Bleona

1,588 views

Published on

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
1,588
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
5
Actions
Shares
0
Downloads
7
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Bleona

  1. 1. Nr.370 Botim i PA N O R A M A GROUP E SHTUNE, 25 GUSHT 2012 FALAS Suplement i përjavshëm i gazetës “Panorama” Redaktor përgjegjës: Ermira Shpëtimi, fotograf Erdi Mara BLEONA e-mail: panoramaplus06@yahoo.com “BIG BROTHER” Ermali dhe Françeska e “BB5” i japin fundit lidhjes, të tradhtuar nga njëri-tjetri faqe 20 PERSONAZH Nik Xhelilaj, roli në telenovelën turke që do e shndërrojë në një milioner faqe 18 TELEVIZIONIfaqe 23 Ja si na mashtron faqe 17 Ezel rimerr veten nga aksidenti, planet artistike të vjeshtës dhe e dashura që gjeti në sheshxhirim
  2. 2. PANORAMA p u 16 ls E SHTUNE 25 GUSHT 2012 SUPLEMENTPetriti i “BB4”: Ju tregojbefasinë e ardhjes në Big Basta, pasjetë të fëmijës tim të parë mosmarrëveshjeve, largohet nga “Big BLERAND REXHEPI City Studio’s” Petriti i “BB4” po pret të bëhet baba. Gjininë e fëmijës “Sot jam vonë”, klipi që erdhi pas duetit me Vesa Lumën.ende nuk e kanë mësuar, por ai nuk dëshiron të bëjë publike Këngëtarja kosovare u shfaq si e dashura e tij zyrtare nëas identitetin e vajzës me të cilën është lidhur. Martesën e promovimin e albumit, ndërsa u fotografua pranë tij, dukekanë lënë pasi të rritet fëmija, ndërsa shtatzaënia ka qenë e bërë gjeste përkujdesjeje ndaj tij. Ndërkohë që kjo periudhërastësishme. Ja se çfarë rrëfen për suplementin tonë Petrit mund të konsiderohet dhe një “muaj mjalti” mes çiftit pasiBylykbashi... i janë përkushtuar totalisht njëri-tjetrit dhe udhëtimeve në Petrit si kalon këtë kohë, me çfarë je duke u marrë? Kosovë e Maqedoni, duke lënë pak mënjanë krijimtarinë. Mua më ka hipur gruaja në qafë, se së shpejti do të bëhem Le të shohim rikthimin e ri në vjeshtë të Bigut, bashkë-baba dhe më thotë që të mos çmendem, siç e kam zakon unë. Gerald Xhari, i njohur si Big Basta, ka ndërprerë kon- jetesën me këngëtaren dhe krijimet e reja që pritet të lançojë. tratën e tij të punës me bashkëpunëtorët e “Big City Stu- Kjo është hera e tretë që Big Basta në karrierën e tij si reper dio’s” duke u larguar përfundimisht nga kjo studio, ku ai ndërpret marrëdhëniet me bashkëpunëtorët. Dhënien punonte për realizimin e këngëve të tij. Kanë qenë disa fund të bashkëpunimit të tij disavjeçar me Flori Mumajes- mosmarrëveshje mes tyre, që kanë çuar në ndërprerjen e in ai e njoftoi me klipin “Bohu gati”, një nga këngët e këtij bashkëpunimi, ndërkohë që Bigu po mendon të hapë albumit “N’laborator”, ku fansat e komentuan si këngën një studio të tij, ndërsa ka nisur bashkëjetesën me ku Big Basta i drejtohej pikërisht Florit me vargje të forta. këngëtaren kosovare Vesa Luma. Big Basta tërhiqet nga Ndërkohë që para Florit, 26-vjeçari Gerald Xhari, i cili e kjo studio pas një viti që publikoi klipin “Bounce with the ka nisur karrierën e tij në vitin 2003, ishte shkëputur nga star”, dhe publikimin e albumit të tij të dytë me titull “Ra- një bashkëpunim artistik nga Dr.Flori. Në shtator të vitit dio & Club (R&C)”. Promovimin e këtij albumi ai e bëri në 2006 ai nisi një kontratë me “Studio style” nën menax- një party në “Muza Park”, ku pohoi se prej nga 20 këngët himin e Dr. Flori dhe “Produkt 28”, por doli i pakënaqur e reja të këtij albumi ishin frymëzuar nga eksperiencat e tij nga ky menaxhim, për shkak se nuk u arrit të publikohej personale. Me “Big City Studio’s ai realizoi dhe klipin dot albumi i parë. Akuzohej për fajde, arrestohet John Goçi, menaxheri amerikan i Genta Ismajlit Është arrestuar dhe mund të përballet me 5 vjet heqje lirie nëse shpallet fajtor, John Goçi, amerikani me origjinë Pse je martuar? shqiptare i cili njëherazi njihet në opinionin shqiptar edhe Jo nuk jam martuar ende, pas lindjes me kismet. si menaxheri amerikan i këngëtares së njohur kosovare, Me kë ke krijuar lidhje apo nuk do ta bësh publike? Genta Ismajli. Goçi është anëtar i bordit të shkollës në Aman, jemi në stres dhe nervozë për shkak të shtatzënisë, Wayne Westland dhe së fundi ishte bërë i njohur pas fus-nuk dua ta bëj publike njëherë, kur të qetësohet pak situata hatës së tij për Kongres. Ai është akuzuar të mërkurënndoshta. pasi ka gënjyer agjentët federalë në Shtetet e Bashkuara, Edhe sa muaj bëhesh baba? pas hetimit që pasoi nga Tomo Duhanaj, pronar i një fast Tani shoqja ime është në muaj të katërt të shtatzaënisë, food-i të njohur atje, Bray’s Hamburger. Gënjeshtra e Goçitka kohë. lidhet edhe me interesat e kredisë së marrë nga Duhanaj, Ka qenë shtatzëni e planifikuar apo e rastësishme? duke u treguar atyre se interesi ishte 15%, kurse në fakt E rastësishme, të ishte e planifikuar do kishte qenë më pas hetimit ishte konstatuar se ai paguante 45% të inter-ndryshe. esit, si dhe Duhanaj pas hetimeve është konstatuar se jep Sa kohë je në lidhje me atë vajzën? para në formë huaje për shqiptarët në Amerikë me norma Ka 6 muaj që jemi në lidhje. të interesit deri në 45%. Borxhi të cilin Goçi e kishte marrë Pas lindjes do martoheni? Keni vendosur ndonjë datë nga Duhanaj, arrinte shumën prej 30 mijë $. Më tej nëapo ende jo? hetim thuhej se Duhanaj ka qenë subjekt përgjimi nga Jo nuk kemi vendosur ndonjë datë, por diku pas nja 6-7 agjentët federalë dhe më pas janë zbuluar lidhjet dhe de-muajsh pasi të lindë fëmija. Kur të vendosim për martësë do tajet mbi aktivitetin e fajdeve me John Goçin. Ndihma fi-të bëhet nami, se pa bërë një hallakatje të madhe, unë nuk nanciare që ka marrë Goçi, ka qenë e dedikuar për fush-martohem (qesh). atën e tij për Kongres, garë të cilën e humbi pas daljes së Gjininë e bebes e dini? këtij lajmi. John gjatë luftës në Kosovë ka shërbyer në Jo! kuadër të forcave ndërkombëtare e më pas largohet drejt Bashkëjeton me partneren? Shteteve të Bashkuara, ku menaxhonte karrierën ndërko- E kemi diskutuar si çështje dhe mendoj që shumë shpejt mbëtare të Genta Ismajlit, e më pas filloi fushatën për t’udo të fillojmë bashkëjetesën. bërë kongresmen. Tuna refuzon labelin “Baba