Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Frami paneļu

352 views

Published on

 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Frami paneļu

 1. 1. Noliktavas darbinieku apmācība.www.doka.com Februāris, 2012.
 2. 2. Frami paneļi un to aksesuāru pieņemšana.2 Department, Author, Date, Presentation
 3. 3. Pieņemšana.• Ierodoties mašīnai ir jānoskaidro no kāda objekta un kas par klientu ir atgriezis materiālu.• Ja klients ir no Latvijas ted materiālu novietojam atgriešanas laukumā kas ir atzīmēti ar numuriem no 1-5. Numurs nozīmē dienu kurā ir atvests materiāls. Piemēram: Trešdiena – materiālu novietojam laukumā kas atzīmēts ar 3.• Ja klients materiālu ir atgriezis no LT vai EST, tad materiālu novietojam tās valsts atiecīgajā laukumā.• Kraujot kravu tiek bildēts katrs cēliens no sāna un priekšas, tā lai var saskaitīt materiālu kas atgriezts no objekta.• Pie izkraušanas tiek fiksēta:  materiālu kvalitāte.  netīrība.• Ja tiek fiksēti pārkāpumi pie atgrieztā materiāla, tad tie tiek fiksēti ar fotogrāfijām un paziņots vadībai.• Kad krava ir izkrauta tiek veikta priekš skaitīšana.
 4. 4. Frami paneļu tīrīšana.Rāmja tīrīšana - Tiek veikta ar augstspiediena ūdens strūklu (500-1000bar), mazgāšanas boksā. Tas ko neizdodas nomazgāt, ir jānotīra ar āmuru vai skrāpi.Šķirošana – Visi materiāli, kas saņemti no klienta tiek sašķiroti pa produktu grupām, pārbaudīta to atbilstība kvalitātes kritērijiem, notīrīti un saremontēti.Uzglabāšana – visi tīrie, saremontēti un sašķirotie materiāli ir jānovieto nomas materiālu noliktavā rūpīgi ievērojot pakošanas un uzglabāšanas kritērijus. Materiāla novērtējums tiek veikts saskaņā ar Dokas kvalitātes standartiem. Ja materiālam tiek konstatētas4 mazas deformācijas, tad tās tiek nekavējoties novērstas saremontētas.
 5. 5. Frami paneļi. Vizuālā pārbaude:1. Tiek pārbaudīta rāmja, malas taisnums un deformācijas.2. Saplākšņa ieguli rāmī un stiprinājuma kniedes.3. Metināšanas šuves.4. Naglu caurumus rāmī.5. Saplākšņa vizuālo stāvokli, vai ir iespējams saremontēt vai nē. Materiāla novērtējums tiek veikts saskaņā ar Dokas kvalitātes standartiem. Ja materiālam tiek konstatētas5 mazas deformācijas, tad tās tiek nekavējoties novērstas saremontētas.
 6. 6. Frami paneļi.Paneļu iekšpuses tīrīšana – Tiek veikta tajās vietās kur ir nepieciešams, lai saglabātu kvalitātes standartus.• Paneļu enkura caurumi tiek iztīrīti no liekā betona.• Trūkstošie korķi tiek ielikti pa jaunam.• Rāmja iekšējās kontaktvirsmas, iekšējie profili, tiek attīrīti no betona ar skrāpja, špakteļa lāpstiņas vai pneimatisko āmura palīdzību. Lielas netīrības gadījumā tiek fiksēts ar bildēm un paziņots vadībai.• Smiltis un dubļus var izmazgāt ar augstspiediena mazgātāju.Saplākšņa tīrīšana – To veic ar augstspiediena grīdas mazgātāju.• Xlife saplākšņi tiek mazgāti ar 420bar lielu spiedienu, pie kura silikona šuves paliek neskartas.• Dokaplex saplāksnis tiek mazgāts ar 380bar lielu spiedienu .• Īpaši noturīgus netīrumus kas nav atdalījušies mazgājot tiek notīrīti ar skrāpi vai špakteļa lāpstiņu. Materiāla novērtējums tiek veikts saskaņā ar Dokas kvalitātes standartiem. Ja materiālam tiek konstatētas6 mazas deformācijas, tad tās tiek nekavējoties novērstas saremontētas.
