Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Nesnelerin İnterneti Nedir?

46 views

Published on

Endüstri 4.0 teknolojileri ile dünyamız şekilleniyor. Bu teknolojilerin merkezinde de NESNELERİN İNTERNETİ yer alıyor.

Published in: Technology
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

Nesnelerin İnterneti Nedir?

  1. 1. DİJİ TAL DÖ NÜŞ ÜM NESNELERİN İNTERNETİ
  2. 2. Teknolojinin hızla ilerlemesi ile birlikte, 1980’lerde hayal olan teknolojik seviyeye, bugün “Nesnelerin İnterneti” teknolojileri ile ulaşmış durumdayız.
  3. 3. Nesnelerin İnterneti için, günümüzde kullandığımız cihazları birbirleriyle internet üzerinden haberleşebilir hale getirilerek, daha verimli, ekonomik, kolay ve yaşanabilir bir dünya yaratma çabası diyebiliriz.
  4. 4. Yıllar önce internet üzerinden kameralar aracılığı ile bir yeri izleme teknolojisinde kamera ve ekranı birbirine bağlayarak başlayan, 2020 yılında ise yaklaşık 50 milyar cihazın sisteme bağlı olacağı tahmin edilen bir ağ söz konusu. Özellikle mobil teknolojilerin gelişimi ve internet hızının inanılmaz boyutlara ulaşmasıyla, sadece cihazların ağa ve birbirlerine bağlantılarından çok, bu cihazların zamanla bilgileri güncelleyerek öğrenir hale gelmesi mümkün olmaya başladı.
  5. 5. Internet neredeyse hayatımızdaki en önemli ihtiyaç. Dünya öyle bir farkındalık yaşıyor ki, nüfusunun neredeyse yarısı bugün internete erişebiliyor. Dolayısı ile inanılmaz hızlı bir şekilde öğrenerek uygulamaya geçebiliyoruz.
  6. 6. Eğitim talepleriniz ve iletişim için: info@erkmendanismanlik.com 0533 210 23 54

×