Stars” Lajmi se Tuna Sejdiu bëhet pjesë e labelit Baba Stars për herë të dytë ka disa ditë që po qarkullon, gjë që e ka detyruar vetë këngëtaren të reagojë ashpër ndaj këtyre lajmeve. Tuna ka përdorur facebook- un për të sqaruar një herë e përgjithmonë këtë lajm, duke thënë: E kisha të domosdoshme të reagoja në momentin kur emri im përf- shihet në shkrime të ndryshme gjasme të argumentuara nga burime të sigurta. Çfarë ka të bëjë me Tunën, burim i vetëm dhe i sigurt, i vërtetuar 100% jam vetëm unë, Tuna! Përgënjeshtroj çdo informatë lidhur me inkuadrimin tim në labelin “Baba Stars”. Me shumë respekt për anëtarët për punën që bëjnë për preferencat e tyre dhe mbështetjen e ofruar kohëve të fundit, mendoj se ky është momenti im ku jam solo në këtë lojë, siç isha në baticat dhe zbaticat e mia për të cilat jam e bindur se rrallëkush nga ju i dini. Prapa perdeve, buzëqeshjeve të mia, glamurit dhe paraqitjeve të fuqishme, ka pa- sur momente të vështira në të cilat njerëz të numëruar me gishta më kanë qëndruar afër. Atyre u mbetem mirënjohëse deri në frymën e fundit. Një ndër ata është Big Bandu (Arbër Gjikolli) producenti të cilit ia besova projektin e ri dhe me të cilin mbetemi në këtë udhëtim Seldi është fotografuar ditëve të fundit me një model të ri vetëm. Në këtë betejë të egër dashuria ndaj punës dhe mbështetja flokësh. Ky ndryshim vjen menjëherë pas publikimit të lajmit se ai dhe Sinani janë bërë përsëri bashkë dhe vazhdojnë juaj ka qenë arsyeja e vetme për të mbajtur kokën lart dhe ne së axhendën e ngarkuar me koncerte, gjë që e kanë bërë para bashku e fituam këtë betejë, Tuna!, thuhet në reagimin e këngëtares se të ketë krisje miqësia e tyre. Fansat e tij mund ta shohin Sejdiu drejtuar mediave dhe atyre që mendojnë se ajo është bërë edhe ndryshimin që ka bërë Seldi, madje pamja e këngë- pjesë e ndonjë labeli. tarit të ri ka marrë shumë komplimente.
  3. 3. SUPLEMENT E SHTUNE 25 GUSHT 2012 17 p u PANORAMA ls on azh Rikthehet Bleona në Shqipëri ers p dhe hap thesin e gënjeshtrave Në faqen e saj zyrtare, këngëtarja gënjen duke filluar me ditën e lindjes e deri tek albumet e shitura e te koncertet që nuk ekzistojnë Sapo mësuam për turneun lin që ajo ka debutuar në Një tjetër informacion i “vyer” në faqen ee këngëtares Bleona Qereti në moshën 11 vjeç, moshë qëShqipëri, pas një mungese të zakonisht këndohet në një saj është se kohët e fundit këngëtarja kagjatë në skenat shqiptare, gjë- festival fëmijësh dhe jo të rri- bërë një koncert madhështor nëja e parë që na shkoi ndër turish. Ne dimë që Amerika Stamboll, i ndjekur nga rreth 25 mijëmend ishte të konsulto- quhet ndryshe edhe “Toka eheshim për detaje në faqen e premtuar”, por nuk kishim veta, ku ka performuar në anglisht...saj personale në facebook, që dëgjuar se ajo ishte edhe toka Duke dashur me gjithë shpirt tandiqet nga rreth 13000 fan- e magjive, ku sapo shkel aty,sa. Aty Bleona bën me dije që të zbriten menjëherë 6 vite. besojmë, do të kishim dëshirë tëmë 26 gusht fillon turin e saj Edhe pse femrat në përgjithë- mësonim më shumë rreth këtij koncertitë koncerteve në Shqipëri ku si kompleksohen nga mosha, madhështor, në çfarë datepër herë të parë do këndojë në rastin e një personazhikëngët e albumit të ri në an- publik, gënjeshtra me është bërë dhe pse në faqetglisht, të realizuara në bash- moshën dhe çdo lloj mossin- e saj zyrtare nuk ka askëpunim me Timberland. qeriteti tjetër kundrejt pub-Njëri nga fansat e faqes i likut që e ndjek, quhet thjesht edhe një foto apo video ngathotë Bleonës që mezi po e mashtrim. Këngëtarja e cila ky event...pret dhe shpreson të vijë edhe siç shkruan në faqen e saj nënë Elbasan dhe më pas i kuj- facebook, mezi po pret tëton asaj që kanë qenë në kla- takojë zemrat e saj në Sh- presionuese, si p.sh. në Gjer- nga ky event...sa paralele në tetëvjeçare në qipëri, ka thënë dhe ca mani, Itali, Zvicër, Londër, Meqë këngëtarja radhitElbasan. Kurioziteti na bëri gënjeshtra të tjera për zemrat New York etj. Duke inves- disa “Albania’s Grammytë shohim disa të dhëna të e saj...Si p.sh.: "Bleona është tiguar për të kaluarën e saj Awards” në biografinë e sajbashkëmoshatarit të Bleonës e para artiste e Europës artistike, ne zbuluam se suk- zyrtare, ne na duhet t’i kuj-dhe ai rezulton i datëlindjes Juglindore që ka shitur mbi sese ndërkombëtare Bleona tojmë se në karrierën e saj1979. Nëse shohim në faqen 800 mijë albume, një rekord quan të gjitha koncertet që ajo muzikore në Shqipëri nuk kapersonale të Bleonës, që nuk është thyer ende nga ka mbajtuar për shqiptarët fituar asnjëherë një çmim tëbleonaqereti.com, ditëlindja askush". Sipas njohurive me banim jashtë kufijve tanë. parë në një kompeticion tëqë ka shënuar këngëtarja ësh- tona gjeografike, krahas Pra, sipas kësaj, i bie që çdo muzikës së lehtë, por ka qenëtë 14 maj 1985. Ndërkohë kjo shumë vendeve të tjera, në këngëtar shqiptar është tash- një këngëtare e muzikës ko-datëlindje rezulton edhe në Europën Juglindore përfshi- më një star internacional, merciale e pëlqyer nga njëfaqen e këngëtares në Wiki- het edhe Greqia dhe Turqia, pasi edhe një këngëtar i rën- target i caktuar njerëzish.pedia. Dhe po në këtë faqe vende qe kanë nxjerrë domtë e ka dhënë të paktën Natyrisht nuk i mohojmëthuhet se këngëtarja ka debu- këngëtarë brilantë me një kar- një koncert në klubet e Zvi- një nga 20 çmimet që shp-tuar në festivalin e RTSH në rierë të padiskutueshme në crës që frekuentohet nga sh- ërndan Arditi te “Këngavitin 1996 me këngën "Lermë- mbarë botën. Sikur të marrim qiptarë të Kosovës dhe Sh- Magjike”.ni". Megjithëse shumë këngë vetëm rastin e Anna Visit në qipërisë. Nëse Bleona sot u rikthe-të festivaleve të kaluara tash- Greqi, e cila ka bërë ture kon- Një tjetër informacion i het “zemrave” të saj, siç emë janë harruar, kënga "Ler- certesh nga Amerika e Kan- “vyer” në faqen e saj është se quan ajo publikun shqiptar,mëni" nuk kaloi pa lënë gjur- adaja e deri në Australi dhe kohët e fundit këngëtarja ka me albumin e saj të ri, domë, pasi këngëtarja ishte e re ka mbi 9 milionë albume të bërë një koncert madhështor