Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Śniadanie Daje Moc

153 views

Published on

 • Login to see the comments

 • Be the first to like this

Śniadanie Daje Moc

 1. 1. ŚNIADANIE DAJE MOC Reportaż pt. WIEMY, CO JEMY 8 listopada 2013r. Śniadanie w klasie IIIa Szkoły Podstawowej w ZSO im. Edwarda Szylki w Ożarowie
 2. 2. Już w październiku o śniadaniu myślimy i pierwsze kroki poczynimy. Żeby nasze śniadanie było smaczne i zdrowe, szkolną pielęgniarkę poprosiliśmy na rozmowę. Pani pielęgniarka piramidę żywieniową nam omówiła, 5 porcji warzyw i owoców zaleciła.
 3. 3. Nadszedł 8 listopada, tak przez nas oczekiwany, każdy z nas do śniadania był przygotowany. Wczoraj na zajęciach na grupy się podzieliliśmy, i w małych zespołach listy produktów przygotowaliśmy. Jak o higienę dbać dobrze wiemy i często w szkole ręce myjemy.
 4. 4. Kiedy już wszyscy ręce umyli, do swoich zadań przystąpili.
 5. 5. Każdy poważnie zadanie traktuje, więc dokładnie je wykonuje.
 6. 6. Już pierwsze kanapki z dumą prezentujemy, ale to nie koniec, jeszcze pracujemy.
 7. 7. Już stoliki posprzątane! Buzie nasze roześmiane. Aż się doczekać nie możemy, kiedy jeść te cudeńka będziemy.
 8. 8. I wreszcie można! Próbujemy! Na pewno wszystkie kanapki zjemy. Każda kanapka co inne zawiera. Jadna jajeczko i trochę sera… Druga wędlinę, listek sałaty, na trzeciej leżą z rzodkiewek kwiaty.
 9. 9. A po śniadaniu, panie, panowie, wszyscy krzyknęli: niech żyje zdrowie! Nikt nie był smutny, nikt nie był głodny, każdy był syty, każdy pogodny. Na koniec zajęć postulat padł, by od dziś każdy śniadanie jadł! Bo choć wypoczynek daje nam noc, to właśnie śniadanie daje tą moc. To dzięki niemu głowa pracuje, a uczeń w szkole sukces notuje!
 10. 10. Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie Śniadanie przygotowali i zjedli uczniowie klasy IIIa wraz ze swoją wychowawczynią, Dorotą Rafałkowską 1Krzysztof Buczek 2Bartłomiej Bzduch 3Kacper Czarnecki 4Zuzanna Filak 5Paweł Gronek 6Łukasz Grudzień 7Wiktoria Heba 8Łukasz Kosmala 9Piotr Kwiatkowski 10Michał Lipiec 11Zuzanna Łukaszewska 12Aldona Madej 13Karolina Matusak 14Mateusz Mądry 15Dawid Mucha 16Kamil Mucha 17Mateusz Nogaj 18Weronika Osial 19Wiktoria Przybysławska 20Kinga Sadaj 21Karolina Sendrowicz 22Małgorzata Staniszewska 23Damian Świechowicz 24Patryk Trojan 25Gabriela Wójcik 26Natalia Wrzochol 27Magdalena Zajączkowska 28Kacper Żywot

×