Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Mulakat hazirlik kontrol listesi

227 views

Published on

Mülakat öncesinde yapacağınız minik hazırlıklar size mülakatta büyük avantajlar sağlayabilir. Bu kontrol listesinde bu hazırlıkların neler olduğun bulabileceksiniz.KOnuyla ilgili blog yazıma http://www.dokuzbes.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Published in: Recruiting & HR
  • Be the first to comment

Mulakat hazirlik kontrol listesi

  1. 1. Temel Konular OK? Mülakatın gün ve saatinden emin miyim? Mülakatın nerede olacağını biliyor muyum? Ulaşımı nasıl yapacağımı planladım mı? Kılık Kıyafetime karar verdim mi? Kişisel hijyen ve bakımım uygun mu? (Saç, sakal, makyaj vb) Şirketi Tanımak OK? Şirketin web sitesini inceledim mi? Şirket hakkında web taraması yaptım mı? Şirketin ne iş (ürün - hizmetlerini) yaptığını anladım mı? Sektördeki yerini kavradım mı? Bana dokunan noktaları var mı? Görev Tanımını Anlamak OK? İş ilanını yeniden okudum mu? Bu görevden tam olarak ne beklendiğini anladım mı? Bu görevden beklentiler benim beceri ve özelliklerimle örtüşüyor mu? Bu görev tanımıyla ilgili internet araştırması yaptım mı? (anlatsin.com, ekşi sözlük, onetonline.org, Linkedin Profilleri) Kendim OK? CV mi yeniden okudum mu? Olumlu ve pozitif bir tutumum var mı? www.dokuzbes.com Mülakata Hazırlık Kontrol Listesi

×