 7. 7. Frami paneļi. Saplākšņa remonts – Tiek veic pēc virsmas tīrīšanas, jo bojājumi ir labāk saredzami. • Saplākšņa atslāņošanās. • Silikona šuvju aizpildīšana. • Pirms uzglabāšanas noliktavā dokaplex saplāksni tiek apsmidzināts ar veidņu eļļu xlife saplāksnim eļļa nav pieļaujama. Materiāla novērtējums tiek veikts saskaņā ar Dokas kvalitātes standartiem. Ja materiālam tiek konstatētas7 mazas deformācijas, tad tās tiek nekavējoties novērstas saremontētas.
 8. 8. Saplākšņa remonts.Dokaplex saplākšņa remonts ar D60 ielāpu.1. Frēzes regulēšana. Frēzi noregulē ar speciālu šablonu kas domāta frēzes regulēšanai. Kad frēze ir noregulēta to pārbauda uz sabojāta saplākšņa. Frēzēšanas dziļumam ir jābūt 3,2mm.Uzmanību: Maksimālais frēzes apgriezienu skaits nedrīkst pārsniegt 8000apg/min Materiāla novērtējums tiek veikts saskaņā ar Dokas kvalitātes standartiem. Ja materiālam tiek konstatētas8 mazas deformācijas, tad tās tiek nekavējoties novērstas saremontētas.
 9. 9. Saplākšņa remonts.2. Pēc izfrēzēšanas, izfrēzētais caurums jāizpūš ar gaisu. Materiāla novērtējums tiek veikts saskaņā ar Dokas kvalitātes standartiem. Ja materiālam tiek konstatētas9 mazas deformācijas, tad tās tiek nekavējoties novērstas saremontētas.
 10. 10. Saplākšņa remonts.3. Vienmērīgi gar malām izsmērē 4. Kad malas ir sasmērētas jāievelk krusts. mitrumizturīgo līmi, kas domāts dokaplex ielāpiem. Uzmanību: Pēc līmes ielikšanas vēlreiz jāpārliecinās lai visas malas būtu nosegtas ar līmi. Materiāla novērtējums tiek veikts saskaņā ar Dokas kvalitātes standartiem. Ja materiālam tiek konstatētas10 mazas deformācijas, tad tās tiek nekavējoties novērstas saremontētas.
 11. 11. Saplākšņa remonts.5. Pēc līmes ielikšanas ievietojam ielāpu ar gumijas āmuru. Jeb izmantojot cietkoksnes sloksnes ievietojam ielāpu izfrēzētajā caurumā, tā lai būtu vienā līmenī ar paneļa saplāksni. Materiāla novērtējums tiek veikts saskaņā ar Dokas kvalitātes standartiem. Ja materiālam tiek konstatētas11 mazas deformācijas, tad tās tiek nekavējoties novērstas saremontētas.
 12. 12. Saplākšņa remonts. Xlife saplākšņa remonts ar D40 ielāpu.• Xlife saplākšņa remonts neko daudz neatšķiras no dokaplex saplākšņa remonta.• Xlife saplākšņa remontam izmanto D40 ielāpus ar plastmasas virskārtu.• Xlife ielāpu līmē ar speciālu līmi kuru sauc Pur – speed.• Papildus urbumiem, pirms ielāpa uzlikšanas ievietojam dokaplex korķi D25/21mm un pēctam liekam xlife ielāpu.• Līmes ievietošana ir identiski vienāda ar dokaplex līmes ievietošanu.• Gropes dziļumam ir jābūt 3,5mm dziļam. Materiāla novērtējums tiek veikts saskaņā ar Dokas kvalitātes standartiem. Ja materiālam tiek konstatētas12 mazas deformācijas, tad tās tiek nekavējoties novērstas saremontētas.
 13. 13. Saplākšņa remonts.Saplākšņa remonts ar garajiem ielāpiem 200x25x3mm. (Dokaplex un Xlife)1. Saplākšņa bojājumu vietā, novietojam Ja bojājuma vieta ir tuvu malai tad mēs garā ielāpa šablonu. Kad tas ir izdarīt izmantojam šablonu, kas domāta malai. tad ar viegliem āmura sitieniem nostiprinām šablonu vietā kur jāfrēzē. Materiāla novērtējums tiek veikts saskaņā ar Dokas kvalitātes standartiem. Ja materiālam tiek konstatētas13 mazas deformācijas, tad tās tiek nekavējoties novērstas saremontētas.
