Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Endustri 4.0 nedir

58 views

Published on

İçinde bulunduğumuz dönemde iş dünyasını en çok şekillendiren unsurların başında Endüstri 4.0 teknolojileri geliyor. Bu teknolojileri iş süreçlerine hızlıca adapte edenler, önemli fırsatlar yaratıyor.
Bu içerik, özellikle KOBİ'lere yönelik hazırlanmıştır.

Published in: Education
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

Endustri 4.0 nedir

  1. 1. DİJİ TAL DÖ NÜŞ ÜM ENDÜSTRİ 4.0
  2. 2. Bugün modern dünyanın temsilcisi olan ABD ve Avrupa ülkelerinde, 18. yüzyılda iş gücünü köleler ve hayvanlar sağlıyordu. Çünkü bunların yerini alabilecek kadar güçlü bilinen başka bir enerji kaynağı yoktu.
  3. 3. O yıllarda bilinen en iyi enerji kaynağı, su buharını mekanik enerjiye çeviren buhar motorlarıydı, ama verimleri çok yetersizdi.
  4. 4. 1775 yılında, kendisine tamir edilmesi için teslim edilen buhar motorunu dinamik bir boyuta getirerek buhar makinesine dönüştürdüğünde, herhalde James Watt, yeni bir devir açacak kadar önemli bir iş yaptığını tahmin etmiyordu.
  5. 5. Buhar motorundan buhar makinesine geçiş, buharın gerçek gücünü insanlığın hizmetine sunmuştur. Böylece buhar ile yönlendirilen devasa araçlar ENDÜSTRİ kavramının ortaya çıkmasını sağlamıştır. Bu araçlara örnek olarak, tekstilde kullanılan çırçır makinesini, otomobili, uçağı, dikiş makinesini ve telgrafı verebiliriz.
  6. 6. Eğitim talepleriniz ve iletişim için: info@erkmendanismanlik.com 0533 210 23 54

×