Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Upcoming SlideShare
Nette: jak rozbít atom?
Next
Download to read offline and view in fullscreen.

2

Share

Download to read offline

FTP deployment Devel 2015

Download to read offline

Ignite talk o nástroji FTP deployment na konferenci Devel.cz 2015.
http://phpfashion.com/ftp-deployment-nahravejte-pres-ftp-chytre

Related Books

Free with a 30 day trial from Scribd

See all

Related Audiobooks

Free with a 30 day trial from Scribd

See all

FTP deployment Devel 2015

 1. 1. Vesmír. Miliardy galaxií, hvězd a planet. Co nevidíme, je temná hmota, o které víme jen díky jejímu gravitačnímu vlivu na okolí.
 2. 2. Existuje masa vývojářů, které „nevidíme“, nepíší články, nechodí na konference. Nehostují v cloudu a používají FTP.
 3. 3. Novinky zajímají early adoptery. Je skvělé, pokud deployujete přes GIT, Heroku atd. Pak není FTP deployment pro vás.
 4. 4. Pro zbývajících 99 % FTP deployment je nástroj pro těch zbývajících 99 % programátorů. A pro 99,9 % hostingů, které mají FTP.
 5. 5. Total Commander Deployment Vyvíjet přímo na serveru je špatné, stejně jako „deployovat“ pomocí Total Commanderu. Co je lepší?
 6. 6. lepší je automatizace Automatizace šetří čas. A eliminuje riziko, že uděláte chybu. Proto nahrávejte pomocí nástroje, jakým je třeba FTP deployment.
 7. 7. deployment.ini Pro nástroj FTP deployment jednou vytvoříte konfigurační soubor a celý deployment pak probíhá na jedno kliknutí.
 8. 8. deployment.ini Můžete určit, které soubory ignorovat. Vždy se ignorují /.git a /.svn, jejich nahrání na server představuje bezpečnostní riziko.
 9. 9. FTP FTPS SFTP Protože komunikace přes FTP je nešifrovaná (včetně odeslání hesla), vždy používejte FTPS nebo ještě lépe SFTP.
 10. 10. kompilace Deployment není jen synchronizace souborů, ale také třeba kompilace šablon, skriptů, stylů atd…
 11. 11. Tohle je největší brzda načítání stránek, obzvlášť na špatném (mobilním) internetu.
 12. 12. Ideální je spojit všechny skripty a kaskádové styly do jednoho souboru a minifikovat je.
 13. 13. Google Closure Compiler FTP deployment skripty minifikuje pomocí GCC. Vyžaduje to Javu (což je takový adware distribuovaný s Ask.com toolbarem).
 14. 14. combined.js Pro spojení skriptů během vývoje můžete elegantně využít značky Apache SSI. FTP deployment je podporuje.
 15. 15. Clean CSS & LESS Pro spojení stylů doporučuji použít LESS a minifikaci zajistí plugin Clean CSS. Soubory *.less pak dáme do sekce „ignore“.
 16. 16. deployment.ini Před samotnou synchronizací zavoláme LESS (na lokálním počítači), po ní můžeme třeba smazat /temp (na vzdáleném stroji).
 17. 17. A pak stačí jen kliknout a je to (barevné).
 18. 18. FTP deployment je ten nejzákladnější nástroj. Použijte cokoliv lepšího! Ale nejděte níž. Vyhněte se přímému přístupu na FTP.
 19. 19. https://github.com/dg/ftp-deployment
 • Zemistr

  Apr. 17, 2015
 • kavalek

  Apr. 12, 2015

Ignite talk o nástroji FTP deployment na konferenci Devel.cz 2015. http://phpfashion.com/ftp-deployment-nahravejte-pres-ftp-chytre

Views

Total views

4,377

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

1,707

Actions

Downloads

11

Shares

0

Comments

0

Likes

2

×