmesine basmanız yeterli.7. Anlık mesajlaşma penceresinde bulunan gülen yüz simgesine tıklayarak bir ifadeekleyebilir veya bunun için her zamanki kısayolları kullanabilirsiniz :-)
  4. 4. 8. Grup görüşmesi yapmak istiyorsanız kişi listesinin üstündeki Bir grup oluştur’utıklayın ve kişileri bu gruba sürükleyin. Ya da artı işaretini kullanıp Kişi ekle’yi seçereko andaki sohbetinize birisini ekleyin.9. Yeni kişiler eklemek de çok kolay. Üst kısımdaki Bir kişi ekle düğmesini tıklayın veyaAda, Skype Adı’na ya da Microsoft hesabına göre arama yapmak için yine üstkısımdaki arama çubuğunu kullanın.
  5. 5. 10. Fotoğraf gibi bir dosya paylaşımında bulunmak için dosyanızı masaüstünden veyadosyanın bulunduğu klasörden sürükleyip anlık mesajlaşma penceresinebırakabilirsiniz. Ya da pencerenin üst tarafındaki artı işaretini kullanarak DosyaGönder’i seçebilirsiniz. Kişilerinizi de aynı şekilde paylaşabilirsiniz.
  6. 6. 11. Tüm yazışmalarınız Yakın Zamanda sekmesinin altında tutulur. Dolayısıyla, geridönüp dün, geçen hafta, hatta birkaç ay önce gönderdiğiniz bir fotoğrafı veyadosyayı bulabilirsiniz.12. Windows Live Messenger’dan Skype geçiş ve Skype’ın kullanımı işte bu kadar kolay.Skype’la ilgili sorularınız mı var? Yeni oluşturulan Skype Community Page’tehttp://community.skype.com/t5/T%C3%BCrk%C3%A7e/ct-p/Turkce?profile.language=tr sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.
  7. 7. Microsoft Türkiye hakkında:Microsoft Türkiye, 1993 yılında altı kişiyle başladığı uzun maratonda, bugün 350’ye yakın çalışanıyla birliktekoşuyor. Türkiye, aynı zamanda 79 ülkenin bulunduğu Microsoft Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nin de merkeziolarak yer alıyor. Microsoft, Türkiye’de de kurumlar ve bireylerin yeni ve önde olabilmeleri için, bilişimin tümdünyada olduğu gibi, ülkemizde de en fazla yatırım yapılan alanlardan biri olması gerektiğine inanıyor. Kurulduğugünden bu yana yerelleştirme çalışmalarının yanı sıra eğitim, destek, çözüm ve güvenlik konularında da kapsamlıfaaliyetler yürüten Microsoft Türkiye, yazılımlarıyla insanları ‘her zaman, her yerden ve her cihazdan’ bilgiylebuluşturuyor. Her bireye ve her ölçekteki şirketin farklı ihtiyaçlarına cevap verebilen Bulut Bilişim çözümleri ilebilgi teknolojilerinin yaygınlaşmasını hedefliyor. Microsoft Türkiye, 10 bini aşkın bilişim şirketinden oluşanekosistemiyle Türkiye’nin bilişim gücü olmaya devam ediyor.

×