Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Měřte pocity svých návštěvníků (Petr Štědrý)

955 views

Published on

 • Be the first to comment

Měřte pocity svých návštěvníků (Petr Štědrý)

 1. 1. Neptejte se"Jak se vám líbí náš web" Měřte pocity svých návštěvníků
 2. 2. 50 ms V roce 2006 změřila doktorka Gitte Lindgaardová, žeprvní dojem o vzhledu webové stránky si lidé utvoří již za 50 milisekund.
 3. 3. Během této doby nevstupují do hry žádné vědomé myšlenkové procesy. Lidé nad prvním dojmem zkrátka nepřemýšlejí.
 4. 4. Obdobné je to i v jiných případech.
 5. 5. Co se vám na ní líbí?Předpokládám, že jste se již dostali do situace, kdy se vásněkdo na něco takového zeptal.A jistě také víte, jak těžké je vyjádřit tyto pocity slovy.Na vaši schopnost odpovědět má vliv několik faktorů,zejména
 6. 6. Paměť Od vašeho posledního setkání s danou osobou již nejspíš uplynul nějaký čas.
 7. 7. I váš vztah k tazateli může ovlivnit vaši odpověď.Tváří v tvář člověku z masa a kostí si dobře rozmyslíte cořeknete.Je tedy možné, že některá slova nebudete chtít použít.
 8. 8. Je také možné, že se zaměříte na jednu specifickouvlastnost.
 9. 9. Aktivní slovní zásoba dospělého čecha je asi 3 - 10 tisícslov. Pasivní slovní zásoba je obvykle 3-6x vyšší.U středoškolsky vzdělaného člověka je to cca 50 tisíc slov.Některá slova se vám při rozhovoru vůbec nevybaví.
 10. 10. Aktivní slovní zásoba dospělého čecha je asi 3 - 10 tisícslov. Pasivní slovní zásoba je obvykle 3-6x vyšší.U středoškolsky vzdělaného člověka je to cca 50 tisíc slov.Některá slova se vám při rozhovoru vůbec nevybaví.
 11. 11. To jsem ještě donedávna zažíval při každém závěrečnémrozhovoru s účastníky uživatelského testování.
 12. 12. Tento článek změnil můj pohled na získávání informací při rozhovorech.
 13. 13. Celé cvičení bezprostředně navazuje na vlastní uživatelskétestování, tedy přibližně 45 minut intenzivní práce sjedním konkrétním webem.
 14. 14. Účastníci dostanou na konci testu balíček obsahující 118karet s přídavnými jmény, kterými je možné popsatwebovou stránku.
 15. 15. Množství karet nám zaručuje, že lidé nad jednotlivými kartičkaminestráví příliš dlouho.Běžně jim rozhodování o jedné kartičce trvá 1-2 vteřiny.
 16. 16. Vlastní třídění kartiček probíhá bez přítomnostimoderátora. Ten vždy účastníkovi připomene, že tentoúkol bude plnit samostatně a ihned poté opustí místnost.
 17. 17. Fakt, že jsou slova na kartičkách napsaná a lidé si tedy nemusívzpomínat eliminuje i případné rozdíly v aktivní slovní zásobě.V posledním kroku již moderátor s účastníkem projde vybranédojmy a zjistí návaznosti na konkrétní zážitky.
 18. 18. Co jsme změřili naTento test byl proveden s 5 lidmi různého věku, zkušeností spoužívám internetu i pohlaví - testu se účastnily 3 muži a 2 ženy.
 19. 19. Mohlo by se zdát, že hlavním výstupem je mrak slov, alenejdůležitější informace se dozvíme právě v rozhovoru nad 5nejsilnějšími dojmy od každého účastníka.Původní metodiku vyvinul a © 2002 Microsoft Corporation. Všechna práva vyhrazena.
 20. 20. Neptejte se„Jak se vám líbí?“Zkuste použítProduct Reaction Cards
 21. 21. Poděkování za použitý obrazový materiálhttp://www.replenishingsoul.com/blog/2011/08/01/be-aware-of-mindless-eating/http://romanticallyimpaired.com/blog/2010/11/20/love-at-first-sight-does-it-exist/http://www.bnet.com/blog/advertising-business/orbit-gum-airs-israeli-8220interrogation-8221-ad-by-bbdo/219http://www.postandcourier.com/photos/galleries/2011/mar/21/scrabble-tournament/http://www.fundacaodohu.org.br/?p=907http://www.pastliferegressionhypnosis.com.au/home-2/tc-man-on-dock

×