Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Content marketing na 2017

1,317 views

Published on

Co zwiastują tegoroczne trendy w działaniach content marketingowych na 2017 rok? Sprawdź!

Published in: Marketing
 • Be the first to comment

Content marketing na 2017

 1. 1. #happy2017 - content marketingowe trendy, które należy znać w 2017 roku!
 2. 2. Selfiemania ogarnęła wszystkich. W 2017 będziemy jeszcze bardziej dokumentować swoje życie i tworzyć jeszcze więcej treści. W content marketingu czeka nas jeszcze więcej kampanii z wykorzystaniem UGC i to one będą wzbudzać największe zaangażowanie i emocje. User Generated Content
 3. 3. #hashtag #selfie #holiday #takasytuacja #beach Aby móc się dzielić treściami w serwisach społecznościowych, najpierw trzeba te przeżycia zorganizować. Na świecie powstał już instagramowy hotel (Australia), czy całe muzeum zaaranżowane do robienia zdjęć (Filipiny). Przeżywanie jest wspólnym mianownikiem działań prowadzonych offline i online. Internet of Experience
 4. 4. Pokój Van Gogh’a do wynajęcia za jedyne 10 dolarów poprzez Air BNB. Świetny przykład angażującej promocji, która pociągnęła za sobą setki treści od użytkowników.
 5. 5. Marketing Automation Szum informacyjny irytuje i męczy naszych odbiorców. Automatyzacja pozwala nie tylko precyzyjniej serwować treści, ale też skuteczniej z nimi docierać do konsumenta. Dojrzewanie leadów, automatycznie generowane treści, personalizacja - to wszystko już wkrótce będzie nieodłącznym elementem działań content marketingowych.
 6. 6. • 35 blog posts per day • 25 tweets/retweets per day • 3 Facebook posts per day • 1 email sent out every day • 10 Instagram posts per week • 22 Youtube videos per month • 2,400 total Pinterest pins
 7. 7. • 300k email subscribers • 928k Facebook fans • 654k Twitter followers • 28k Pinterest followers • 20,000 Youtube subscribers
 8. 8. Wideo Josh McFarland, z Twittera zapowiada, że w 2020 roku wideo będzie stanowiło 75% wszystkich treści w ruchu (danych) mobilnym. Nicola Mendelsohn (wiceprezes Facebooka/ EMEA) zapowiada z kolei, że za 5 lat na Facebooku będą już prawdopodobnie tylko treści wideo!
 9. 9. VR i AR Wirtualna (VR) i rozszerzona (AR) rzeczywistość do niedawna pozostawały technologiczną ciekawostką. 2016 rok to eventy, kampanie i konsumenckie rozwiązania z wykorzystaniem m.in. gogli. W 2017 roku z pewnością będziemy jeszcze bardziej zanurzać się w świat wirtualny i jego możliwości.
 10. 10. W 2016 roku Alibaba wprowadza płatność poprzez… skinienie głową! – Zdejmowanie gogli tylko aby zapłacić jest nudne i męczące – mówi Lin Feng z F Lab, firmy, która opracowała technologię dla Alibaby.
 11. 11. Sztuczna inteligencja Już dziś informacje z giełdy czy prognozy pogody są dla światowych agencji informacyjnych generowane przez sztuczną inteligencję (AI). Ani się obejrzymy, a coraz więcej treści wygenerują nam roboty. Podobno to nawet nadzieja dziennikarstwa…
 12. 12. CSR Społeczna odpowiedzialność biznesu to wdzięczny temat do komunikacji. Buduje pozytywny wizerunek marki, wzmacnia zaufanie i lojalność. Od kilku lat za najlepsze kampanie uważane są właśnie te, które poruszają tematy ważne i trudne. Jedną z takich kampanii jest uświadamianie problemów analfabetyzmu przez… Burger Kinga!
 13. 13. Globalizacja w odwrocie #LondonLook wrócił do korzeni promowania swojej brytyjskości. Szczególnie milenialsi doceniają kampanie i treści oparte o lokalne wartości. W 2017 roku czeka nas jeszcze większy odwrót od globalizacji w komunikacji.
 14. 14. Barbara Stawarz-García

×