Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Як раціонально використати сонячну енергію?

Презентація на урок фізики "Як раціонально використати сонячну енергію?"

 • Be the first to comment

Як раціонально використати сонячну енергію?

 1. 1. Навчальний проект з фізики. Підготували учні 7-А класу Боднарчук Віталій, Лісненко Олег і Ластовенко Максим.
 2. 2. Тема: Як раціонально використати сонячну енергію. Мета: Дізнатися, що таке сонячна енергія і про її використання в суспільстві.
 3. 3. 1.Що таке сонячна енергія. 2. Хто її відкрив. 3. Для чого потрібна сонячна енергія. 4. Як її раціонально використати 5. Переваги і недоліки. План
 4. 4. 1. Сонячна енергія — енергія від Сонця в формі радіації та світла. Ця енергія значною мірою керує кліматом та погодою, та є основою життя. Технологія, що контролює сонячну енергію називається сонячною енергетикою. 1. Що таке сонячна енергія.
 5. 5. 2. ХТО ЇЇ ВІДКРИВ. 2. В середині 19 століття фізик Олександр Едмон Беккерель відкрив фотогальванічний ефект. А до кінця сторіччя Чарльз Фріттс створив перший прилад, здатний переробляти сонячну енергію в електрику. Для цього використовувався селен, покритий тонким шаром золота. Ефект був слабким, але саме це винахід часто пов’язують з початком ери сонячної енергії. Деякі вчені не згодні з таким формулюванням. Вони називають родоначальником ери сонячної енергії всесвітньо відомого вченого Альберта Ейнштейна. У 1921 році він отримав Нобелівську премію за пояснення законів зовнішнього фотоефекту.
 6. 6. 3. ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНА СОНЯЧНА ЕНЕРГІЯ. 3. Більшості живих організмів, особливо рослинам, потрібне не тільки тепло, а й світло. За допомогою світла в листках рослин утворюються поживні речовини. В поживних речовинах рослини «запасають» сонячну енергію. Вона передається тваринам і людям. Енергія Сонця потрібна людям і тваринам, щоб рости, розвиватися і рухатися. А людям ще й для того, щоб виконувати фізичну і розумову роботу.
 7. 7. 4. ЯК ЇЇ РАЦІОНАЛЬНО ВИКОРИСТАТИ. 4. Сонячна енергетика — використання сонячної енергії для отримання енергії в будь-якому зручному для її використання вигляді. Сонячна енергетика використовує поновлюване джерело енергії і в перспективі може стати екологічно чистою, тобто такою, що не виробляє шкідливих відходів. Освітлення будівель За допомогою сонячного світла можна освітлювати приміщення в денний час доби. Для цього застосовуються світлові колодязі. Простий варіант світлового колодязя — отвір у стелі. Світлові колодязі застосовуються для освітлення приміщень, що не мають вікон: підземні гаражі, станції метро, промислові будівлі, склади, в'язниці, і т.д.
