Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Євген Коновалець і його Cічові
Cтрільці
За Україну, за її волю,
За честь і славу, за народ!
Українські Січові Стрільці (УСС)
- єдине українське національне військове
формування в складі австро-угорської армії,
сфо...
Головним отаманом «Січових Стрільців» було обрано доктора
Володимира Старосольського, його заступником — осавулом
Дмитра К...
«Стрілецькі Січі» відігравали
велику роль у військовопідготовчому
вихованні західноукраїнської молоді
Свідченням цього є ...
Українські Стрілецькі організації, які
утворилися у передвоєнний період у Східній
Галичині, стали підтвердженням
національ...
Шевченківське свято
Найбільшим і наймасовішим оглядом стрілецьких сокільсько-січових
та пластових сил стало Шевченківське...
Бойовий шлях УСС
Першим успіхом була перемога на горі Маківці 29 квітня —
3 травня 1915р. Потім вони відзначились у боях
...
У серпневих та вересневих боях за
Лисоню полк УСС втратив 28
старшин (з 44) і близько 1 000 рядових
убитими, пораненими і ...
П'ята Галицька битва (1917)
Відчутних втрат легіон УСС зазнав на початку липня 1917 в бою під
Конюхами, коли в полон потр...
«Стрiлецькі публiкацiї»
Чiтким проявом iдеологiї Українського
Січового Стрілецтва була його лiтературна
творчiсть.
Назару...
1 листопада 2015 р. у Львові відбулася прем’єра
документального фільму “Легіон. Хроніка
Української Галицької Армії 1918-1...
Полковник
Євген Коновалець
Народився у вчительській родині.
Закінчив народну школу, у 1901–1909рр.
навчався в Львівській академічній гімназії. З
1909...
У російському полоні
Під час боїв на горі Маківці Євген Коновалець
потрапив у російський полон.
 1915 – поч. 1916-го – ...
Формування Галицько-Буковинського
куреня Січових стрільців
У жовтні-листопаді 1917 рр. Коновалець спільно з
Р. Дашкевичем...
Підтримка гетьманського уряду
В кінці серпня 1918 р. Коновалець отримав від
П. Скоропадського дозвіл на формування
Окремо...
Пошуки нових методів
боротьби за незалежність
України
6 грудня 1919 р Коновалець видав наказ про
саморозпуск підрозділів ...
ВБИВСТВО ЄВГЕНА КОНОВАЛЬЦЯ
Як писав історик Петро Мірчук:
«Скритовбивчий злочин большевицької Москви виконано в
голландсь...
Хочеш дізнатися більше про
Українських Січових Стрільців?
Завітай до
“Молодіжної бібліотеки”
Ми знаходимось:
м. Київ, вул....
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Українські Січові Стрільці