 14. 14. Saplākšņa remonts.2. Kad šablons nostiprināts ievietojam frēzes gredzenu šablonā. Izdarām pirmo kontrolurbumu vienā šablona galā, pēc tam otrā. Kad šie kontrolurbumi izdarīti, tad pabeidzam frēzēt no viena gala līdz otram. Materiāla novērtējums tiek veikts saskaņā ar Dokas kvalitātes standartiem. Ja materiālam tiek konstatētas14 mazas deformācijas, tad tās tiek nekavējoties novērstas saremontētas.
 15. 15. Saplākšņa remonts.3. Pēc izfrēzēšanas, frēzēto vietu izpūšam ar gaisu.4. Ievietojam līmi tā pat kā apaļiem ielāpiem, lai visas malas vienmērīgi noklātas ar limi. Un kad malas ir noklātas tad pārvelkam vienu līmes vilcienu no viena gala līdz otram. Materiāla novērtējums tiek veikts saskaņā ar Dokas kvalitātes standartiem. Ja materiālam tiek konstatētas15 mazas deformācijas, tad tās tiek nekavējoties novērstas saremontētas.
 16. 16. Saplākšņa remonts.5. Pēc līmes ielikšanas ievietojam ielāpu ar gumijas āmuru. Jeb izmantojot cietkoksnes sloksnes ievietojam ielāpu izfrēzētajā caurumā, tā lai būtu vienā līmenī ar paneļa saplāksni.5. Ja garais ielāps, kas atrodas pie paneļu malas kustās, tad to mēs piestiprinām ar skavu vai mazu nagliņu. Materiāla novērtējums tiek veikts saskaņā ar Dokas kvalitātes standartiem. Ja materiālam tiek konstatētas16 mazas deformācijas, tad tās tiek nekavējoties novērstas saremontētas.
 17. 17. Saplākšņa remonts.Skrāpējumi – ja xlife saplākšņa virsma ir saskrāpēta un nav redzams koks, kas atrodas zem plastmasas virskārtas, tad šo skrāpējumu bārkstiņas mēs noņemam ar kaltu vai špakteļa lāpstiņu. Pēc šādas darbības paliek niecīgi bojājumi uz saplākšņa virskārtas. Materiāla novērtējums tiek veikts saskaņā ar Dokas kvalitātes standartiem. Ja materiālam tiek konstatētas17 mazas deformācijas, tad tās tiek nekavējoties novērstas saremontētas.
 18. 18. Šķirošana.1. Tūlītējs remonts – tas ir remonts ko veicam pieņemot materiālu ( ielāpi, buktes, silikona šuves, profila taisnošana).2. Mehāniskā tīrīšana – mehāniskā tīrīšana tiek veikta šķirošanas laikā ar āmuri, skrāpi, spakteļlāpstiņu vai pneimatisko āmuru. Ja netīrība ir ļoti liela, tā tiek fiksēta ar bildēm kur redzams klienta atgriešanas numurs un datums. Nododot projektu netīrība tiek atzīmēta uz atgriešanas lapām.3. Rūsa – rūsa nav pieļaujama uz virsmām kas ir saskarsmē ar betonu. Ja ir izveidojusies rūsa tad mēs to noņemam un apstrādājam virsmu ar cementānu vai nocinkojam. Materiāla novērtējums tiek veikts saskaņā ar Dokas kvalitātes standartiem. Ja materiālam tiek konstatētas18 mazas deformācijas, tad tās tiek nekavējoties novērstas saremontētas.
