Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Śniadanie Daje Moc

 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Śniadanie Daje Moc

 1. 1. Klasa I a pyszne śniadanie ma każdego dnia. Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Cybince.
 2. 2. Dzie niadania ń ś 07.11.2014 rok Przygotowania rozpoczęły się kilka dni wcześniej od poinformowania rodziców oraz uczniów. W trakcie lekcji omówiono podstawowe zagadnienia zdrowego odżywiania się.
 3. 3. 12 zasad zdrowego odżywiania
 4. 4. Omawialiśmy przyniesione produkty, niezbędne do przygotowania zdrowego i smacznego posiłku. Oczywiście pamiętaliśmy o 3 zasadzie zdrowego odżywiania- zawsze myć ręce przed posiłkiem.
 5. 5. Jedzenie przygotuj tak by by o estetycznie ł i ładnie podane –wtedy zjesz je z apetytem.
 6. 6. Piramida zdrowego odżywiania Piramida dziś ci powie Jak właściwie dbać o zdrowie Więc ją dobrze zapamiętaj Na powszednie dni i święta Nie zapominaj o ruchu Mały oraz duży zuchu.
 7. 7. Nasze sto y jak ł szczeble piramidy zdrowego żywienia Pierwszy stół najdłuższy to kasze, ryże i pieczywo.
 8. 8. Drugi stó ł- owoce i warzywa Dowiedzieliśmy się, że warzywa i owoce dają nam dużo witamin, a tym samym wzmacniają naszą odporność.
 9. 9. Co nietypowego ś – owoc granatu
 10. 10. Trzeci stolik- produkty mleczne Mleko i przetwory mleczne są podstawowym źródłem wapnia, który jest nieodzownym budulcem kości i zębów.
 11. 11. W dliny, ę jajka i orzechy Żywność z tej grupy to produkty pochodzenia zwierzęcego i roślinnego. Są one doskonałym źródłem protein i żelaza, ważnych dla zdrowego rozwoju organizmów.
 12. 12. Cukry i tłuszcze Jako mądrzy uczniowie wiemy, że słodyczy nie jemy na śniadanie. Dlatego na naszym klasowym śniadaniu ich nie było.
 13. 13. Fotoreporta ż z naszego śniadania
 14. 14. Kolorowe i wesołe kanapki
 15. 15. KONIEC DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ Niech każdy wie, że: Dzieci z klasy I a i wychowawca Anna Halusiak.

×