Історія України

 • Login to see the comments

Українські Січові Стрільці

 1. 1. Євген Коновалець і його Cічові Cтрільці За Україну, за її волю, За честь і славу, за народ!
 2. 2. Українські Січові Стрільці (УСС) - єдине українське національне військове формування в складі австро-угорської армії, сформоване з добровольців. Це перші українські частини, відібрані Австро-Угорщиною за національною ознакою. Вони мали велике значення для відновлення військових традицій, для зростання українського патріотизму. Штурмова бригада УСС Казарми січових стрільців на вул. Львівській, 24 в Києві. 4 травня 1918 року.
 3. 3. Головним отаманом «Січових Стрільців» було обрано доктора Володимира Старосольського, його заступником — осавулом Дмитра Катамая. У перші місяці після зборів стрілецькі товариства швидко поширилися по усій Галичині. Перше товариство утворилося в Бориславі. За короткий час було організовано близько 50 товариств «Січових Стрільців». Володимир Старосольський Дмитро Катамай
 4. 4. «Стрілецькі Січі» відігравали велику роль у військовопідготовчому вихованні західноукраїнської молоді Свідченням цього є факт наявності серед вихованців організації досить великої кількості молоді. Дмитренко Ганна перебувала в Легіоні від серпня 1914 року як сестра милосердя в стрілецькому шпиталі. Брала участь у боях під Лисовичами та над Стрипою. У 1918—1920 роках — при допоміжній службі в бригаді УСС. Дмитерко Ганна
 5. 5. Українські Стрілецькі організації, які утворилися у передвоєнний період у Східній Галичині, стали підтвердженням національних традицій та державотворчих прагнень місцевого українського населення. Значна кількість української молоді вважали своїм безпосереднім обов'язком навчання військовій справі задля боротьби за незалежність свого народу. Українські Стрілецькі організації – підтвердження національних традицій та державотворчих прагнень.
 6. 6. Шевченківське свято Найбільшим і наймасовішим оглядом стрілецьких сокільсько-січових та пластових сил стало Шевченківське свято, яке відбулося 28 червня 1914 р. у Львові. Свято показало, що українське населення краю вже готове до переходу від декларативних заяв про самостійність та волю до реального втілення своїх замислів, а разом з тим засвідчило організаційну міць українського молодіжного руху Галичини, готовність західноукраїнської молоді до боротьби за незалежність своєї держави.
 7. 7. Бойовий шлях УСС Першим успіхом була перемога на горі Маківці 29 квітня — 3 травня 1915р. Потім вони відзначились у боях під Болеховом, Галич, Завадовом і Семиківцями. У 1915р. з 9 по 21 серпня за розпорядженням австро-угорської військової команди та корпусної команди було утворено 1-й полк Українських Січових Стрільців як самостійне військове з'єднання у складі двох батальйонів під командуванням полковника Григорія Коссака, з листопада 1916 — підполковника Антіна Вариводи. Польова сторожа УСС в траншеях на східних схилах центральної вершини Маківки Григорій Коссак Антін Варивода
 8. 8. У серпневих та вересневих боях за Лисоню полк УСС втратив 28 старшин (з 44) і близько 1 000 рядових убитими, пораненими і полоненими. 30 вересня 1916 нараховувалось 9 старшин і 444 стрільці, однак вдалося зупинити російський наступ, завдавши російським військам важких втрат. Хрест скорботи і слави на Лисоні Бій за Лисоню
 9. 9. П'ята Галицька битва (1917) Відчутних втрат легіон УСС зазнав на початку липня 1917 в бою під Конюхами, коли в полон потрапив майже весь Легіон УСС. Від полону врятувалося близько 400 старшин і стрільців. З них, з Гуцульської сотні і доповнень з Коша УСС, сформовано новий курінь УСС, який здійснив похід до р. Збруч, а в лютому 1918 вирушив у похід на Україну з австрійською окупаційною владою.
 10. 10. «Стрiлецькі публiкацiї» Чiтким проявом iдеологiї Українського Січового Стрілецтва була його лiтературна творчiсть. Назарук Осип Тадейович - український громадський і політичний діяч, письменник, журналіст, публіцист. 1915 р. видав у Відні «Співанки УСС». 1916 року з друкарні Наукового товариства ім. Т. Шевченка у Львові вийшла ґрунтовна праця Осипа Назарука «Слідами Українських Січових Стрільців»; у Львові вийшла книжка — «З кривавого шляху Українських Січових Стрільців» (тут він виступає як автор, редактор і упорядник).
 11. 11. 1 листопада 2015 р. у Львові відбулася прем’єра документального фільму “Легіон. Хроніка Української Галицької Армії 1918-1919” режисера Тараса Химича. Фільм є продовженням циклу документально-ігрових фільмів з історії України. Автором сценарію виступив український історик Олександр Пагіря. Фільм «Стеком і шаблею» створено Творчою групою Історичного клубу "Холодний Яр" за мотивами історичного нарису Романа Коваля "Михайло Гаврилко: і стеком, і шаблею".
 12. 12. Полковник Євген Коновалець
 13. 13. Народився у вчительській родині. Закінчив народну школу, у 1901–1909рр. навчався в Львівській академічній гімназії. З 1909-го вивчав право на юридичному факультеті Львівського університету. Із студентських років вів активну громадсько- політичну діяльність. У 1910р. брав участь у боротьбі студентства за український університет у Львові.
 14. 14. У російському полоні Під час боїв на горі Маківці Євген Коновалець потрапив у російський полон.  1915 – поч. 1916-го – перебував у таборі для військовополонених у Чорному Яру, а з кінця 1916 — у таборі в Царицині. Після Лютневої революції в Росії Коновалець разом з галицькими старшинами з табору в Дубовці розгорнув широку організаційну і пропагандистську роботу серед полонених- українців. В кінці липня 1917 приїжджає до Києва, де вступає до Галицько-Буковинського комітету допомоги жертвам війни. Діяльність у місті Коновалець проводить під псевдонімом Є. Блавацький.
 15. 15. Формування Галицько-Буковинського куреня Січових стрільців У жовтні-листопаді 1917 рр. Коновалець спільно з Р. Дашкевичем сформував Галицько-Буковинський курінь Січових Стрільців, який незабаром перетворився в одну з найбоєздатніших частин Армії УНР. В січні 1918-го Коновальця було обрано командиром. Симон Петлюра та Євген Коновалець на присязі січовиків Серед старшинського з'їзду в середині сидить пол. Євген Коновалець
 16. 16. Підтримка гетьманського уряду В кінці серпня 1918 р. Коновалець отримав від П. Скоропадського дозвіл на формування Окремого Загону Січових Стрільців з базуванням у Білій Церкві. На початку листопада Коновалець вів переговори з гетьманом про умови надання національно-демократичними силами підтримки гетьманському уряду та наголошував на недопустимості укладення федеративного союзу з Росією.
 17. 17. Пошуки нових методів боротьби за незалежність України 6 грудня 1919 р Коновалець видав наказ про саморозпуск підрозділів Січових Стрільців. Поразка національно-визвольної революції 1917— 1921 рр. та чотиристороння окупація України спонукали Коновальця до пошуку нових методів боротьби за незалежність. У серпні 1920 р., за безпосередньою участю Коновальця, було створено Українську Військову Організацію.
 18. 18. ВБИВСТВО ЄВГЕНА КОНОВАЛЬЦЯ Як писав історик Петро Мірчук: «Скритовбивчий злочин большевицької Москви виконано в голландському місті Роттердам 23 травня 1938 р. Того дня приїхав полк. Євген Коновалець до Роттердаму на умовлену зустріч із котримсь із зв'язкових організації з УССР.».
 19. 19. Хочеш дізнатися більше про Українських Січових Стрільців? Завітай до “Молодіжної бібліотеки” Ми знаходимось: м. Київ, вул. Льва Толстого, 49

×