ishte mirë që ajo të kishte mëdhe shumë simpatike dhe shitura, llogaritë sikur nuk na në Stamboll i ndjekur nga shumë respekt për ta, dukekënga kishte disa vargje in- falin, njësoj si për moshën e rreth 25 mijë veta, ku ka per- u treguar modeste, e sin-teresante, pasi fliste për një Bleonës, apo jo? formuar në anglisht... Duke qertë dhe realiste për çfarëadoleshente që kërkonte të Vazhdojmë, në biografinë dashur me gjithë shpirt ta be- ka arritur në këtë treg muz-bënte jetën e saj dhe kërkonte e faqes zyrtare thuhet se kli- edhe mund t’i japim të drejtë, por nuk gjetëm gjë...E meqë sojmë, do të kishim dëshirë ikor, pasi të mohosh të kalu-ta linin të qetë. Mirëpo këtu pi "Mandarinë" ka qëndruar por as aty nuk na rezulton jemi tek "sukseset" europiane të mësonim më shumë rreth arën e mbi të gjitha të kër-ka një problem, nëse Bleona në top-listën e videove më të se klipi ka qëndruar në top- të Bleonës, këngëtarja në këtij koncerti madhështor, në kosh ta shtrembërosh atë,është e ditëlindjes 1985, sa mirë në televizionet muziko- listë për katër vite. Sa për biografinë e saj zyrtare thotë çfarë date është bërë dhe pse është një fyerje shumë evjeç ka qenë ajo në festivalin re europiane!!!! Nëse BBF televizione të tjera europi- se suksesi i saj është ndërko- në faqet e saj zyrtare nuk ka madhe për të gjithë “zem-e vitit 1996? Llogaritë na da- është televizion europian, ane, ne bëmë shumë kërkime, mbëtar, me një audiencë im- as edhe një foto apo video rat” e Bleonës. Alessio Alia konfrontohet me policët rrugorë gjatë xhirimeve të klipit të Blerta Gaçes Jeton në Australinë e largët dhe, sa herë që vjen në Tiranë, merr me vete një mik apo mikeshë të huaj, që i kërkon të udhëtojë me të për orë të tëra për të shuar kuri- ozitetin për këtë vend të vogël. Por eksperienca e këtij udhëtimi me një mik të huaj ka rezultuar disi e hidhur, për faktin se i është dashur që bashkë me mikun e tij t’u japin sqarime policëve të qarkullimit rrugor, ndërsa janë ndaluar pranë ish-Kinostudios në taksinë me të cilën po udhëtonin në fundjavë, për t’u kthyer në shtëpinë e tij. Anjeza Shahini, kësaj here “Ishte ora 02:00 pas mesnate dhe bashkë me mikun tim që nuk është shqiptar po ktheheshim me taksi, kur policët që bashkëpunim me një gjerman kishin ngritur postbllok në atë aks rruge, na ndaluam dhe na detyruan të dalim nga taksia, me sjellje arrogante dhe ton fyes”, tregon Alia. Më tej, ai shton se “jemi detyruar Kjo verë për Anjeza Shahinin nuk ka qenë aq e favorshme për të pushuar, pasi e të qëndrojmë minuta të tëra duke u sqaruar me ta pasi,kemi parë të këndojë në koncerte të verës, që kanë organizuar televizionet në qytete të përveç sjelljes brutale ndaj nesh, na acaroi fjalori përtokëndryshme. Por jo vetëm kaq. Këngëtarja e njohur për momentin është e angazhuar i tyre. Natyrisht që ligji duhet të zbatohet, por një turist ime realizimin e dy këngëve të reja, e para një duet dhe e dyta këngë e saj. Kënga në huaj siç ishte miku im pas asaj skene jam i sigurt që nuk doduet titullohet në gjermanisht “Kastanien”, dhe bëhet fjalë për një bashkëpunim me dëshirojë më të shkelë në Shqipëri”, sqaroi Alessio. Alianjë këngëtar gjerman, i cili ka krijuar një këngë dedikuar Tiranës, ose me saktë një udhëton çdo verë në Tiranë ku shijon dhe pushimet, ndërko-vajze nga Shqipëria dhe ka ftuar në bashkëpunim Anjezën. “Unë kam kënduar një hë që në Australi momentalisht është dimër. Ai vjen gjith-pjesë të këngës, e cila do jetë dhe videoklip. Kënga është në gjermanisht dhe vetëm monë me një projekt artistik, dhe këtë verë ka udhëtuar përpjesa ku këndoj unë është në shqip dhe besoj se shumë shpejt do ta shihni të transme- xhirimet e klipit të parë të motrës së Aurela Gaçes, klip qëtohet në ekranet shqiptare”, ka pohuar Anjeza. Ndërkohë ajo ka pohuar se paralel- pritet të publikohet së shpejti. Alessio është protagonist nëisht po punon për një këngë të re, që ka shumë mundësi të publikohet në vjeshtë. Këto klip si imazh, ndërsa për sa i përket jetës së tij private endedo të jenë këngët e reja të Anjezës, pas klipit “Të desha shumë”, një baladë ku u shfaq nuk bëhet fjalë për ndonjë lidhje të re pas ndarjes nga e Alessio Alia dhe Blerta Gaçe, motra e Aurela Gaçesme një stil të ri. dashura australiane.
  4. 4. PANORAMA p u 18 ls E SHTUNE 25 GUSHT 2012 SUPLEMENT Ermali dhe Françeska e “BB5” i japin fund lidhjes, të tradhtuar nga njëri-tjetri Edhe një çift tjetër nga sociale, ku Ermali dhebanorët e BB rezultoi se nuk Françeska prezantohen sii pati të gjatë, pasi në përball- çift. Tashmë ata e kanë hequrjen me jetën reale takojnë statusin “in relationship” nëpersona të rinj që ua ndry- profilet e tyre zyrtare në face-shojnë destinacionin. Edhe book, ndërkohë që mungojnëpse u përpoqën që krisjen që komentet e zjarrta që i bëninpatën në lidhjen e tyre disa njëri-tjetrit në wall. Pra his- ma”, ajo shoqërohej me një li dhe Françeska tani e tutje,javë më parë ta mbulonin me toria e tyre disamujore ka djalë që quhej Ini, nga Vlora, mbetet për t’u parë. Ndërko-disa foto plazhi çift në Vlorë, marrë fund edhe ende nuk ndërsa ka hapur derën e hë që ata kishin planifikuarduke pohuar se gjithçka dihet se sa i dhimbshëm ësh- makinës dhe është larguar pushime jashtë vendit mekishte qenë një thashethem- të ky fund për të dyja palët. duke vrapuar në drejtimin paratë që do të merrnin nganajë, ata sërish s’mund ta Gjithsesi, duket se kjo ndarje tjetër të rrugës, pasi ai ndiqej “Top Channel” si finalistë tëfshehin dot të vërtetën. kishte dhe shumë aksion nga policia. Ndoshta “Big Brother 5”, pushime që Tashmë nuk kanë çfarë brenda në sajë të Françeskës. Françeska ka menduar se nuk i bënë kurrë. Për sa i për-përgënjeshtrojnë më, për fak- Pas lajmit se ishin ndarë disa kjo ndodhi nuk do të mund ket jetës profesionale, Erma-tin se miq të tyre të përbash- javë më parë pasi ishin parë të merrej vesh, dhe për këtë li pritet të shfaqet në ekrankët kanë pohuar se mes tyre në Dhërmi me persona të plazh bashkë, përsëri vazh- isht lajmi i botuar një javë më arsye është larguar përfun- këtë sezon të ri televizion nëka