 19. 19. Frami celšanas āķis.Jāpārbauda atstarpe starp žokļiem un aizslēgu. Frami celšanas āķī ievietojam speciālu šablonu ar ko pārbaudām atstarpi, ja šis šablons stingri turas āķa žokļos tad āķis ir vesels.Frami celšanas āķis Aizslēgs Frami āķa šablons Ţoklis Pēc žokļu pārbaudes jāpārbauda pārējais āķa daļas ( Alumīnija plāksnīte, nodilums, metinājuma šuves, žokļu izliekums) Materiāla novērtējums tiek veikts saskaņā ar Dokas kvalitātes standartiem. Ja materiālam tiek konstatētas19 mazas deformācijas, tad tās tiek nekavējoties novērstas saremontētas.
 20. 20. Frami elementu kvalitātes kritēriji.Frami paneļu apraksts: Rāmja ārējās kontaktvirsmas Brīvais laukums Iekšējie profili Saplākšņa iekšpuse Materiāla novērtējums tiek veikts saskaņā ar Dokas kvalitātes standartiem. Ja materiālam tiek konstatētas20 mazas deformācijas, tad tās tiek nekavējoties novērstas saremontētas.
 21. 21. Frami elementu kvalitātes kritēriji. Rāmja Nesošā virsma profilsieniņa Rāmja ārējā kontaktvirsmas Brīvais laukums Materiāla novērtējums tiek veikts saskaņā ar Dokas kvalitātes standartiem. Ja materiālam tiek konstatētas21 mazas deformācijas, tad tās tiek nekavējoties novērstas saremontētas.
 22. 22. Saplākšņa tīrības kritēriji.Dokaplex un Xlife saplākšņa kritēriji principā ir vienādi. Atšķirības tik apskatītas atsevišķi:Saplākšņa priekšpuse – Dokaplex - Tīrs no betona, betona pieniņš pieļaujams. Xlife – Tīrs no betona, nomazgāts.Saplākšņa iekšpuse – Betona šļakatas, traipi pieļaujami. Dokaplex Xlife Pieļaujams: Nepieļaujams: Betona nosēdumi, Brīvs no betona, betona pieniņš pieļaujams. nemazgāts. Materiāla novērtējums tiek veikts saskaņā ar Dokas kvalitātes standartiem. Ja materiālam tiek konstatētas22 mazas deformācijas, tad tās tiek nekavējoties novērstas saremontētas.
 23. 23. Saplākšņa tehniskais stāvoklis.Frami paneļiem ar garumu 2,70 un 3,00 kvalitātes kritēriji ir augstāki nekā 1,20m un 1,50m paneļiem. Iemesls ir atšķirīgi izmantošanā diapaozeni objektos.Saplākšņa stiprinājums – jābūt nostiprinātam, visām kniedēm jābūt vietās, ja trūkst – tad jāieliek trūkstošās kniedes.Silikona šuve – Jābūt bez pārtraukumiem, ja nepieciešams, tad tās jāaizpilda.Saplākšņa līmenis – līdz 1mm virs rāmja profilsieniņas.Korķi (enkuru un – Visiem caurumiem jābūt noslēgtiem ar korķi.universālajiem paneļiem.) Korķim jābūt vienā līmenī ar saplāksni (pieļaujams +/- 1mm) Trūkstošie korķi jāievieto pa jaunam.Naglu caurumi – Dokaplex - Ir pieļaujami. Xlife – Pieļaujami līdz 4mm diametrā. Bojājumu un skrāpējumi, kas radušies no naglām, izlīdzina ar spakteļlāpstiņu vai āmuru.Iespiedumi - Max. 2 ielāpu lielumā. Ar xlife saplāksni vai Frami paneļiem kuru augstumu ir 2,70 un 3,00m max. iespieduma dziļums ir līdz 1mm. Materiāla novērtējums tiek veikts saskaņā ar Dokas kvalitātes standartiem. Ja materiālam tiek konstatētas23 mazas deformācijas, tad tās tiek nekavējoties novērstas saremontētas.
