Successfully reported this slideshow.

eKonsultacje - Konsultacje rodzicielskie online

0

Share

Loading in …3
×
1 of 6
1 of 6

More Related Content

Related Books

Free with a 14 day trial from Scribd

See all

eKonsultacje - Konsultacje rodzicielskie online

  1. 1. konsultacja rodzicielska pytanie: jak radzić sobie z nieporozumieniami u rodzeństwa?
  2. 2. Teoria Pojęcie rodziny jako systemu będącego rezultatem interakcji pomiędzy elementami. Znaczenie kolejności urodzin dzieci. Fazy w życiu rodziny. Znaczenie podsystemów, granic i ról w rodzinie. Jak rozumieć rodzinę?
  3. 3. Nieporozumienia u rodzeństwa Kłótnia z rodzeństwem uczy kompromisu, empatii, dyskusji, walki na argumenty, a czasem radzenia sobie ze smakiem porażki. Kłótnia jest nieunikniona. Kłótnia ma swoją przyczynę oraz swój cel. Starsze rodzeństwo to motywacja do pracy, samorozwoju.
  4. 4. Jak radzić sobie z nieporozumieniami u rodzeństwa? PRZYKŁAD WŁASNY Zwróć uwagę, jak ty komunikujesz się i rozwiązujesz konflikty. BRAK POWODÓW DO ZAZDROŚCI Nie dawaj powodów do zazdrości, nie faworyzuj, nie porównuj. ZACHOWAJ SPOKÓJ Rodzic - mediator, nie arbiter. SPRAWIEDLIWE ZASADY Ustanowione zasady obowiązują wszystkich członków rodziny.
  5. 5. Jak radzić sobie z nieporozumieniami u rodzeństwa? WYSŁUCHAJ Wysłuchaj i spróbuj znaleźć sprawiedliwe rozwiązanie konfliktu. NAŚLADOWANIE Ogranicz dzieciom dostęp do brutalnych programów telewizyjnych, filmów i gier komputerowych. NIE TOLERUJ PRZEMOCY Odwołuj się do doświadczeń dzieci. REGULAMIN Wygospodarujcie czas na spotkanie rodzinne o ważnych sprawach; opracujcie Regulamin rodziny.
  6. 6. Masz więcej pytań? Chętnie pomożemy! www.ekonsultacje.eu info@ekonsultacje.eu

×