Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
 ASUSTeK Computer Inc., 1989 yılında 
kurulmuş Tayvan merkezli 
bir bilgisayar ve donanım üreticisi.Dizüstü 
Bilgisayar, ...
 Asus ismi , Yunan mitolojisine göre bilim ve 
sanatın ilham kaynağı olduğuna inanılan ve 
kanatlı bir at olan “Pegasus”u...
 Dünyanın en kaliteli anakart üreticilerinden 
biridir.ASUS 2005 yılında toplam 50 Milyon 
anakart ihrac etmiştir. Bu 200...
 ASUS ayrıca oyun bilgisayarları da 
üretmektedir. ASUS ROG TYTAN serisi kasalar 
4.2GHz'e kadar ulaşan 6 çekirdekli Inte...
 ASUS G75 dizüstü bilgisayarları 
alüminyumdan yapılmıştır. İki adet fana 
sahiptir ve oyunları 3D olarak oynamak 
mümkün...
 Organizasyon 
 Şirketimiz, aynı zamanda hissedarlarımızdan olan Genel 
Müdürümüz Mürsel Özçelik tarafından yönetilmekte...
 Netbook'lar düşük maliyetleri sayesinde şu sıralar çok 
popüler. Bu furyayı 2007 yılında başlatan 
ise Asustekolmuştu. N...
Ödev
Ödev
Ödev
Ödev
Ödev
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Ödev

421 views

Published on

Ödev

Published in: Technology
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

Ödev

  1. 1.  ASUSTeK Computer Inc., 1989 yılında kurulmuş Tayvan merkezli bir bilgisayar ve donanım üreticisi.Dizüstü Bilgisayar, Anakart, Cep Telefonu, LCD Panel, Ekran Kartı gibi geniş bir üretim ağına sahip olan şirket özellikle son dönemde ürettiği dizüstü bilgisayarlarla adından söz ettirir hale gelmiştir. Kaliteyi, teknolojiyi ve sağlamlığı ön plana çıkarmayı amaçlayan şirket bunu sloganına da yansıtmış ve bu doğrultuda satış yapmaya devam etmektedir.
  2. 2.  Asus ismi , Yunan mitolojisine göre bilim ve sanatın ilham kaynağı olduğuna inanılan ve kanatlı bir at olan “Pegasus”un son dört harfinden gelmektedir.Pazara sunduğu ürünlerde kalitesinin yeniliğinin, gücünün ve yaratıcılığının üst düzeyde olduğunu bu varlık ile sembolize etmektedir.
  3. 3.  Dünyanın en kaliteli anakart üreticilerinden biridir.ASUS 2005 yılında toplam 50 Milyon anakart ihrac etmiştir. Bu 2005 yılında her üç kişisel bilgisayar'dan birinin ASUS marka anakart kullandığı anlamına gelmektedir.  ASUS anakartın yanı sıra, Ekran Kartı, LCD Panel, cep telefonu, kasa, UMPC, soğutucu, dizüstü bilgisayar alanlarında da ürünler sunmaktadır. Anakart üretiminin yanı sıra Dizüstü Bilgisayar üretimi alanında da oldukça başarılı bir markadır.Bunu son dönemde ürettiği Asus N serisi ile en iyi şekilde göstermiştir.
  4. 4.  ASUS ayrıca oyun bilgisayarları da üretmektedir. ASUS ROG TYTAN serisi kasalar 4.2GHz'e kadar ulaşan 6 çekirdekli Intel işlemcileri, 4GB GTX serisi ekran kartları, 10 adet soğutma fanı, ASUS'un ürettiği en iyi anakartları ve üretilen en son teknolojileri kullanmaktadır. Şu anda piyasaya sunulmuş en güçlü oyun bilgisayarıdır. Ayrıca G75 serisi oyun dizüstü bilgisayarları da mevcuttur. 
  5. 5.  ASUS G75 dizüstü bilgisayarları alüminyumdan yapılmıştır. İki adet fana sahiptir ve oyunları 3D olarak oynamak mümkündür. Oyun sektöründeki en büyük rakipleri MSI, Dell ve Razer'dır.
  6. 6.  Organizasyon  Şirketimiz, aynı zamanda hissedarlarımızdan olan Genel Müdürümüz Mürsel Özçelik tarafından yönetilmekte olup, Genel Müdür' e direkt bağlı Satış Pazarlama Direktörlükleri, Mali İşler Direktörlüğü, Tedarik Zinciri Direktörlüğü, İnsan Kaynakları Grup Müdürlüğü ve BT ve İş Geliştirme Direktörlüğü bölümlerinden oluşmaktadır.  Misyon  Ürün ve hizmetlerin dağıtımında, doğru tedarik zinciri yöntemi ve iş ortaklarına değer katan ilişki anlayışı ile farklı ve yenilikçi gelişmeler üreterek, satıcı ve tedarikçileri birbirine en etkin biçimde bağlamak.  Vizyon  Ürün ve hizmetlerin dağıtımında öncü konuma gelerek odağında müşterinin yer aldığı tedarik zinciri çözümleri sunmak ve ortaklarına kazandırmayı sürdürmek
  7. 7.  Netbook'lar düşük maliyetleri sayesinde şu sıralar çok popüler. Bu furyayı 2007 yılında başlatan ise Asustekolmuştu. Netbook'ları sayesinde kısa sürede çok büyük başarılar yakalayan Asus, diğer üreticilerin de netbook'ları keşfetmesiyle hızla pazar payı kaybetmeye başlamıştı. Yakın zamanda beş yeni Asus marka netbook'u piyasaya çıkarmaya hazırlanan firma 2011 yılı planlarını ise şimdiden yaptı. Asus'un planları ise büyük. Şu anda dünyanın en büyük 5. diz sütü bilgisayar üreticisi olan firma, 2011 yılına kadar satışlarını ikiye katlamayı ve 3. sıraya yükselmeyi hedefliyor. Şu anda Asus'un karının önemli bir kısmı ABD piyasasından geliyor. Avrupa'da ise henüz arzu ettikleri seviyede değiller. Fakat Asus yükselişini Çin'de yapmayı hedefliyor. Şu anda Çin pazarında Acer ile birlikte beşinci sırayı paylaşan firma, 2010 yılında ikinci sıraya yükselmeyi hedefliyor. Çin'deki en büyük iki rakibi ise Lenovo ve Founder markaları olacak.

×