 24. 24. Saplākšņa tehniskais stāvoklis.Skrāpējumi – Dokaplex – Skrāpējumi pieļaujami bez garuma un skaita ierobežojuma. Max. 2 mm dziļi un 2 mm plati skrāpējumi ir pieļaujami. Frami 2,70 un 3,30m kopējais garums līdz 2 m ir pieļaujams. Xlife – Skrāpējumi pieļaujami bez ierobežojumiem, ja tas nav dziļāks par plastikāta virsmu. Atslāņojies plastikāts nedrīkst būt.Saplākšņa atslāņošanās – Dokaplex - Max. Viena bojājuma lielums - ½ no ielāpa. Frami 2,70 un 3,30m elementiem - ¼ No ielāpa ir pieļaujams. Xlife – Atslāņošanās nav pieļaujama.Dedzināts saplāksnis – Nav pieļaujams. Nav pieļaujams: Dedzināts.Naglas, skrūves u.t.t. – Nav pieļaujams.Papildurbumi – Nav pieļaujami. Materiāla novērtējums tiek veikts saskaņā ar Dokas kvalitātes standartiem. Ja materiālam tiek konstatētas24 mazas deformācijas, tad tās tiek nekavējoties novērstas saremontētas.
 25. 25. Saplākšņa tehniskais stāvoklis.Ielāpi – Dokaplex – apaļais ielāps d60/3mm, garie ielāpi 25x200x3mm Xlife – apaļie ielāpi d40/3mm, garie ielāpi 25x200x3mm Formācijas un ielāpu skaits pieļaujamas bez skaita ierobežojuma. Formācija sastāv no 4 apaļiem vai gareniem ielāpiem. Virs esošas formācijas var veidot jaunu formāciju kas sastāv no 4 ielāpiem. Ielāpu izvirzijusm +/- 0,5mm pieļaujams.Saplākšņa enkurcauruma aizsargs (rozītes) – Jābūt nostiprinātiem, ja atlūzušas 2 austiņas, tad obligāti jānomaina.Beidzot šķirošanu – Dokaplex – saplāksnis viegli jāapsmidzina ar veidņu eļļu. Xlife – saplāksnis glabājas tīrs bez eļļas. Materiāla novērtējums tiek veikts saskaņā ar Dokas kvalitātes standartiem. Ja materiālam tiek konstatētas25 mazas deformācijas, tad tās tiek nekavējoties novērstas saremontētas.
 26. 26. Frami rāmja kritēriji. Tīrības kritēriji.Rāmja ārējās kontaktvirsmas – Brīvs no betona nosēdumiem, betona pieniņš pieļaujams.Pārējās rāmja virsmas – Plāna betona kārtiņa – līdz 1 mm pieļaujama.Rāmja enkurcaurumiem – jābūt tīriem, lai bez aizķeršanās ieliktu FRAMI klipsi. Rāmja tehniskais stāvoklis.Metinājumu šuvju plaisas - Max. 5 mm pieļaujams.Sānu malu taisnums – Novirzes līdz 1 mm pieļaujama.Profilu deformācijas – Buktes un iespiedumi ir pieļaujami, ja tiek saglabāts pieļaujamais malu taisnums.Izliekumi; Naglu caurumi; Plaisas - Nav pieļaujamas. Materiāla novērtējums tiek veikts saskaņā ar Dokas kvalitātes standartiem. Ja materiālam tiek konstatētas26 mazas deformācijas, tad tās tiek nekavējoties novērstas saremontētas.
 27. 27. Frami rāmja kritēriji.Cinks – laukumi bez cinka pārklājuma nav pieļaujami, tie jācinko ar cinka airsolu (krāsu).Garuma izliekums - Max. 3mm no rāmja garumu.Savērpts rāmis – Pieļaujams - Max. 3mm uz 1,20m un 1,50 m gariem paneļiem. Max. 5mm pie 2,70m un 3,00m gariem paneļiem. Virs pieļaujamā – SCRAPS 2mmProfila izliekums uz āru – Max. 2mm pieļaujams.Iekšējie profili - deformācijas līdz 5 mm pieļaujamas, profila novirzes no saplākšņa 2 mm pieļaujamas.Saplākšņa kontaktvirsmai – jābūt apsmidzinātai plānā kārtiņā ar veidņu eļļu. Materiāla novērtējums tiek veikts saskaņā ar Dokas kvalitātes standartiem. Ja materiālam tiek konstatētas27 mazas deformācijas, tad tās tiek nekavējoties novērstas saremontētas.
