Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Актуальні питання управління навчальним закладом в умовах децентралізації освітніх процесів

558 views

Published on

Інтерактивна школа творчого вчителя
Видавництво "Ранок"
3.11.16

Доповідач: Божинський Володимир Святославович

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Актуальні питання управління навчальним закладом в умовах децентралізації освітніх процесів

 1. 1. Осіння сесія: 24 жовтня–05 листопада 2016 р. 2016/17 навчальний рік
 2. 2. Актуальні питання управління навчальним закладом в умовах децентралізації освітніх процесів Божинський Володимир Святославович, заступник начальника відділу нормативного забезпечення та організаційної роботи департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України
 3. 3. ТемаАктуальні питання управління навчальним закладом в умовах децентралізації освітніх процесів: 1.Оптимізація мережі комунальних ЗНЗ шляхом створення опорних шкіл; 2. Реформування обліку дітей і підлітків шкільного віку, який відбудеться в рамках осінньої сесії «Інтерактивної школи творчого вчителя».
 4. 4. Тема У зв’язку з погіршенням демографічної ситуації, змінами в економіці, міграційними процесами зростає кількість шкіл з низькою наповнюваністю, особливо в сільській місцевості.
 5. 5. Тема Так, саме сільська школа найбільше страждає через різні причини: •демографічні; •географічні (поліські, степові, гірські); •транспортні сполучення; •дорожні покриття; •відсутність належної інфраструктури.
 6. 6. Тема В областях проведено удосконалення мережі загальноосвітніх навчальних закладів:  реорганізовано з пониженням ступеня 314 загальноосвітніх навчальних закладів,  призупинено діяльність 147 шкіл,  ліквідовано 223 малочисельні школи.
 7. 7. Тема Прийняттю органами місцевого самоврядування рішень про реорганізацію чи ліквідацію ЗНЗ має передувати ретельне вивчення питання та враховуватися демографічний прогноз та громадська думка.
 8. 8. Тема З метою забезпечення рівного доступу дітей до якісної освіти, створення умов для здобуття загальної середньої освіти, впровадження допрофільної підготовки, поглибленого вивчення окремих предметів, а також раціонального і ефективного використання наявних ресурсів, у сільській місцевості, створюється мережа опорних шкіл.
 9. 9. ТемаСтаном на 1 вересня 2016 року засновниками ЗНЗ вже прийняті рішення про створення 137 опорних шкіл з 360 філіями. В опорних школах на сьогодні навчається майже 56,5 тис. учнів. 8 18 14 11 23 6 5 5 4 4 4 4 4 4 3 3 33 3 2 2 2 2
 10. 10. ТемаНаразі до опорних шкіл із філій довозиться близько 3,6 тис. учнів. У опорних школах зараз навчається 654 дитини з особливими освітніми потребами. Для них створено 76 класів з інклюзивним навчанням. У 119 із 137 закладів подбали про архітектурну доступність для таких учнів. У наслідок реорганізації у філіях відбулося скорочення 156 класів, вивільнилося 678 педагогічних працівників, із яких 547 були працевлаштовані та 91 пішли на пенсію.
 11. 11. ТемаПроте запровадження опорних шкіл та пониження статусу шкіл-філій можливо тільки за умови організації якісного підвезення дітей, що передбачає наявність автобусів та відремонтованих доріг.
 12. 12. Тема Для підвезення дітей до школи та додому наявні 198 автобусів, проте необхідно ще додатково придбати 103 автобуси. Сумарна відстань від філій до опорних закладів в Україні становить майже 4,3 тис. км. Проте практично третина з них перебувають в незадовільному стані та не дозволяють безпечно підвозити дітей до опорної школи.
 13. 13. ТемаДля керівників ЗНЗ Практичний довідник керівника ЗНЗ — це актуальна й корисна інформація для прийняття управлінських рішень. У ньому зібрано всі необхідні нормативно-правові акти, що регламентують діяльність ЗНЗ, наведено коментарі та рекомендації від фахівців у галузі освіти.
 14. 14. Дякуємо за увагу!

×