Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Jak wymyślić nowy produkt 12 pomocników

1,059 views

Published on

Wymyślasz nowy produkt? Przydałaby się inspiracja? Sprawdź, jak 12 naszych pomocników może Cię wesprzeć.

Concept Box zajmuje się badaniami i tworzeniem strategii marketingowych z pomocą gier i technik kreatywnych. Przedstawiona metoda to jeden ze sposobów, którymi posługujemy się w procesie wymyślania nowych produktów i tworzenia konceptów marketingowych.

Published in: Marketing
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Jak wymyślić nowy produkt 12 pomocników

 1. 1. JAK WYMYŚLIĆ NOWY PRODUKT? 12 POMOCNIKÓW
 2. 2. Patrzysz na innowacyjne pomysły i myślisz sobie „jakie to proste”
 3. 3. Ale kiedy siadasz i chcesz coś wymyślić, nie wiesz od czego w ogóle zacząć
 4. 4. Szukasz więc potrzeby, na którą mógłby odpowiedzieć Twój nowy produkt
 5. 5. Chcesz by Twój produkt skutecznie usuwał cieknący katar
 6. 6. szybko dodawał porcji energii
 7. 7. lub nawilżał skórę rąk
 8. 8. I choć znasz już potrzebę, to nadal nie naprowadza Cię na nową drogę
 9. 9. A co gdyby…
 10. 10. wymyślać coś do wycierania nosa dla Wampira?
 11. 11. coś na dodanie energii dla Kosmity?
 12. 12. coś do nawilżenia skóry rąk dla Alchemika?
 13. 13. Doszlibyśmy do zupełnie nowych „wynalazków” na przykład:
 14. 14. Krew dla wampira jest bardzo cenna, a jego naczynia krwionośne często dostają gwałtowny zastrzyk krwi z zewnątrz.
 15. 15. Krew dla wampira jest bardzo cenna, a jego naczynia krwionośne często dostają gwałtowny zastrzyk krwi z zewnątrz. fluorescencyjne chusteczki na pękające naczynka SUBTELNIE ŚWIECĄ W CIEMNOŚCI NAWILŻONE SUBSTANCJĄ, KTÓRA WZMACNIA DELIKATNE PĘKAJACE NACZYNKA
 16. 16. Kosmita ma do pokonania w kosmosie duże odległości między planetami, ale wokół ma wiele ciał niebieskich, które emitują energię, np. gwiazd. Na pewno przyda mu się
 17. 17. Kosmita ma do pokonania w kosmosie duże odległości między planetami, ale wokół ma wiele ciał niebieskich, które emitują energię, np. gwiazd. Na pewno przyda mu się puszkolektor energii
 18. 18. Alchemik dużo pracuje z książkami, szorstkim papierem, którego dotyka. A że w pracowni ma dużo książek, to panuje suchy klimat, jest dużo kurzu. Z pewnością niezbędna jest dla niego
 19. 19. balsamiczna poduszeczka Alchemik dużo pracuje z książkami, szorstkim papierem, którego dotyka. A że w pracowni ma dużo książek, to panuje suchy klimat, jest dużo kurzu. Z pewnością niezbędna jest dla niego
 20. 20. Więcej inspiracji?
 21. 21. Coś do podawania piwa dla Kosmity piwny tłumacz Piwo w puszkach, które ułatwiają nawiązywanie międzygalaktycznych dobrych relacji.
 22. 22. Coś na upiększenie zębów dla Wampira uzupełniająca guma do żucia Guma do żucia, która sprawia, że zęby wyglądają na bardziej równe, zadbane.
 23. 23. Coś do wycierania nosa dla Supermana super chusteczki z higroskopijną chłonnością Chusteczki, które ułatwiają szybsze pozbycie się zatorów z nosa, kiedy nie mamy czasu na katar. WIĘKSZA HIGROSKOPIJNOŚĆ BARDZIEJ WYTRZYMALE NA ROZERWANIE, WPLECIONE MIKRO NITKI Z DOMIESZKA STALI ZAWIERAJĄ CZĄSTECZKI, KTÓRE PRZYCIĄGAJĄ ZANIECZYSZCZENIA Z NOSA, WYCIĄGAJA NA ZEWNATRZ ODPORNY PAPIER
 24. 24. Pojemnik do przenoszenia wody dla Supermana higienizator wodny Woda mineralna w butelkach, które eliminują problem przenoszenia bakterii przy piciu z jednej butelki.
 25. 25. Coś do kontaktowania się dla Uwodziciela seksowny telefon Telefon, który sprawia, że głos staje się atrakcyjniejszy dla płci przeciwnej przez nadanie mu odpowiedniego tonu.
 26. 26. Coś do pozyskiwania pieniędzy dla Św. Mikołaja kredyt niespodzianka Kredyt na sytuacje, kiedy chcemy zrobić komuś niespodziankę urodzinową, rocznicową, świąteczną.
 27. 27. Naczynie do picia piwa dla szpiega szklanki prawdy na piwo Szklanki na piwo, które pomagają zidentyfikować poziom emocji, agresji u rozmówcy.
 28. 28. Coś na nawilżenie skóry dla Alchemika balsam ochronny… na klawiatury Balsam do rąk w sprayu, aplikowany na klawiatury urządzeń, który chroni opuszki palców przed wysychaniem, twardnieniem.
 29. 29. Coś do ubrania się dla Anioła Stróża dyskretna koszula Koszula na okazje, kiedy chcielibyśmy być mniej wyróżniający się z tłumu lub po prostu nie mamy pewności, czy wiemy, jak ubrać się stosownie do okazji.
 30. 30. Coś do zwalczenia bólu dla Atlety tabletka wrażliwa na ciepło Tabletka przeciwbólowa, której dostajemy tylko tyle, ile się okaże, że potrzebujemy. Im większa aktywność, tym tabletka bardziej przenika do organizmu. A im mniejsza, tym większa szansa, że wydalimy zbędną chemię.
 31. 31. Coś na ułatwienie zasypiania Cyborgowi surrealistyczna herbatka nasenna Herbata ziołowa, która uatrakcyjnia nasze sny, czyni je bardziej fantastycznymi, kreatywnymi, bo powoduje, że wchodzimy w głęboką fazę snu.
 32. 32. Coś na odświeżenie oddechu Wiedźmy neutrualizator do płukania jamy ustnej Płyn, który usuwa każdy przykry zapach z ust. Dobry także dla osób, które chcą w pełni poczuć smak kawy po posiłku lub porównać smaki win, czekolad.
 33. 33. Coś przeciw starzeniu dla Jasnowidzki szampon progresywny na siwienie Szampon, który pozwala oswoić się ze starością, pomaga ukryć pierwsze siwe włosy.
 34. 34. Nie wszystkie pomysły gotowe do zastosowania? Cóż, od czegoś trzeba zacząć 
 35. 35. Przedstawione pomysły powstały w trakcie wielu różnych prowadzonych przez nas warsztatów. Za wszystkie dziękujemy autorom. 
 36. 36. Dziękujemy za uwagę Magda Mielczarek magda.mielczarek@conceptbox.pl tel. 600 355 671 Robert Droździkowski robert.drozdzikowski@conceptbox.pl tel. 502 588 706 Conceptbox jest ekspertem od poszukiwania nowych konceptów, produktów, formuły komunikacji. Łączymy kompetencje strategów z umiejętnością współpracy z konsumentami, agencjami reklamowymi i przedstawicielami różnych działów ze strony Klienta.

×