 28. 28. Kvalitātes kritēriji iekšējiem un kustīgajiem stūriem. Kustīgais Kustīgais Ārējais Iekšējaisiekšējais stūris I ārējais stūris A stūris stūris Kontakt- virsmas Kontakt- virsmas Brīvā virsma Brīvā virsma Eņģes Aizmugure Aizmugure Saplāksnis Saplāksnis Rāmja Rāmja enkurcaurumi enkurcaurumi Materiāla novērtējums tiek veikts saskaņā ar Dokas kvalitātes standartiem. Ja materiālam tiek konstatētas28 mazas deformācijas, tad tās tiek nekavējoties novērstas saremontētas.
 29. 29. Kvalitātes kritēriji iekšējiem un kustīgajiem stūriem. Tīrības kritēriji.Rāmja kontaktvirsmas – Brīvs no betonam nosēdumiem, betona pieniņš pieļaujams.Brīvās virsmas - Plāna betona kārtiņa – līdz 1mm pieļaujama.Rāmja enkurcaurumi – Lai nodrošinātu brīvu kustību Frami klipsim.Aizmugurei – Betona šļakatas, traipi pieļaujami. Tehniskais stāvoklis.Eņģes – Brīvi kustināmas ar roku – saeļļotas.Saplākšņa virsmai – Max. 3mm liela novirze no normālā stāvokļa (buktes iespiedumi) pieļaujami.Citi kritēriji – Tādi paši kā Frami paneļiem. Jābūt nodrošinātai funkcionalitātei. Materiāla novērtējums tiek veikts saskaņā ar Dokas kvalitātes standartiem. Ja materiālam tiek konstatētas29 mazas deformācijas, tad tās tiek nekavējoties novērstas saremontētas.
 30. 30. Kvalitātes kritēriji Frami regulējamai stutei 260. Frami klipsis ar trosi Frami reg. balsta 260 galva Tapa D25/110 ar saspraudi 6x40 Tapa regulējamai stutei 340 Iekšējā caurule Sprostāķa skrūve Ārējā caurule Frami reg. balsta pēda Tapa D25/110 ar saspraudi d2,5 Materiāla novērtējums tiek veikts saskaņā ar Dokas kvalitātes standartiem. Ja materiālam tiek konstatētas30 mazas deformācijas, tad tās tiek nekavējoties novērstas saremontētas.
 31. 31. Kvalitātes kritēriji Frami regulējamai stutei 260. Tīrības kritēriji.Iekšējā caurule un urbumi – Brīva no betona nosēdumiem, betona pieniņš pieļaujams.Ārējā caurule – Betona šļakatas un traipi pieļaujami.Citas virsmas – Plāna betona kārtiņa līdz 1 mm pieļaujams. Tehniskais stāvoklis.Metinājuma šuvju plaisas – Max. 5mm pieļaujams.Sprostāķa skrūve – jābūt brīvi kustināmai ar roku.Saliektas daļas – nelieli saliekumi pieļaujami, ja vien nodrošina funkcionalitāti.Komplektējošās daļas – Visām daļām jābūt nokomplektētām. Frami klipsim, jābūt piestiprinātiem ar trosi, tapām un saspraudēm jābūt pareizi nokomplektētām.Tapa regulējamai stutei 340 – Jābūt uzliktai un brīvi kustināmai.Iekšējā caurule – jābūt viegli kustināmai – izvelkamai. Materiāla novērtējums tiek veikts saskaņā ar Dokas kvalitātes standartiem. Ja materiālam tiek konstatētas31 mazas deformācijas, tad tās tiek nekavējoties novērstas saremontētas.
 32. 32. Kvalitātes kritēriji Frami celšanas āķim. Cilpa Skrūve M16 x 140 Spriegotāj atspere Celšanas skava Spriegotājatspere, vadības ass Tapa d16 Distanceris Aizslēgs Datu plāksnīte Žokļi Alumīnija plāksnīte Materiāla novērtējums tiek veikts saskaņā ar Dokas kvalitātes standartiem. Ja materiālam tiek konstatētas32 mazas deformācijas, tad tās tiek nekavējoties novērstas saremontētas.