marrë fund gjithçka. Er- tjerë në krah ndërsa shpër- duan jetën të ndarë. Françes- parë se Françeska i shpëtoi dimisht nga Vlora duke ni- një program mëngjesi nëmal Merdani dhe Françeska fillën njëri-tjetrin, vjen lajmi i ka u pa ndërkohë para disa Policisë së Vlorës, që i ishte sur jetë të re në Tiranë, por “Vizion Plus”, ndërsaJaçe janë ndarë përfundi- ndarjes përfundimtare, pasi ditësh në Vlorë, ndërsa ka- vënë në ndjekje djalit në mak- tashmë e vetme, pasi Ermali Françeska ka pohuar se domisht nga njëri-tjetri duke janë ndier të tradhtuar nga lonte pushimet me një tjetër inën e të cilit ndodhej nuk ka pranuar të nisin të mbarojë vitin e katërt tëvazhduar secili tashmë jetën njëri-tjetri. Pas asaj dite ata djalë dhe shoqërinë e tyre, Françeska, gjërat morën bashkëjetesën e planifikuar. gjimnazit, ndërsa ka shpre-e vet. Ky fakt ka rënë edhe në edhe pse u bashkuan një ndërsa Ermali u kthye në Ti- rrjedhën e tyre. Sipas deta- Se cilët do të jenë të dashurit hur dhe ajo hapur ambiciensy të fansave të tyre ne rrjetet fundjavë në Vlorë ku bënë ranë. Dhe me sa duket, pikër- jeve të botuara te “Panora- që do t’i bëjnë publikë Erma- për televizion. ista Sheila Haxhiraj: Si e menaxhoj xhelozinë e femrave Interv hesh nga një staf i tillë është vërtet vlerësim, po njëkohë- sisht një punë impenjative KLOTILDA HARKA nga ana ime, ndaj mendoj se suksesi do të jetë i garantuar. Është ikona e re që hyn në Në daljen tënde të parëtregun e muzikës në këtë se- pas garës do të shfaqesh përzon të ri dhe pohon se i herë të parë më shumë sen-pëlqen rryma R&B. Sheila suale apo ekstravagante?Haxhiraj zbulon strategjitë e Tani jam duke punuar nësaj si këngëtare profesion- disa drejtime dhe ende nukiste dhe e komercit për të di cila do të jetë e përfunduardominuar në botën e egër të më parë. Synoj të shfaqemmuzikës. Klipi i ri që do të ndryshe nga Sheila e vërtetë,xhirohet në Europë dhe sur- kështu që mendoj ta lë sur-prizat që ajo ka përgatitur prizë daljen time të parë. kujdesem më shumë për vet- pjesë e artit është diçka sub-për fansat e saj, i tregon në Ke pohuar se të pëlqejnë en. Frekuentoj palestrën pasi jektive. Nga dikush pëlqehetkëtë intervistë të parë, pasi baladat, në vetvete je natyrë tani le të themi jam kthyer në nga të tjerë jo, e kjo gjë meka fituar kupën e “X Factor”. melankolike apo tip i gë- një personazh publik, ku duket më se normale. Natyr- Këto janë pushimet e zuar? njerëzit më njohin, flasin për isht që ka pasur dhe mo-para pas famës që more në Gjatë shfaqjes sime në “X mua, më takojnë, më kompli- mente që jam ndier keq nga“X Factor”, çfarë po shijon Factor” kam eksperimentuar mentojnë dhe kjo më bën të komente të tepruara nega-ndryshe? rryma të ndryshme muziko- ndihem mirë. tive, por gjithsesi nuk u kam Unë jam fanse e sho- re pasi pëlqej të sfidoj veten, Gjatë garës në “X Factor” kushtuar shumë rëndësi eqërisë, më pëlqen ta kaloj por natyra ime është shpër- edhe je sulmuar nga fansat jam përpjekur që me punënpjesën më të madhe të push- thyese, e gëzueshme, njëko- në rrjete të ndryshme so- time e të mentores Juliana Pa-imeve me shoqërinë, më hësisht dhe sensuale. Më zakonshme, tashmë një per- imë angazhimet e mia nuk ciale. Je thyer në ndonjë sha t’u tregoja dhe kësajpëlqen plazhi, të udhëtoj, të pëlqen rryma R&B. son VIP që ndalon shpesh janë vetëm të fokusuara te moment, duke menduar se pjese fansash që kisha vleravizitoj vende të ndryshme Pas spektaklit cilat janë për të dhënë autografe? mësimet “si dikur”, por më bota e muzikës është e egër vokale dhe interpretativedhe këtë gjë e kam realizuar angazhimet e tua, a ka ndry- Pa dyshim që jeta ime pas duhet të menaxhoj veten e të për ty? dhe, atë çka arrita, e merito-këtë verë. Por gjithashtu nuk shuar jeta jote prej vajzës së spektaklit ka ndryshuar, tan- punoj shumë me këngën e të Mendoj se kënga si një ja. Këtë e kam vërtetuar gjatëlë mbrapa dhe familjen, kam tureve verore që kemi pasurkaluar një pjesë të pushi- me finalistët në rrethe tëmeve me ta në bregdetin eVlorës, kam në plan të kaloj Elite Model Look, pas Emina Çunmulajt, ndryshme, ku kam pasur dashurinë dhe përkrahjen edhe disa ditë pushime në Adelina Biba synon finalen e këtij spektakli njerëzve, gjë që më ka bërë tështetin helen, në Athinë. ndihem e realizuar dhe e Je 18 vjeç dhe sapo nis vlerësuar dhe të kuptoj senjë karrierë në muzikë. Qindra vajza e kanë ëndërruar këtë rast, por jo të gjitha njerëzit më duan.Çfarë përfiton nga kupa e kanë pasur mundësinë të bëhen pjesë e garës. Adelina E tashmë që ke hyrë në“X Factor” pas nënshkrim- Biba është shqiptarja e dytë pas Emina Çunmulajt që muzikë, ndien se ka në këtëit të kontratës me produ- arrin deri në finale të spektaklit ‘’Elite Model Look’’ të botë xhelozi femërore, si docentët “Berman Brothers”? Zvicrës. Nga data 20 gusht ka filluar votimi për 12 final- mundësh ta menaxhosh Unë shpresoj që pa dy- istet, mes të cilave është dhe kosovarja Adelina Biba. këtë fakt?shim do të jetë një bash- Është vetëm 16 vjeç, e gjatë 178 cm dhe me përmasa 86- Unë mendoj se ku ka ar-këpunim i suksesshëm. 63-84 dhe banore e Lozanës. Modelet e preferuara të saj ritje ka dhe xhelozi, pasi qe-Tashmë ky bashkëpunim janë Gisele Bundchen dhe Angela Martini, ndërsa pëlqen nia njerëzore është e tillë dhesapo ka filluar, pasi me pro- gjithashtu edhe nobelistin Marc Levy, si dhe aktoren e mendoj se te femrat kjo gjëducentët BB është realizuar njohur Jenifer Aniston, e cila i duket shumë e sinqertëincizimi i një kënge dhe mas- është më e theksuar. Gjithse- dhe unike. Këto janë disa nga fjalët që ka thënë Adelina si ky fakt nuk më tremb,terizimi i saj po bëhet në New Biba në video-prezantimin e saj për mediat zvicerane. përpiqem të punoj shumë nëJork, dhe shpresoj që nga Nëse arrin ta fitojë këtë konkurs, Adelina do të vazhdojë të gjitha drejtimet, në çdo de-fundi i shtatorit të realizohetdhe klipi që mund të xhiro- suksesin e Emines, e cila hapat e parë në modelizmin taj për të qenë e suksesshmehet në Europë. Të menaxho- profesional i nisi pikërisht nga ky spektakël... dhe për t’u ndier e realizuar.
