Seminární práce - Programování (Aplikace Mac OS X)

1,213 views

Published on

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
1,213
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
16
Actions
Shares
0
Downloads
3
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Seminární práce - Programování (Aplikace Mac OS X)

  1. 1. Seminární Práce - Programovací Techniky (Webový Prohlížeč “King2Go”)Martin Král$ $ $ $ $ $ $ $ $ Oktáva$ $ $ $ $ $ $ $ $ $ $ 2010-2011
  2. 2. O aplikaci:$ Jedná se o velice dobře použitelný webový prohlížeč, jenž umožňuje lehké aběžné surfování po internetu bez jakýchkoliv problémů. Prohlížeč využívá moderníjádro WebKit, na kterém jsou postaveny i známé prohlížeče jako je Safari od Apple.Aplikace je určená pro počítače s operačním systémem Mac OS X 10.6.6 a vyšší.Nutností je počítač s procesorem Intel, na starších PowerPC aplikaci není možnéspustit. Aplikaci je možné používat jak ve 32bit módu, tak i v 64bit módu, kterýpodporují nejnovější operační systémy.
  3. 3. Ovládací Prvky:$ Prohlížeč obsahuje pouze ty nejdůležitější prvky ovládání jako jsou tlačítka“Dopředu” a “Dozadu”, “Zastavení Načítání” a klasické textové políčko pro vloženíwebové adresy. Dále je možné stránku pomocí jednoho tlačítka ihned vytisknout čiznovu načíst. Vše je intuitivní a velice jednoduché. Aplikace má klasický MenuBar,na nějž jsme zvyklí u všech aplikací pod operačním systémem Mac OS X. Najdemezde klasické integrované systémové volby, kterými jsou třeba vložení symbolů,copy/paste, Redo/Undo, formátování textu atd. Aplikaci je možné standartněvypnout klávesovou zkratkou cmd+Q.Vývojářské Prostředí a Systémové Požadavky:$ Jak už bylo řečeno, aplikace je učena pouze pro počítače s operačnímsystémem Mac OS X 10.6.6 a vyšší. Pro správný běh flashových videí je nutné mítnainstalovanou nejnovější verzi flashe, který je v prohlížeči plně integrovaný, a taknení žádný problém s přehráváním videí z portálů jako je YouTube, Vimeo adalších. Aplikace byla objektově vytvořena ve vývojářském prostředí XCode 4.0.1,které je určeno pro vývoj aplikací na počítačích s operačním systémem Mac OS X.Jako programovací jazyk byl použít jazyk Objective-C. Běh aplikace zajišťuje jádroCocoa, které umožňuje nejmodernější běh aplikací.
  4. 4. Publikování a možnosti instalování či stažení aplikace:$ Aplikaci je možné nainstalovat pouhým přetažením do adresáře“Applications” či pomocí instalačního balíčku .pkg. Má necelý 1MB, takže s úsporoumísta vašeho počítače nečiní žádný problém. Aplikaci je možné také publikovat naportál MacAppStore, kde by k ní měl přístup každý uživatel systému Mac OS X10.6.6.

×