Koha

1,173 views

Published on

Published in: Technology, Education
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
1,173
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
4
Actions
Shares
0
Downloads
20
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Koha

 1. 1. Me kalimin e kohes... ...do kuptosh qe te rrish me dike vetem sepse te ofron nje te ardhme te mire do te beje qe heret a vone te duash te kthehesh ne te kaluaren tende... Me kalimin e kohes... ...do te kuptosh qe te martohesh vetem sepse “po ngelesh vetem” eshte nje paralajmerim i qarte qe martesa do t e jete nje deshtim total... www.zbavitje.com KOHA
 2. 2. Me kalimin e kohes... ...do kuptosh qe vetem ai qe eshte i afte te te doje me gjithe te metat tua, pa pretenduar te te ndryshoje, mund te te jape te gjithe lumturine qe deshiron... Me kalimin e kohes... ...do kuptosh qe nqs do rrish ne krah te personit te dashur vetem per te shoqeruar vetmine tende, do perfundosh duke mos dashur ta shohesh me... www.zbavitje.com KOHA
 3. 3. Me kalimin e kohes... ...do kuptosh qe miqte e vertete vlejne me shume se çdo sasi parash... Me kalimin e kohes... ...do kuptosh qe miqte e vertete numerohen me gishta, dhe qe ai qe nuk lufton per te ruajtur miqesine e tyre heret a vone do perfundoje i rrethuar me miqesi te rreme... www.zbavitje.com KOHA
 4. 4. Me kalimin e kohes... ...do kuptosh qe fjalet e thena ne nje moment ne ikje e siper mund te lendojne personin tjeter pergjate gjithe jetes... Me kalimin e kohes... ...do te kuptosh qe çdokush mund te kerkoje falje, por mund te falin vetem ata qe kane nje shpirt te madh... www.zbavitje.com KOHA
 5. 5. Me kalimin e kohes... ...do te kuptosh qe nqs ke lenduar rende nje mik/e, ka shume mundesi qe shoqeria te mos jete kurre me e njejte... Me kalimin e kohes... ...do te kuptosh qe çdo eksperience e jetuar me çdo person eshte e paperseritshme... www.zbavitje.com KOHA
 6. 6. Me kalimin e kohes... ...do te kuptosh qe ai qe turperon ose perbuz nje qenie humane, heret a vone do te vuaje te njejtat turperime dhe perbuzje por te shumefishuara... Me kalimin e kohes... ...do te mesosh te ndertosh gjithçka mbi te sotmen, pasi e nesermja eshte shume e pasigurt per te bere plane... www.zbavitje.com KOHA
 7. 7. Me kalimin e kohes... ...do te kuptosh qe ti sforcosh gjerat qe te ndodhin do te beje qe ne fund te mos jene siç i prisje... Me kalimin e kohes... ...do te kuptosh qe ne te vertete me e mira nuk ishte e ardhmja, por momenti qe po jetoje ne ato çaste... www.zbavitje.com KOHA
 8. 8. Me kalimin e kohes... ...do te kuptosh qe te tentosh te falesh apo te kerkosh falje, te thuash qe dashuron, te thuash qe te ka marre malli, te thuash qe ke nevoje, te thuash qe do te behesh mik/e... para nje varri... ...nuk vlen me... www.zbavitje.com KOHA
 9. 9. Dhe kujto keto fjale: “ Njeriu plaket shume shpejt dhe mençurohet shume vone”. ...Tamam atehere kur: “ NUK KA ME KOHE” www.zbavitje.com KOHA
 10. 10. <ul><li>Vizitoni faqen tone per me shume slide humoristike dhe interesante: </li></ul><ul><li>www.zbavitje.com </li></ul>

×