  5. 5. SUPLEMENT E SHTUNE 25 GUSHT 2012 22 p u PANORAMA ls Ermela e BB festë orientale për 26-vjetor, mbledh miqtë dhe bën martesë jozyrtare me Jotin Gjithmonë është shquar për ide të veçanta, ndaj edhe këtë herë s’kishte si të ndodhte ndryshe. Ermela Mezuraj, fituesja e “Big Brother 4”, ka organizuar një party jashtë parashiki- meve të miqve të saj, duke i ftuar ata të udhëtojnë drejt Shëngjinit, për të festuar ditëlindjen e saj të 26-të në breg të detit. Festa nisi rreth mesditës, dhe ka vazhduar deri në orët e para të mëngjesit në zonën e plazhit të quajtur Rëra e Hedhur, pranë Shëngjinit, vendlindja e saj dhe të dashurit, Jotit. Ka qenë ideja e të dyve për të organizuar një ditëlindje krejtësisht ekzotike, me ushqime të gatuara në natyrë dhe me argëtime krejtësisht të veçanta. Nga miq të tyre, kjo darkë është konsideruar dhe si një festë, ku Ermela dhe Joti kanë shpallur në një farë mënyre një martesë jozyrtare, edhe pse të veshur si për plazh. Kulmi i festës, ku kanë qenë të ftuar disa banorë të BB, si: Toros, Mirjeta me bashkëshortin, Liam me Evelin etj., ka qenë momenti kur Ermela dhe disa mikesha të saj janë veshur si balerina të stilit oriental dhe kanë perfor- muar kërcime joshëse para të pranishmëve. Natyrisht që nuk të re në çift me Jotin. Nga miqtë e ftuar ajo ka marrë dhurata i kanë kursyer njëri-tjetrit birrat apo pijet e tjera alkoolike, për të shumta, ndërsa ka preferuar ta mbajë sekret dhuratën e të përfunduar pastaj të zhveshur me rroba plazhi, ndërsa Jotit. Ermela nisi bashkëjetesën me Jotin në Tiranë pas tetë janë hedhur në det. Vitin e kaluar Ermela e festoi në fshehtësi vitesh ndarjeje. Joti u kthye nga Italia ku kishte ndjekur stu- të plotë përvjetorin e saj të 25-të, ndërkohë që kishte nisur dimet e larta dhe filloi punë si operator në “Top Channel”. bashkëjetesën me Jotin, i cili sapo ishte kthyer nga Italia. U Në fillim, ajo u përpoq ta mbante të fshehtë lidhjen, dhe fol madje se ata kishin vendosur të martoheshin gushtin e vetëm pas më shumë se gjashtë muajsh bashkëjetesë, ven- kaluar në ditën e ditëlindjes së saj, gjë që në një farë mënyre u dosi ta bëjë publike historinë e saj të dashurisë, për të cilën realizua këtë vit, ndërsa Ermela ka shpallur hapur jetën e saj pohoi se ndihej vërtet e lumtur.Tabloidi britanik “The Sun”vendos të publikojë fototnudo të princit HarryPërgjigjja dhënë familjes mbretërore: “Janë në interes të publikut” Janë fotot që kanë pushtu- të njohura deri tani nëpërm- të drejtpërdrejtë në imazhin fol se fotot ishinar të gjitha sitet dhe që kanë jet TMZ-së, me argumentin se e princit që përfaqëson Brit- marrë me një apar-hapur dhe një herë dis- ky botim është në interes të aninë e Madhe nëpër botë”, at celular. Fototkutimin e privatësisë së per- publikut. “Fotot kanë ndikim shkruan “The Sun”. Fo- nudo të princit Har-sonazheve të njohur. tografitë super të ry, krejtësisht iDhe kësaj here fjala diskutuara, që shfrenuar gjatëështë për princin Harry kanë rizgjuar de- kësaj feste me miqtëdhe familjen mbretërore batin media-pri- në Wynn Resort tëtë Britanisë së Madhe. E vatësi e njerëzve Las Vegasit, u për shkeljen e Kodit Etik, nëse paraqitën për herë të parë tëparalajmerimet e famil- publikë tregojnë përhapen shpejt në internet, ato do të publikohen. Disa mërkurën në faqen ameri-jes mbretërore për nd- Harry-n 27- një ditë pas publikimit nga botues e shohin vendimin për kane të internetit për show-jekje ligjore ndaj media- vjeçar dhe një va- site i thashethemeve TMZ. të mos i përdorur fotografitë biz tmz.com. Në njërën ngave që publikojnë fotot jzë të re të zhve- Familja mbretërore parala- si tregues të qartë se hetimi dy fotografitë, 27-vjeçarinudo të princit Harry, shur në një jmëroi mediat se ata që do të Leveson, i cili kontrollon bart vetëm orën e dorës dhepër shkak se ato për- dhomë hoteli, publikonin videon dhe fotot etikën e medias ne Britani, i një gjerdan, përderisa orga-bëjnë shkelje të privatë- rrjedhojë, siç u do të kishin pasoja, pasi si- ka neutralizuar krejtësisht nin gjenital e mbulon mesisë, nuk e kanë pen- sqarua më pas, e pas tyre ato përbëjnë shkelje gazetat vendëse. “Harry ësh- njërën dorë. Në foto shihetguar vendimin e drej- një loje mes tyre të privatësisë. Megjithatë, të një djalë fantastik”, tha për një person tjetër i zhveshurtuesve të tabloidit brit- të përfunduar përpjekjet për bllokimin e “Daily Telegraph “, Dai tërësisht duke qëndruaranik “The Sun”, që ven- keq, pasi kush publikimit të tyre nëper gaze- Davies, ish-shef i shërbimit prapa princit. Në fo-dos të thyejë kërkesën e humbiste në bi- ta kanë nisur, me argumen- të sigurisë në Policinë e Lon- tografinë tjetër, princi shihetfamiljes mbretërore dhe lardo duhet të tin se përbëjnë shkelje të pri- drës, “por ndonjëherë, ta kon- duke u përqafuar me njëpublikon e para në Brit- hiqte të gjitha vatësisë. Saint James Palace, trollosh është një makth i person tjetër që është gjith-ani fotot nudo të prin- rrobat e trupit. rezidenca zyrtare e familjes vërtetë. Edhe pse janë shfaqur ashtu i zhveshur tërësisht.cit, i treti në kurorën bri- Festa e grupit mbretërore njoftoi se ka kon- në blogje të ndryshme inter- Nuk mund të dallohet se atanike. “The Sun”, në ishte organizuar taktuar për këtë çështje komi- neti dhe patën jehonë të gjerë bëhet fjalë për mashkull apopronësi të manjatit me- në një suitë që sionin e ankesave ndaj shtyp- në shtypin amerikan, fotot e femër. Princi Herri po qën-diatik, Rupert Mur- kushton 5 mijë it. Edhe pse konfirmoi auten- princit të zhveshur nuk ish- dronte në Las Vegas, për sh-doch, vendosi në faqe të paund nata, ticitetin e fotove polemizue- in publikuar nga asnjë kak se udhëhoqi një ngjarjeparë njërën prej 2 fotove ndërkohë që u se, Pallati shprehu shqetësim gazetë britanike. Pamjet u bamirësie në San Diego. Hueyda El Saied propozohet nga G99 si kandidate për deputete Edhe pse e njohur në fillimet e saj si balerinë, vajza e veçantë e ekranit shqiptar Hueyda El Saied e ka reflektuar kapacitetin e saj prej një intelektualeje të formuar në debatet e ndryshme televizive ku qenë e ftuar. Dhe ndaj paralelisht me karrierën e saj si prezan- tuese e programeve argëtuese, udhëtimeve nëpër botë dhe librave që ka shkruar, shumë pak e dinë që ajo ka pasion shkollimin me kualifikimet e vazhdueshme. Ndaj plus kësaj dhe duke u parë si një natyrë diplomate dhe të shkathët, partia G99 ia ka bërë tashmë propozimin për të hedhur kandidaturën për deputete të Tiranës, në zgjedhjet e ardhshme. Në CV-në e saj ajo ka një diplomë juristeje dhe atë të studimeve pasuniversitare për Mar- rëdhënie Ndërkombëtare në universitetin «Roma Tre» në Itali. Gjithashtu këto ditë ka marrë një ofertë të veçantë për një punë në Tiranë, që do të jetë dhe arsyeja e kthimit të saj në Shqipëri në muajin shtator. Ndërkohë që këto ditë të nxehta, Hueyda po i shijon në maksimum siç di vetëm ajo, ndërsa po i kalon në një jaht me nënën e saj dhe disa miq.
