Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Yased Koza Projesi 2011

1,671 views

Published on

YASED Koza projesi stajyerlerine verdiğim eğitimin sunumu.

  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

Yased Koza Projesi 2011

  1. 1. Baturay ÖzdenYASED Koza Projesi 16.08.2011
  2. 2. Ne hissettinSen olsan ne yapardın?Başarılı olmak için neye ihtiyacın var?
  3. 3. Antik Romada "Geri dönüşüolmayan noktayı geçmek"anlamını ifade etmek için"Rubikon u geçmek"kavramı kullanılırmış.Rubikon, (İtalyancası Rubicone)Kuzey İtalyadaki, Galya ve İtalyaarasında sınırı oluşturan birnehirmiş. Roma generallerininorduları ile bu nehri geçmeleriyasakmış.Roma hukukuna göre Rubikonu geçmek, sivil siyasete askerinmüdahale etmesi anlamına gelirmiş. Julius Sezar, M.Ö. 49 yılındaRubikonu geçmiş ve Romada yönetime el koymuş.Bir kağıt oyunu olan "Bezik" te de, "Rubikon" kavramı, rakibin sayısını iki kattan fazla geçince kullanılmaz mı?Aslında her ülkenin Rubikon nehirleri vardır. Ancak bu rubikonlar, sadece askerin sivil siyasete müdahalesi anlamına gelen çizginin aşılması konusundageçerli değildirler. Bir de, ülkelerin temel siyasetlerini ve ekonomik kararlarını belirlerken göz önünde bulundurmaları gereken "Geri dönüşü olmayannokta" lar vardır.
  4. 4. Öğrenilmiş Çaresizlik Post-it Çalışması
  5. 5. Değerlerinizi Tanımlamak kabul etmek tamamlayıcılık barış Ne yapacaksınız? başarı eğlence kusursuzluk 1) Sizin için önemli 10 değerin macera cömertlik kişisel gelişim yanındaki kutucuklardan ilkini bağlılık büyüme bireysel kimlik işaretleyin. fedakarlık mutluluk kibarlık 2) İşaretledikleriniz arasından en sanat uyumluluk sevinç önemli 5 değerin yanındaki sakinlik etki etmek güç kutucuklardan 2ncisini mücadele sağlık pragmatizm işaretleyin değişim ve çeşitlilik başkalarına yardım gizlilik 3) Bu 5 değeri alt tarafta yakın ilişkiler etmek saflık bulunan yıldızın köşelerine konfor topluma yardım kalite yazın. merhamet etmek tanınma 4) Gördüğünüz üzere her yeterlilik dürüstlük din değeri birbirine bağlayan hatlar rekabet onur itibar bulunmaktadır. Şimdi, kanaat misafirperverlik saygı bağlanmış ikili değerleri işbirliği insanlık sorumluluk karşılaştırıp sizing için daha cesaret mizah risk önemli olanı seçin. Daha sonra yaratıcılık bağımsızlık köken önemli olarak seçtiğiniz değerin demokrasi bireycilik güvenlik üzerinde bulunduğu hattı doğrudanlık etkilemek kendini kontrol etmek seçtiğinize doğru yönelmiş bir disiplin insiyatif farkındalık ok haline getirin. farklılık huzur kendine saygı 5) Değerleriniz arasında en görev bilinci masumiyet cinsellik önemlilerini o değere doğru uzanmış çevereye duyarlı bütünlük sessizlik ok sayısını toplayarak bulabilirsinizolmak zeka sosyalleşme eğitim sosyal sorumluluk statü verimlilik keyif kuvvet girişimcilik şefkat başarı eşitlik bilgi sürdürülebilirlik etik sevgi sevecenlik mükemmellik sadakat tutumluluk heyecan şans dakiklik uzmanlık kayda değer iş tolerans inanç alçakgönüllülük gelenek şöhret para güven aile ahlak gerçeklik fantazi motivasyon zenginlik boş vakit ulusa kimlik bilgelik özgürlük objektif olmak gençlik arkadaşlık açık olmak bağışlayıcılık düzenlilik tutku

×