Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Цікаві факти про
Україну
Станція метро
«Арсенальна» в Києві –
найглибша в світі. Вона
сягає глибини 155,5 м.
Станцію побудували
однією з перших, у ...
Найдовша печера України під
назвою «Оптимістична»
знаходиться на Поділлі. Це
гіпсова печера довжиною
приблизно 230,5 км. В...
Перша гасова лампа
винайдена у Львові у 1853 р.
двома аптекарями. Того ж
року в одному із львівських
шпиталів була проведе...
Київська вулиця Хрещатик є
найкоротшою головною
вулицею серед світових столиць
(1225 метрів), але, водночас,
однією із най...
Трембіта – український духовий
інструмент, занесений у Книгу
рекордів Гінесса як найдовший
музичний духовий інструмент у
с...
Українець Микола Сядристий, хоч і не
«шульга», проте підкував блоху, як герой
відомої повісті М. Лєскова. Блоху можна
поба...
Джордж Гершвін написав одну з
найбільш відомих світових пісень
“Summertime” (її виконує Луї
Армстронг та Ельза Фіджеральд)...
Пам’ятники відомому
українському поетові Тарасу
Шевченку, встановлені в 1200
місцях по всьому світу.
 Найстарішим навчальним
закладом Східної Європи
вважається Києво-Могилянська
академія (1615 р.).
 Пабло Пікассо був у за...
У Чорному морі виявили єдину в світі підводну
річку
Британські вчені знайшли на дні Чорного моря
єдину в світовому океані ...
Одна з найбільших пустель Європи знаходиться саме в Україні.
Олешківські піски складаються із безмежних барханів (тутешні
...
• В Україні поблизу Нікополя, на косі біля р. Лапінки, на одному з рукавів
Дніпра можна побачити, а точніше почути явище, ...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Цікаві факти про Україну

