Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Conversion rate

340 views

Published on

Published in: Internet
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

Conversion rate

  1. 1. E-Ticaret Terimleri Conversion Rate (Dönüşüm Oranı) Beray Çinçin MC Eğitim Dökümanıdır. 2014
  2. 2. Dönüşüm Oranı Nedir? Bir internet sitesinin toplam ziyaretçisinin, satın alma, kayıt olma, bülten aboneliği, ve başka bir sitenin trafiğini arttırma gibi hedeflenen eylemi gerçekleştirenlere oranıdır.
  3. 3. ➢ Siteye kaç kişi giriyor? ➢ Siteyi ziyaret edenlerin kaçı hedef eylemi gerçekleştiriyor?
  4. 4. *Dönüşüm oranı yalnızca satıştan ibaret değildir. Bir siteyi ziyaret eden 100 kullanıcıdan 5’i ürün ya da hizmet satın alırken, 5′i e-posta bültenine, 10’u da siteye üye olabilir. Bu eylemler kullanıcıların yapması istenilen eylemler arasındaysa, dönüşüm oranı yüzde 20 olacaktır.
  5. 5. E-Ticaret Dönüşüm Oranı Nasıl Arttırılır? ➢ Site Performansı * Ana Sayfa * Kategori Sayfaları * Ürün Detay Sayfaları * Ödeme Sayfası * Teşekkür Sayfası * Tavsiye Motoru (Recommendation Engine) * Site İçi Arama (Search Box) * Üyelik Kayıt Formu ➢ Müşteri Hizmet Kalitesi ve CRM ➢ Sosyal Medya İçerik Yönetimi ➢ Dijital Pazarlama ➢ İçerik Pazarlaması ve SEO ➢ E-posta Pazarlaması
  6. 6. Neden Dönüşüm Oranını Arttırmalıyım? Dönüşüm oranı doğrudan kârla orantılıdır. Bu oran arttığında genel giderler sabit kalacak ve e-ticaret yatırımının getirisi artacaktır.
  7. 7. Teşekkürler..

×