 33. 33. Kvalitātes kritēriji Frami celšanas āķim. Tīrības kritēriji.Aizslēgs un ţokļi – Brīvs no betona nosēdumiem, betona pieniņš pieļaujams.Citas virsmas – Plāna betona kārtiņa līdz 1mm pieļaujams. Tehniskais stāvoklis.Tapa d16 un skrūve M16x140 – Deformācijas nav pieļaujamas, vizuālais pārskats.Aizslēgs un ţokļi – Max atstarpe starp žokļiem un aizslēgu ir 15mm. To pārbauda ar speciālu mērierīci, kas domāta Frami āķu pārbaudei.Drošības atspere, vadības ass – Jānodrošina aizslēga drošu darbību un pozīcijuŢokļi – Pārbauda starp žokļiem ievietojot mērierīci. Mērierīcei brīvi jākustas un max. atstarpe starp mērierīci un žokli drīkst būt 3mm.Celšanas skava, Cilpa – Jābūt nokomplektētiem savās vietās, bez nekādām deformācijām.Datu plāksnīte – Obligāti jābūt klāt un salasāmiem. Materiāla novērtējums tiek veikts saskaņā ar Dokas kvalitātes standartiem. Ja materiālam tiek konstatētas33 mazas deformācijas, tad tās tiek nekavējoties novērstas saremontētas.
 34. 34. Kvalitātes kritēriji Frami aksesuāriem. Attiecas uz visiem produktiem kuriem nav pieejami sīkāki kvalitātes kritēriju apraksti. Tīrības kritēriji.Darba un funkcionālās virsmas – Brīvs no betona nosēdumiem, betona pieniņš pieļaujams.Vītnes, caurumi – Brīvs no betona nosēdumiem, betona pieniņš pieļaujams.Citas virsmas – Betona šļakatas, traipi pieļaujami. Tehniskais stāvoklis.Ķīļi, skrūves, rullīši, savienojumi – jābūt viegli kustināmiem.Komplektējošām daļām jābūt nokomplektētām.Vītne – Jābūt viegli skrūvējamām visā garumā.Cinkotās daļas – Jābūt nocinkotām, ja nav tad nopūš ar cinka aerosolu.Metinājuma šuvju plaisas – Max. 5mm pieļaujams.Saliektas daļas – Atkāpes līdz 1mm uz tekošo metru pieļaujams.Ķīļi – Nedrīkst būt sasmērēti ar jebkādām smērvielām. Materiāla novērtējums tiek veikts saskaņā ar Dokas kvalitātes standartiem. Ja materiālam tiek konstatētas34 mazas deformācijas, tad tās tiek nekavējoties novērstas saremontētas.
 35. 35. Iepakojums un glabāšana.Frami paneļi, Frami iekšējie stūri, Frami lokanie stūri, Frami ārējie stūri tiek glabāti attiecīgā garuma Frami paletēs. Pilnās paletes ar labajiem materiāliem tiek novietojam labajā noliktavā izmēram atbilstošajā rindā. Katram materiālam ir noteikts iepakojumu veids un novietojums laukumā. Pieļaujamais augstums Pilnās Frami paletes Max. Iepakojuma veids. Skaits. 3 vienā rindā Brīvi stāvoši Platums 2,70m un 3,00m gari paneļi. Koka plikņiem Koka plikņiem Koka plikņiem Koka plikņiem Koka plikņiem Materiāla novērtējums tiek veikts saskaņā ar Dokas kvalitātes standartiem. Ja materiālam tiek konstatētas35 mazas deformācijas, tad tās tiek nekavējoties novērstas saremontētas.
 36. 36. Iepakojums un glabāšana Frami aksesuāriem. Doka konteiners 1.20 x 0,80m.Frami skava – 700 gab.Frami regulējamā skava – 100 gab.Frami ķīļveida skava – 600 gab.Frami plakanā savilce 10–80cm – 500 gab.Frami centrējošā skava – 100 gab. Doka kartona kaste.Frami universālais savienotājs 5-12cm – 50 gab./kastē.Frami klipsis – 60 gab./kastē. Materiāla novērtējums tiek veikts saskaņā ar Dokas kvalitātes standartiem. Ja materiālam tiek konstatētas36 mazas deformācijas, tad tās tiek nekavējoties novērstas saremontētas.
 37. 37. Paldies par uzmanību!Mācību materiālu var augšupielādēt: http://failiem.lv/u/wnnbuec

×