  6. 6. PANORAMA p u 20 ls E SHTUNE 25 GUSHT 2012 SUPLEMENT Nik Xhelilaj, oferta që do Thuhet se për këtë rol ai h et do të shpërblehet me n az miliona, arsye kjo që e ka e shndërrojë në milioner o bindur të rikthehet dhe rs një herë në Turqi, vend të pe cilin ai ka pohuar se e Aktori nis jetë të re si aktor telenovelash në Turqi kishte braktisur disa vite më parë Në këtë modë telenovel-ash turke që ka pushtuarekranet shqiptare, tashmëshikuesit do të kenë një ar-sye më shumë për t’i nd-jekur ato, pasi mes protag-onistëve të përzgjedhur, dotë shfaqet dhe aktori i njo-hur 29-vjeçar, shqiptariNik Xhelilaj. Skeptik përzgjedhjet e tij në jetë, sido-mos ato profesionale, këtëherë nuk e ka menduargjatë këtë ofertë që i kaardhur nga Turqia, për tëqenë aktor kryesor në seri-alin televiziv “Kayip SehirDizisi”, që ka nisur tëtransmetohet në Turqi edisa televizione europiane,por që në Shqipëri do tënisë transmetimin në mua-jin shtator. Zbulohet kësh-tu projekti sekret i NikXhelilajt, i cili pasi prezan-toi festivalin e ’50-të në këtë rikthim në Turqi, tash- në Mercan Cevdet, një ske-RTSH, u largua nga Sh- më që është në një moshë më narist shumë i famshëmqipëria pa dhënë asnjë de- të pjekur. Xhelilaj la Sh- turk i cili pas vetes ka njëtaj për vendndodhjen e tij, kollën Ushtarake për të nd- karrierë shumëvjeçare,apo projektet e tij të reja si jekur Akademinë e Arteve të duke shkruar edhe serialeaktor. Dhe e gjithë kjo ësh- Bukura në Tiranë, studime të tjera, ndërsa ndër më tëtë një surprizë jo vetëm për që po e rikthejnë në Turqi fuqishmit është ky i funditadhuruesit e Nik Xhelilajt, tashmë si aktor pas shumë në të cilin aktron edhe sh-por edhe për shikuesin eu- vitesh. qiptari i famshëm, Nikropian, që e ka parë portre- Xhelilaj. ‘’Qyteti i hum-tin e tij në disa filma artis- NIK XHELILAJ NË bur’’ ka filluar xhirimettikë me tema të forta sh- ROLIN E KADIRIT TE vitin e kaluar, ndërsa këtëqiptare, me të cilat ka fitu- SERIALI TURK QYTETI vit në muajin shtator do tëar shumë çmime. Ndërko- I HUMBUR ketë premierën në televizo-hë që ky projekt i ri nuk nin turk e më pas edhe nëështë thjesht një ndryshim ‘’Kayip Sehir Dizisi që disa shtete të tjera ballkan-në karrierën e tij, por edhe në shqip do të thotë ‘’Qyte- ike. Në 10 vitet e fundit Tur-një portë e re fitimprurëse. ti i humbur’’, ka në rolet qia është mbuluar me seri-Thuhet se për këtë rol, ai kryesore: Leyla Yaprak, ale të temave të ndryshme,do të shpërblehet me mil- Gökçe Bahadir, Nik Xheli- ndërsa më së shumti trajto-iona, arsye kjo që e ka bin- laj, Ilker Mur dhe Nazan het si temë dashuria edur të rikthehet dhe një Kesal. Ky serial si temë do ndaluar, si dhe tema tëherë në Turqi, vend të cilin të trajtojë jetën e njerëzve të jetën e transvestitëve, vua- lemet e fëmijëve të mitur si hë të trajtimit dhe demon- ndryshme tabu, të cilat mëai ka pohuar se e kishte rrugëve të Stambollit, jtjet e zezakëve si dhe dis- punëtorë krahu. Me një fjalë strimit të disa dukurive so- herët nuk kanë mundur tëbraktisur disa vite më parë, tragjeditë e grave, romëve, kriminimin e tyre, prob- seriali zbulon një tjetër gju- ciale. Skenari është bazuar preken. Seriali gjithashtundërsa kishte lënë zbulon edhe rrugët e fshe-përgjysmë studimet e një hura të Stambollit të cilat joshkolle ushtarake.Ndërkohë para se të fir-moste këtë projekt, Niku Martohet gazetari i shumë turistë të huaj kanë pasur mundësi t’i shohin. Fokusi i fabulës zhvillohetishte aktor i Trupës së Te-atrit Kombëtar, ku paguhej politikës te “Panorama”, te familja Toptas, dhe si ng- jarje kanë pikërisht këtëme një rrogë fikse shteti, qënatyrisht nuk do t’i përm-bushte ambicien e tij në Adi Shkëmbi familje me ngjyrë që jeton në qytetin e Stambollit. Toptaslar, një familjekulmin e karrierës. shumë e lidhur, por që fil-Ndërkaq jemi kureshtarë lon të pësojë kriza pikërishtta shohim Nikun në seria- pas humbjes së të parit tëlin e ri, prodhimi më i ri familjes, teksa Merjemeturk nën logon e kanalit të (gruaja e tij) dhe fëmijët endjekur “Kanal D”. Seriali përjetojnë shumë keq hum-trajton një histori mjaft in- bjen e babait. Merjem, meteresante, ndërkohë që pesë djemtë dhe një vajzë,kudo janë shpërndarë dhe ngelet e ve dhe e vetme kuafishuar posterat me por- në ndihmë i del një fqinjtretin e aktorëve turq, mes rreth të 80-ave. Fatkeqësitëtë cilëve dhe Niku. Për herë dhe ngjarjet e papritura përtë parë një aktor shqiptar familjen Toptas (familje memerr pjesë në një rol krye- ngjyrë) shtyjnë me dhunësor në një prodhim turk, Fundjavën e kaluar, në ambientet e “Eklips”, gazetari i politikës migrimin drejt Stambollit,dhe ndoshta jo pa qëllim në gazetën “Panorama” i dha fund beqarisë duke u martuar me teksa përshkruhet lufta përzgjidhet Niku, të cilin së Blerina Maçin. Në një ambient ku ishin të ftuar, përveç të afërmve të mbijetesë në rrugët e errëtafundi juria e “Shooting gazetarit, por edhe kolegët e tij të punës, binin në sy edhe disa de- të këtij metropoli të madh.Stars”– European Film putetë të Partisë Demokratike, pasi gazetari Shkëmbi mbulon lajmet Niku do të luajë krah ak-Promotion” e shpalli një e kampit të djathtë. Prej më shumë se katër vitesh Adi Shkëmbi tores së famshme turkenga 10 talentet e reja të Eu- mbulon këtë sektor në gazetën tonë, ndërkohë që vendosi të bëjë Gökçe Bahadir, e cilaropës, i përfaqësuar me këtë hap të rëndësishëm në jetën e tij private. Ne i urojmë jetë të famën më të madhe e kafilmin “Shqiptari”. Nuk e lumtur së bashku me bashkëshorten e tij, Blerinën! marrë me rolin e Leylës nëdimë se si do ta përjetojë serialin Kur gjethet bien.
