Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Śniadanie Daje Moc

  • Login to see the comments

  • Be the first to like this

Śniadanie Daje Moc

  1. 1. Kl. III Wychowawca K. Rogulska
  2. 2. Dnia 7.11.2014 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych w klasie III zostały zorganizowane zajęcia promujące ogólnopolską akcję „Śniadanie Daje Moc”. Celem zajęć było przypomnienie dzieciom 12 zasad prawidłowego żywienia oraz konieczności jedzenia drugiego śniadania. Dzieci obejrzały prezentację na temat „Zdrowy tryb życia”. Wielką atrakcją było przygotowanie przez dzieci owocowych mini-szaszłyków, soków, kanapek. Uczniowie wysłuchali wiersz Stanisława Karaszewskiego „Witaminowe Abecadło”. Dzieci ze smakiem zjedli smakowite, soczyste własnoręcznie przygotowane owocowe i warzywne pyszności. To była owocowa Moc Drugiego Śniadania.
  3. 3. Przez cały rok piję owocowy sok 
  4. 4. Oczy, gardło, włosy, kości Zdrowsze są, gdy A w nich gości. A w marchewce, pomidorze, w maśle, Mleku też być może. B- bądź bystry, zwinny, żwawy Do nauki i zabawy! W drożdżach, ziarnach i orzeszkach, W serach, jajkach B też mieszka.
  5. 5. Naturalne witaminy Lubią chłopcy i dziewczyny Bo najlepsze witaminy to owoce i jarzyny C- to coś na przeziębienie i na lepsze ran gojenie. C: porzeczka i cytryna świeży owoc i jarzyna!
  6. 6. Zęby, kości lepiej rosną, kiedy D dostaną wiosną. Zjesz ją z rybą, jajkiem, mlekiem. Na krzywicę D jest lekiem. Naturalne witaminy lubią chłopcy i dziewczyny. Mleko, mięso, jajka, sery, w słońcu marsze i spacery

×