Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

права дитини

603 views

Published on

права та обов'язки дитини

Published in: Education
 • Be the first to comment

права дитини

 1. 1. Права свої знай, обов’язки не забувай!
 2. 2. Конвенція ООН про права дитини “Я маю право” –скрізь лунає, Права свої ж бо знає дітвора – Та все частіше забуває – Обов’язки свої виконувать пора! Куди не глянь – одні розумні… Усе, що хочеш, говори. А де поділися слова літературні? По коридорах чуються лайки. І де повага до усіх навкола? Чому ніхто не хоче розуміть Права для всіх одні єдині Немає права інших не любить!
 3. 3. Право: Всі діти мають право на життя Обов’язок: Дотримуватись правил і норм поведінки, прийнятих у суспільстві. Не створювати ситуацій, що можуть спричинити нещасні випадки
 4. 4. Право: Усі діти мають право на любов і турботу Обов’язок: Поважати і любити своє оточення. Ставитися до них так, як би ми хотіли, щоб ставилися до нас.
 5. 5. Право: Всі діти рівні у своїх правах. Обов’язок: Поважати близьких та друзів. Не принижувати гідності жодної людини. Поводитись так, щоб своєю поведінкою не порушувати прав іншої людини.
 6. 6. Право: Особлива турбота – дітям - інвалідам. Обов’язок: Бути толерантним до таких людей. Поважати їх, допомагати їм.
 7. 7. Право: Усі діти мають право на повноцінне харчування. Обов’язок: Дотримуватись режиму харчування. Вживати продукти до кінця терміну придатності. Поважати працю кухарів.
 8. 8. Право: Усі діти мають право на відпочинок та дозвілля. Обов’язок: Дотримуватись правил моральної етики. Організовувати дозвілля так, щоб воно приносило користь і не заважало іншим.
 9. 9. Право: Усі діти мають право на освіту. Обов’язок: Сумлінно навчатись, активно працювати на уроках, готуватись самотужки, виконувати домашні завдання.
 10. 10. Право: Особлива турбота дітям, які перебувають у конфлікті з законом. Обов’язок: Дотримуватись певних норм поведінки, прийнятих у суспільстві. Намагатися не створювати ситуації, які призводять до порушення законів.
 11. 11. Право: Діти мають право на вільне висловлювання своїх думок. Обов’язок: Поважати своє оточення. Давати нагоду кожному висловлювати свої думки. Не нав’язувати своїх поглядів іншим, якщо вони з ним не згодні.
 12. 12. Право: Діти мають право на медичну допомогу. Обов’язок: Цінувати своє здоров’я, дбати про нього. Виконувати приписи лікарів в разі потреби.
 13. 13. Право: Діти мають право на вільне спілкування. Обов’язок: Поважати співрозмовників. Коректно і тактовно висловлювати свої думки. Дотримуватись правил мовного етикету.
 14. 14. Право: Особлива турбота – дітям без сімей. Обов’язок: З повагою ставитися до людей, які турбуються про нас.
 15. 15. Право: Жодну дитину не можна примусово залучати до праці. Обов’язок: Виконувати роботу, яка не завдає шкоди здоров’я. Виконувати всі види обслуговувальної праці.
 16. 16. Право: Діти мають право на інформацію. Обов’язок: Самостійно знаходити інформацію у різноманітних джерелах.
 17. 17. Право: Жодна дитина не може бути ображена або принижена. Обов’язок: Не ображати та не принижувати оточуючих.

×