  7. 7. SUPLEMENT E SHTUNE 25 GUSHT 2012 21 p u PANORAMA ls na zhe Çudirat dhe absurditetet "Made rso pe in Albania" në klipet e verës Vapë, shumë vapë... Kondicionerët na duhet t’i përdorim se gjetëm më në fund edhe Marilyn Monronë “Made in Alba-me karar se ka shkuar energjia elektrike në stratosferë... Dhe nia”. Ajo është këngëtarja labe Maya! Në këngën e saj më tënatyrshëm që vapa shoqërohet me stres, shumë stres dhe e fundit të shoqëruar edhe me klip, "E nise", Maya e nis dhe egjitha kjo lë pasoja jo vetëm te ne njerëzit e thjeshtë, por edhe bitis e katandisur si Marilyn Monroe, duke na treguar edhete të famshmit shqiptarë. Edhe ata me sa duket kanë prob- pak nga kofshët e saj mbresëlënëse. Urime për guximin vlon-leme serioze me faturat e energjisë... Kjo kuptohet qartë te jate e dashur, por ne më shumë të pëlqejmë në versionin folk.klipet që disa prej tyre kanë lançuar këtë verë...Ja të rendisimdisa nga ato më impresionueset. Luar klip në plazh, harron Kërkohet një Lamborgini rrobat e banjës E rikthyer nga stu- për Stresin dimet jashtë dhe e E lançoi si mrekullinë e kësaj vere, si një klip që do çudiste lançuar nga FLori Mu-të madh e të vogël. Dhe në fakt na çuditi. Këngë e lezetshme, majesi në një duet me të,fërkime trup me trup me një bionde, tekst i denjë per një repist Luar sjell një klip të ri.që jeta mund t’i ketë mësuar gjithçka përveç modestisë, por Nga hera e fundit që eka një problem... Kur ai kërkon të dijë se si duket nga xhami i pamë në klip, ndry- vetë, u bë këngëtare! Sapo ka nxjerrrë këngën e saj të parë tënjë lamboje, lambo nuk ka gjëkundi. Ajo është zëvendësuar shimet janë të dukshme shoqëruar me klip, ku përveçse na tregon se disponon disame një makinë kartonësh! Ah sikur të kishte qenë prej vërteti, për sa u përket kileve të fustane, ashtu siç bëri edhe në shtëpinë e “Big Brother”, nukkushedi se si do dukej Stresi nga xhami i saj! Tamam një tepërta që ka marrë morëm vesh asgjë tjetër. Një këngë më shumë e recituar se esuperstar. sapo ka lënë mëmëdhe- kënduar, na bëri të mendojmë se edhe marifetet kompjuterike un, mirëpo nuk kishte që rregullojnë zërin, shpeshherë nuk bëjnë punë. Pra, me një se si klipin e verës të fjalë edhe në muzikë Geri nuk është vetvetja. Po sikur ta mos e bënte në plazh. provosh me një rol filmi, Geri? Kështu që e zgjidhi problemin, në breg të Overdozë këngësh patriotike detit me fustan deri në fund të këmbëve, duke nga Adrian Hila bërë not me fustan deri në fund të Rozana Radi dhe Barbana Dini këtë vit kanë braktisur këmbëve, pra me një fjalë e mbuluar nga koka të këmbët! Por plazhet, bikinit dhe jahtet dhe kanë rrokur nga një flamur prapë ne e kuptuam. Je shëndoshur Luar, do na duhet të shqiptar në këngët dhe klipet e tyre më të fundit. Që të dyja presim ca me sa duket, derisa të realizosh klipin e duhur me këndojnë këngë patriotike për 100-vjetorin e pavarësisë, veçse bikini. ka një problem, këngët, të kompozuara që të dyja nga Adi Hila, Geri e “Big janë shumë të ngjas- Brother” nuk hme me njëra- tjetrën. Barbana ka është vetvetja zgjedhur një perfor- mancë moderne, ku as si Maya, në klip shfaqet me këngëtare motor, ndërsa Roza- tashmë një Donte të bëhej e fam- na u ka ndenjur be- snike elementeve Marilyn shme dhe u fut në “Big folk, duke shtuar ca Brother”. Kur doli që aty, e Monroe ala kuptoi se në këtë format zjarr e flakë. Por ama këngët janë pothua- shqiptare është njëri që fiton ca lekë dhe te tjerët harrohen sapo jse identike. Gjithse- Meqë e mblodhëm si, ne i sugjerojmë të fillojë vera. Edhe pse ne mendjen dhe e gjetëm Adit që të mos bëjë e ngatërruam me ca histori Madonën shqiptare më këngë patriotike dashurish, prapë nuk ia që natyrisht është Ble- dolëm t’i bënim një promo për këtë vit. Duke llogaritur që deri në nëntor Meda do ketë ona, tani ramë rehat të mirë. Kështu që e zgjidhi bërë nja pesë këngë të tilla e Sinani nja katër, besojmë se janë të mjaftueshme. Kismet nga viti tjetër mbase! Jeta Faqolli në Sarandë, Juliana Pasha, Julka Gramo & Andry Gramm në Greqi E shoqëruar nga bashkëshorti i saj Altini, Juliana Pasha këtë verë ka shijuar pushimet e saja në Lefkada të Greqisë, ndërsa ka pasur dhe një axhendë të ngjeshur me angazhime nëpër spektakle dhe juri të ndryshme. Këngëtarja e njohur shqiptare si duket ka dashur të relaksohet për të rifilluar një sezon akoma më të ngjeshur, këtë radhë nën shoqëri të kolegëve të saj të cilët përgatisin një spektakël për nder të 100-vjetorit të Pavarësisë. Juli duket shumë në formë, po aq sa edhe bashkëshorti i saj Altini, ndërsa muzika si profe- sion e lidh akoma më shumë çiftin. Një tjetër këngëtare e cila tregon linjat për të disatën herë, është edhe Jeta Faqolli, e cila nuk ngurron të fotografohet në bikini, pas publikimit të videoklipit të ri të titulluar Lojërat që bën ti, një video shumë e nxehtë ku Jeta shfaqet në shumë skena edhe në bikini, për të trazuar pak syrin e fansave dhe për të treguar sensualitetin e saj. Këtë radhë këngëtarja Faqolli ka push- uar në Sarandë, duke realizuar një fotosesion seksi edhe tek kështjella e Ali Pashë Tepelenës, ndërsa format e saj janë të mrekullueshme. Julka dhe Dj Andy Gramm po shi- jojnë pushimet në Greqi. Çifti i njohur i skenës është lar- guar nga obligimet në Tiranë për tu relaksuar në bregdetin grek për disa ditë, ndërsa me vete kanë marrë dhe djalin e tyre, por Julka nuk ka preferuar të tregojë linjat trupore në plazh, duke postuar vetëm disa foto e veshur.
