Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

eKonsultacje - konsultacje online z psychologiem

35 views

Published on

Jakie są nieskuteczne strategie radzenia sobie ze zmartwieniami? Czyli co robić, aby się martwić.

Published in: Health & Medicine
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

eKonsultacje - konsultacje online z psychologiem

  1. 1. konsultacja z psychologiem pytanie: Jakie są nieskuteczne strategie radzenia sobie ze martwieniami - czyli co robić, aby się martwić?
  2. 2. Nieskuteczne strategie radzenia sobie ze zmartwieniami Zatrzymywanie myśli... (może prowadzić do jej intensyfikacji). Zbieranie informacji... (wybór informacji i ich interpretacja kierowane są na potwierdzenie, gdyż nawet neutralne lub dwuznaczne informacje będą interpretowane negatywnie).
  3. 3. Nieskuteczne strategie radzenia sobie ze zmartwieniami Wielokrotne sprawdzanie... (marnuje wiele czasu i energii oraz wzmacnia przekonanie, że trzeba znowu sprawdzić). Unikanie dyskomfortu... (brak możliwości konfrontacji z problemem, który może okazać się do rozwiązania. Może też prowadzić do stosowania bezpiecznego zachowania, które podtrzymuje strach i obawy).
  4. 4. Nieskuteczne strategie radzenia sobie ze zmartwieniami Ciągłe analizowanie... (nie daje możliwości dostrzeżenia pozytywów oraz alternatyw bo skupia się na tym co teraz lub co było). Nieakceptowanie "szalonych myśli"... (myśli nas nie definiuja lecz czyny). Na podstawie R.L.Leahy "Lekarstwo na Zmartwienia"
  5. 5. Masz więcej pytań? Chętnie pomożemy! www.ekonsultacje.eu info@ekonsultacje.eu

×