 8. 8. СОНЯЧНА КУХНЯ СОНЯЧНІ КОЛЕКТОРИ МОЖУТЬ ЗАСТОСОВУВАТИСЯ ДЛЯ ПРИГОТУВАННЯ ЇЖІ. ТЕМПЕРАТУРА В ФОКУСІ КОЛЕКТОРА ДОСЯГАЄ 150 °С. ТАКІ КУХОННІ ПРИЛАДИ МОЖУТЬ ШИРОКО ЗАСТОСОВУВАТИСЯ В КРАЇНАХ, ЩО РОЗВИВАЮТЬСЯ. ВАРТІСТЬ МАТЕРІАЛІВ НЕОБХІДНИХ ДЛЯ ВИРОБНИЦТВА «СОНЯЧНОЇ КУХНІ» СТАНОВИТЬ $3 — $7. У КРАЇНАХ, ЩО РОЗВИВАЮТЬСЯ, ДЛЯ ПРИГОТУВАННЯ ЇЖІ АКТИВНО ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ ДРОВА. ТРАДИЦІЙНІ ВОГНИЩА ДЛЯ ПРИГОТУВАННЯ ЇЖІ МАЮТЬ ТЕРМІЧНУ ЕФЕКТИВНІСТЬ БІЛЯ 10%. ВИКОРИСТАННЯ ДРІВ ДЛЯ ПРИГОТУВАННЯ ЇЖІ ПРИВОДИТЬ ДО МАСОВАНОЇ ВИРУБКИ ЛІСІВ. ІСНУЮТЬ РІЗНІ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ РОЗПОВСЮДЖЕННЯ СОНЯЧНИХ КУХОНЬ. НАПРИКЛАД, У 2008 Р. ФІНЛЯНДІЯ І КИТАЙ УКЛАЛИ УГОДУ ПРО ПОСТАЧАННЯ 19 000 СОНЯЧНИХ КУХОНЬ В 31 СЕЛО КИТАЮ. ЦЕ ДОЗВОЛИТЬ СКОРОТИТИ ВИКИДИ СО2 НА 1,7 МЛН ТОН У 2008–2012 РР. В МАЙБУТНЬОМУ ФІНЛЯНДІЯ ЗМОЖЕ КУПУВАТИ КВОТИ НА ЦІ ВИКИДИ.
 9. 9. СОНЯЧНИЙ ТРАНСПОРТ ФОТОЕЛЕКТРИЧНІ ЕЛЕМЕНТИ МОЖУТЬ ВСТАНОВЛЮВАТИСЯ НА РІЗНИХ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБАХ: ЧОВНАХ, ЕЛЕКТРОМОБІЛЯХ І ГІБРИДНИХ АВТОМОБІЛЯХ, ЛІТАКАХ, ДИРИЖАБЛЯХ. ФОТОЕЛЕКТРИЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ВИРОБЛЯЮТЬ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ, ЯКА ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ ДЛЯ БОРТОВОГО ЖИВЛЕННЯ ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ, АБО ДЛЯ ЕЛЕКТРОДВИГУНА ЕЛЕКТРИЧНОГО ТРАНСПОРТУ. В ІТАЛІЇ І ЯПОНІЇ ФОТОЕЛЕКТРИЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ВСТАНОВЛЮЮТЬ НА ДАХИ ПОТЯГІВ. ВОНИ ПРОВОДЯТЬ ЕЛЕКТРИКУ ДЛЯ КОНДИЦІОНЕРІВ, ОСВІТЛЕННЯ І АВАРІЙНИХ СИСТЕМ. 7-8 ЛИПНЯ В ШВЕЙЦАРІЇ ВІДБУВСЯ ТЕСТОВИЙ ПОЛІТ ЛІТАКА НА СОНЯЧНИХ БАТАРЕЯХ HB-SIA, ЯКИЙ ПРОТРИМАВСЯ В ПОВІТРІ РЕКОРДНІ 26 ГОДИН
 10. 10. 5. ПЕРЕВАГИ І НЕДОЛІКИ. 5.1. Переваги: - екологічна чистота; - вічність і поновлюванність; - споживання не пов’язане з складними технологічними процесами. 5.2. Недоліки: - великі площі дзеркал; - нестійкі атмосферні умови; - коливання зумовлені чергуванням дня і ночі; - зменшення ефективності по мірі віддалення від екватора.
 11. 11. Висновок: Сонячна енергія дуже важлива як для людини так і для всього живого.
 12. 12. 1.HTTPS://UK.WIKIPEDIA.ORG/WIKI/%D0%A1%D0%BE%D0% BD%D1%8F%D1%87%D0%BD%D0%B0_%D0%B5%D0%BD%D 0%B5%D1%80%D0%B3%D1%96%D1%8F. 2.HTTP://WWW.SUBJECT.COM.UA/LESSON/NATURE/1KLAS/1 7.HTML 3.HTTPS://UK.WIKIPEDIA.ORG/WIKI/%D0%A1%D0%BE%D0% BD%D1%8F%D1%87%D0%BD%D0%B0_%D0%B5%D0%BD%D 0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BA %D0%B0 Сайти з яких була взята інформація
 13. 13. Дякую за увагу!

  Be the first to comment

  Login to see the comments

 • biblioteka2015

  May. 19, 2016

Презентація на урок фізики "Як раціонально використати сонячну енергію?"

Views

Total views

6,264

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

5,465

Actions

Downloads

19

Shares

0

Comments

0

Likes

1

×