7,329 views

Published on

Published in: Education
 • Be the first to comment

Цікаві факти про Україну

 1. 1. Цікаві факти про Україну
 2. 2. Станція метро «Арсенальна» в Києві – найглибша в світі. Вона сягає глибини 155,5 м. Станцію побудували однією з перших, у 1960 р., у безпосередній близькості до будівлі парламенту.
 3. 3. Найдовша печера України під назвою «Оптимістична» знаходиться на Поділлі. Це гіпсова печера довжиною приблизно 230,5 км. Вона є однією з найдовших печер у світі і найдовшою в Євразії.
 4. 4. Перша гасова лампа винайдена у Львові у 1853 р. двома аптекарями. Того ж року в одному із львівських шпиталів була проведена перша невідкладна нічна операція, що стало можливим завдяки використанню цих ламп для освітлення операційної.
 5. 5. Київська вулиця Хрещатик є найкоротшою головною вулицею серед світових столиць (1225 метрів), але, водночас, однією із найширших та наймальовничіших.
 6. 6. Трембіта – український духовий інструмент, занесений у Книгу рекордів Гінесса як найдовший музичний духовий інструмент у світі. Деякі трембіти можуть сягати до 8 м. завдовжки. Цікаво, що традиційно вона виготовляється з «громовиці» (дерева, в яке влучила блискавка), – це надає їй унікального звучання.
 7. 7. Українець Микола Сядристий, хоч і не «шульга», проте підкував блоху, як герой відомої повісті М. Лєскова. Блоху можна побачити в Київському музеї мініатюр. Серед інших його витворів є навіть складніші, як, наприклад, найменша книга – 12 сторінок із поезією Т. Шевченка, зшитих павутинкою (розмір 0,6 мм); найменші шахи (дошка з фігурами, що відтворюють партію Альохіна – Капабланки, розташована на голівці шпильки); троянда розміром 0,05 мм, поміщена у людську волосину; модель фрегата «Червоні вітрила» з 337 деталей завдовжки 3,4 мм. Та багато інших. Мистецтво Миколи Сядристого обійшло всі континенти, залишаючи незабутнє враження серед глядачів різних країн світу.
 8. 8. Джордж Гершвін написав одну з найбільш відомих світових пісень “Summertime” (її виконує Луї Армстронг та Ельза Фіджеральд) після того, як надихнувся українською народною колисковою “Ой ходить сон біля вікон”. Одна з найвідоміших українських різдвяних пісень “Щедрик” (1916), написана українським композитором, Миколою Леонтовичем (1877-1921), відома всьому світу як “Carol of the Bells” або “Ring Christmas Bells” (1936).
 9. 9. Пам’ятники відомому українському поетові Тарасу Шевченку, встановлені в 1200 місцях по всьому світу.
 10. 10.  Найстарішим навчальним закладом Східної Європи вважається Києво-Могилянська академія (1615 р.).  Пабло Пікассо був у захопленні від робіт української художниці Катерини Білокур (1900-1961). Коли в 1954 р. він побачив її роботи на виставці, то сказав, що вони геніальні і порівняв Катерину Білокур з відомою всьому світові художницею Серафін Луіс.
 11. 11. У Чорному морі виявили єдину в світі підводну річку Британські вчені знайшли на дні Чорного моря єдину в світовому океані підводну річку. Це відкриття зробили вчені з університету англійського м. Лідс, які проводили тут наукові дослідження. З’ясувалося, що довжина річки становить 37 морських миль, ширина – більше півмилі, а швидкість течії води – 4 милі на годину (близько 7,5 км/г). Було також відзначено, що річка переносить колосальні обсяги води – 22 тис. кубічних метрів на секунду. Якщо б ця річка перебувала на суші, то, посідала б шосте місце в світі за цим показником. Водний потік утворений проникненням через протоку Босфор більш солоної води Мармурового моря в менш солоне середовище Чорного моря. Таким чином, вода в річці відрізняється високою концентрацією солі.
 12. 12. Одна з найбільших пустель Європи знаходиться саме в Україні. Олешківські піски складаються із безмежних барханів (тутешні мешканці називають їх «кучугурами») висотою близько 5 м з негустою рослинністю. Знаходяться ці піски у Цюрупінському районі (стара назва Цюрупінська – Олешки), за 30 км на схід від м. Херсон. Дніпровські піски існували здавна, але Олешківська пустеля у нинішньому своєму вигляді з’явилася порівняно нещодавно: через випасання величезних отар овець у ХІХ ст., які знищили траву, звільнилися піски, а вітрова ерозія дала їм можливість розширюватися. Олешківські піски за температурним режимом та кількістю опадів можна швидше віднести до напівпустель. Влітку пісок нагрівається до 70 градусів. Трапляються тут піщані бурі. В пустелі на глибині 300-400 м існує прісне підземне озеро з дуже смачною водою. Проте науковці дослідили, що масштабно добувати звідси воду не можна, оскільки рівень води знизиться, і ліси, які насаджені довкола пустелі, не зможуть стримувати піски. До найближчого населеного пункту – близько 7 км. Раніше в Олешківських пісках знаходився військовий полігон, на якому відпрацьовували бомбування льотчики з країн Варшавського договору. У зв’язку з цим було обмежено наукове дослідження регіону. І зараз у пісках знаходиться значна кількість снарядів, що не розірвалися.
 13. 13. • В Україні поблизу Нікополя, на косі біля р. Лапінки, на одному з рукавів Дніпра можна побачити, а точніше почути явище, що рідко зустрічається у світі, — співучі піски. «Спів» цих, мабуть, найдивніших пісків чути після дощу, коли верхній шар злипається і утворює крихку кірку. Крокуючи нею, можна почути звуки, подібні до свисту повітря, випущеного з автомобільної камери. • В містечку Бердичів (Житомирська область) в костелі Святої Варвари 14 березня 1850 р. місцева красуня Евеліна Ганська була повінчана з Оноре де Бальзаком. У цьому ж містечку тривалий час жив Фредерік Шопен, який крім написання музики також керував роботами з реставрації тамтешнього органу.

×