Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

копия урок

12,577 views

Published on

 • Follow the link, new dating source: ♥♥♥ http://bit.ly/39sFWPG ♥♥♥
     Reply 
  Are you sure you want to  Yes  No
  Your message goes here
 • Sex in your area is here: ❤❤❤ http://bit.ly/39sFWPG ❤❤❤
     Reply 
  Are you sure you want to  Yes  No
  Your message goes here

копия урок

 1. 1. Королеваукраїнської поезії ХХ століття Ліна Костенко
 2. 2. Я вибрала Долю собі сама. І що зі мною не станеться – у мене жодних претензій нема до Долі – моєї обраниці. Л. Костенко
 3. 3. Сторінка 1• Життєвий вибір Коли в людини є народ, тоді вона уже людина.
 4. 4. Сторінка 2 • СьогоденняДуша пройшла всі стадії печалі - Тепер уже сміятися пора.
 5. 5. Сторінка 3• Епістолярна спадщина
 6. 6. Сторінка 4• Творчість митця Найкращий вірш не ходить на свободі
 7. 7. Поетичні збірки «Проміння землі» (1957)дебютна збірка, в якій були окресленіосновні ліричні мотиви, яким поетесазалишилася вірною до сьогодні, -історія, кохання, традиція, поетичнеслово. В ній громадянські настрої,гостра стурбованість байдужістюсвіту, вразливість тонкої людськоїнатури, епічне переживання історії,схильність до іронії, зацікавленняфольклором, відчуття гармонії зісвітом
 8. 8. «Вітрила» (1958)«Мандрівки серця» (1961) –збірка стала мистецькою подією 1961року, на авторські вечори сходилисяюрми людей, спраглих справжньоїлірики, а не ідеології. «Її третя збіркамає прин-ципове значення,— писав тодімолодий поет Василь Симоненко .— Ужесамим фактом свого існування вонаперекреслює ту тріскучу та плаксивуписанину деяких наших ліриків, щосвоїми утворами тільки захаращуютьполиці магази-нів та підриваютьдовіря читачів до сучасної поезії».
 9. 9. Чергова книжка «Сонячний інтеграл»(1963) була порізана внаслідок втручанняцензури. Те саме спіткало й книжку«Княжа Гора» (1972), підготовлену післябагатьох років мовчання.Тому в певному сенсі збірка «Надберегами вічної ріки» стала в 1977 р.наче новим дебютом, який відразуповернув Ліні Костенко чільне місце влітературі.
 10. 10. Відтоді вона опублікувала кілька важливих поетичних книжок: «Маруся Чурай» (1979),«Неповторність» (1980), «Сад нетанучихскульптур» (1987). Захоплено сприйнята читачами книжка«Вибране» (1989), видана тиражем 70 тисячпримірників і швидко розкуплена, заповідалачас великих перемін в Україні. Та післяактивних 70-80 рр. XX ст. Ліна Костенко зновудрукує небагато, не бере участі в публічномулітературному житті й далі залишаєтьсямовчазним авторитетом сучасної українськоїлітератури.
 11. 11. Прости мені, мій змучений народе,що я мовчу. Дозволь мені мовчать! Бо ж сієш, сієш, а воно не сходе, І тільки змії кубляться й сичать.Всі проти всіх, усі ні з ким не згодні. Злість рухає людьми, але у бік безодні.
 12. 12. Риси індивідуального стилю• неоромантизм;• неокласицизм;• імпресіонізм;• емоційність;• ліризм;• мелодика творів;• інтелектуалізм;• філософська заглибленість;• увага до досвіду історії;• афористичність вислову;• вишукана форма творів;• спорідненість з творчим кредо Лесі Українки;• основні мотиви Батьківщини, історичної пам´яті, духовності;• патріотичні почуття.
 13. 13. А я писала мало не осколком великі букви, щойно з букваря. Мені б ще гратись в піжмурки і в класи,Мій перший вірш написаний в окопі, в казки літать на крилах палітур.на тій сипкій од вибухів стіні, А я писала вірші про фугаси,коли згубило зорі в гороскопі а я вже смерть побачила впритул.моє дитинство, вбите не війні. О перший біль тих не дитячих вражень,Лилась пожежі вулканічна лава, який він слід на серці залиша!стояли в сивих кратерах сади. Як невимовне віршами не скажеш,І захлиналась наша переправа чи не німою зробиться душа?!шаленим шквалом полумя й води. Душа в словах – як море в перископі,Був білий світ не білий вже, а чорний. І спомин той – як відсвіт на чолі…Вогненна ніч присвічувала дню. Мій перший вірш написаний в окопі.І той окопчик – Він друкувався просто на землі.як підводний човену морі диму, жаху і вогню.Це вже було ні зайчиком, ні вовком –кривавий світ, обвуглена зоря!
 14. 14. Пастораль ХХ сторіччя Як їх зносили з поля! Набрякли від крові рядна. Троє їх, пастушків. Павло, Сашко і Степан. Розбирали гранату. І ніяка в житті Аріадна вже не виведе з горя отих матерів. А степамбудуть груди пекти ті залишені в полі гранати, те покиддя війни на грузьких слідах череди. Отакі вони хлопці, кирпаті сільські аргонавти, голубята, анциболи, хоч не роди!Їх рвонуло навідліг. І бризнуло кровю в багаття. І несли їх діди, яким не хотілося жить. Під горою стояла вагітна, як поле, мати. І кричала та мати: – Хоч личко його покажіть!Личка вже не було. Кісточками, омитими кровю, осміхалася шия з худеньких дитячих ключиць. Гарні діти були. Козацького доброго крою. Коли зносили їх, навіть сонце упало ниць. Вечір був. І цвіли під вікнами мальви. Попід руки держала отих матерів рідня. А одна розродилась, і стала ушосте – мати. А один був живий. Він умер наступного дня.
 15. 15. Творчий літературний диктант Ліна Василівна народилася (1) березня (2)року у м. (3) в родині (4). У 1936 році родина перебралася до (5). Школяркою Ліна почала відвідуватилітературну студію при журналі (6). У 1952році Ліна Василівна вступила до (7), якийзакінчила з відзнакою. 1957 року виходитьперша збірка поетеси (8), 1977 року – збірка(9), через два роки роман у віршах (10). Ліна Василівна лауреат Державної преміїімені (11). 2010 року виходить друком їїперший прозовий роман (12).
 16. 16. Відповіді:1. 19 8. «Проміння землі»2. 1930 9. «Над берегами3. Ржищів вічної ріки»4. Вчителя 10. «Маруся Чурай»5. Києва 11. Т.Шевченка6. «Дніпро» 12. «Записки самашедшого»7. Московського літературного інституту ім. М.Горького

×