  8. 8. PANORAMA p u 23 ls E SHTUNE 25 GUSHT 2012 SUPLEMENT ers on az h e Ezel (Kenan Imirzalioglu) rimerr veten nga aksidenti p Planet artistike të vjeshtës dhe e dashura e re që gjeti në sheshxhirim BLERAND REXHEPI MEDIAT TURKE KOMENTOJNË LAJMIN MBI ADELINA TAHIRIN & EZEL Është shfaqur këto ditë “Takimi me shqiptaren nga Maqe-në aeroportin ‘’Ataturk’’ donia”, kështu e kanë titulluar disa por-aktori i njohur Kenan Imi- tale turke lajmin mbi prononcimin erzalioglu, pas kthimit nga këngëtares së njohur Adelina Tahiri se ësh-një festë në Nju Jork, në të të takuar me aktorin e njohur turk Kenancilën siç shkruan e përdit- Imirzalioglu. Ezel, ky aktor i pashëm dhe ishmja turke ‘’Hürriyet’’, ka famshëm, dashnor i vajzave të reja që ras-qenë i shoqëruar nga e tësisht hasen në Stamboll, të mahnitura medashura e tij e re me të cilën bukurinë e shtatlartit Kenan Imirzalioglu,ka filluar një romancë mua- një artist i bukur dhe shumë mbresëlënës.jt e fundit, Bergüzer Korel. Ai është gjithmonë i pranishëm nëpër qen-Ai madje edhe është drat e mëdha tregtare të Stambollit, në disaprononcuar në lidhje me prej tyre dhe imazh publicitar. ‘’Jemi takuaraksidentin me makinë rrug- pikërisht në një nga qendrat e mëdha treg-ëve të Stambollit, ku gjithç- tare, kemi darkuar në të njëjtin restorant.ka ka kaluar me lëndime Rastësisht më është afruar dhe më ka pye-të lehta. ‘’A ka ndonjë gjë tur se nga mund t’i kujtohem si fytyrë’’,më të madhe se Perëndia kështu është komentuar deklarata eqë gjithmonë fal mrekulli? Adelinës në portalet turke. Madje ato kanëE gjitha kaloi shpejt dhe me komentuar edhe pamjen e këngëtares sek-pasoja të lehta, mund të si, se si aktori turk i kishte kërkuar edhekishte shkuar edhe më keq, numrin dhe ishte mahnitur nga pamja epor falë Perëndisë jam gjoksi i këngëtares Tahiri. Ato gjithashtushëndoshë e mirë. Nuk arr- kanë shkruar se Ezel (Kenan Imirzalioglu)ij të kuptoj bazën e atyre që i kishte kërkuar numrin pikërisht për sh-kanë shkruar gjëra të kak të qëndrimit të tij në Shkup, nga ku dopavërteta në lidhje me aksi- të kishin mundësinë edhe të takohen, përdentin’’, është shprehur t’u njohur më shumë.Kenan Imirzalioglu (Ezel),i cili gjatë këtij viti me të njëj-tin serial ishte nominuar sidentit që pësoi javë më turk duke lëvizur kështu me shumë shtete të Europës Lin-për rolin e Ezelit si aktori të cilin do të aktrojë i famsh- të. ‘’Karadayi’’ është një parë. Ndërsa në ekranet sh- familjen e saj. Filloi mësimet e dore. Të dy prindërit e saj ish-më i mirë në ‘’Seul Interna- mi Kenan, së bashku me një tjetër serial në të cilin do të qiptare Kenan rikthehet pas para në një shkollë private e in aktorë dhe ka një motër mëtional Drama Awards ekip të fuqishëm në të cilin aktrojë përsëri Kenan Imi- “Ezel” me një tjetër telenov- më pas vazhdoi studimet në të madhe që jeton në Shtetet e2012’’ që është mbajtur në do të trajtohet dhe portreti- rzalioglu, ku këtë radhë krah elë, “Jetë e hidhur”, që do të Universitetin ‘’Mimar Sinan’’ Bashkuara. Në vitin 2009 ish-Korenë e Jugut. Ndërsa kuj- zohet jeta e një prokurori në tij do të jetë edhe e dashura e shfaqet në Klan”. të Yildiz. Debutimin e parë si te martuar me aktorin Halit Er-tojmë se i njëjti serial është vendet e rrezikshme të Eu- re, aktorja e njohur Bergüzer aktore Korel e ka bërë me ro- genc dhe nga kjo martesë kanominuar nëpër kategori të ropës Lindore. Syri i drejtorit Korel, ku si çift do të luajnë KUSH ËSHTË BERGÜZER lin e Leylës në serialin ‘’Lugi- fëmijën e parë të gjinisë mash-ndryshme edhe në Kolum- të filmit ka fokusuar aftësinë disa pjesë. Kenan dhe KOREL na e ujqëve’’. Erdhi në vë- kull, të cilin e pagëzoi me em-bi e Spanjë. Ndërsa më 30 dhe talentin e Kenanit gjatë Bergüzer janë takuar në të Bergüzer Korel ka lindur në mendjen e publikut dhe mori rin Ali. Pas lindjes së djalit,gusht pritet të mbahet festi- aktrimit tek ‘’Ezel’’, ku dhe njëjtin grup të punës, ndër- vitin 1982 në Stamboll të Tur- famë pas pjesëmarrjes në ro- martesa e tyre ka qenë në krizëvali i dramës në Seul të Ko- ka vendosur që t’i besojë atij sa pritet që ky rol të jetë qisë, dhe me profesion është lin e Sherherzades në serialin dhe më pas u divorcuan. Roli iresë. ‘’Përtej reve’’ është një rolin kryesor, në një histori shumë vendimtar që Kenan aktore. Ajo ka kaluar fëm- e famshëm ‘’1001 net’’, dhe jo saj i fundit është në një tjetërtjetër serial me 13 pjesë, në të zhvendosur në vitet ‘60- t’i rikthehet aktrimit pas ak- ijërinë e saj gati në çdo qytet vetëm në Turqi, por edhe në serial, ku aktron Nënë Terezën. Adrian Gaxha tregon trupin Romir Zalla, pushime me në formë familjen në Himarë Këngëtari i njohur është mbyllur në studion e tij dhe po Një prej aktorëve më të dashur dhe më të njohur të spek- finalizon projektet e reja të cilat do të dalin në dritë nga taklit ‘’Portokalli’’ ka vendosur që këtë vit të kalojë pushimet shtatori, me të cilat Adriani do të kthehet fuqishëm në me familjen e tij, bashkëshorten, djalin dhe vajzën, si dhe skenën muzikore. Ai madje nuk ka pasur kohë as të bëjë një me familjen e vëllait të tij në Livadh të Himarës. Një pushim ditë pushim, ndërsa vapën e kësaj vere ai është munduar familjar i cili duket se ka kaluar shumë mirë, pasi Romiri i ta shuajë më shumë nëpër pishina. Gaxha ka hedhur në cili gjithmonë është në humor, ua ka plotësuar fëmijëve të facebook edhe një foto me të cilën tregon se është shumë në gjitha dëshirat e tyre. Dhe kjo pasqyrohet më së miri në fotot formë, edhe pse ai asnjëherë nuk ka pasur problem me fiz- e pushimeve, të cilat aktori i njohur i ka vendosur në profi- ikun e tij të cilin e ka treguar edhe nëpër videoklipe. Njihet lin e tij në facebook. Suksesi i tij në këtë spektakël shihet me tashmë si një nga meshkujt më seksi të skenës shqiptare që, prezencën shtatëvjeçare duke mos u shkëputur asnjëherë e përveç vokalit dhe këngëve, josh edhe me trupin e tij... duke sjellë në ekran gjithmonë humor për familjet shqiptare. E tani pas mbarimit të pushimeve, ai u është kthyer obligimeve të tij për të realizuar edhe një sezon të suksesshëm të spektaklit ‘’Portokal- li’’ së bashku me kolegët e tij...

×