Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Dziesięcioro dzieci po szkole spędza czas z Karuniką. 
Bawią się razem, tworzą muzykę, tańcząc, robiąc swoje zadania domow...
Nepal można zaznać zapierające dech w piersi widoki 
wraz z magicznymi Himalajami. 
Jednak w tym pięknie jest ogromny kont...
Liczby te wskazują realne potrzeby dzieci i młodzieży w Nepalu, którzy stanowią 40% ludności. 
Cierpią z powodu skutków ub...
Dom opieki dziennej… 
Dzieciom, którymi się zajmujemy brakuje podstawowej opieki zdrowotnej, 
pożywienia, ubrania i edukac...
Tło życia rodzin 
Nepal jest państwem na rozdrożu, z powodu długotrwałych konfliktów, 
które oficjalnie zakończyły się w 2...
Potrzeba długoterminowych rozwiązań. 
Ceny żywności, codzienne wydatki i opłaty rosną gwałtownie. 
To przynosi zagrożenie ...
Misja Nepal chce zbudować dom dla około 30 dzieci, w którym: 
• dzieci będą mogły zostać w dzień, ale w razie potrzeby też...
Misja Nepal
Misja Nepal
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Misja Nepal

561 views

Published on

To help children in Nepal

Published in: Education
  • Be the first to comment

Misja Nepal

  1. 1. Dziesięcioro dzieci po szkole spędza czas z Karuniką. Bawią się razem, tworzą muzykę, tańcząc, robiąc swoje zadania domowe Nocą wracają do swoich domów.
  2. 2. Nepal można zaznać zapierające dech w piersi widoki wraz z magicznymi Himalajami. Jednak w tym pięknie jest ogromny kontrast. Życie w Himalajach może wzbogacać, ale też utrudnić życie mieszkańców. Wskutek ograniczonego dostępu do wody, opieki zdrowotnej, szkół wraz z infrastrukturą, 55% ludności żyje poniżej granicy ubóstwa, 41% dzieci jest chronicznie niedożywionych, 1 na 17 dzieci nigdy nie dożyją 5 roku życia, 45% nie ukańcza szkoły podstawowej, a 20% nigdy nie będzie chodzić do szkoły.
  3. 3. Liczby te wskazują realne potrzeby dzieci i młodzieży w Nepalu, którzy stanowią 40% ludności. Cierpią z powodu skutków ubóstwa ,w tym złego odżywiania i opieki zdrowotnej, braku dostępu do edukacji i szkoleń oraz niebezpiecznych praktyk pracy dzieci i małżeństwa dzieci.
  4. 4. Dom opieki dziennej… Dzieciom, którymi się zajmujemy brakuje podstawowej opieki zdrowotnej, pożywienia, ubrania i edukacji, ale mają silną wolę, aby odnieść w życiu sukces. Wynajmujemy dom, gdzie dzieci mogą przyjść kiedy chcą, lub mogą. Ten dom jest miejscem, w którym dzieci mogą czuć się bezpiecznie i jak w domu. Ciocia przyrządza dzieciom jedzenie, organizuje opiekę zdrowotną w razie potrzeby. Zajęcia prowadzone są przez trzech nauczycieli, a dla relaksu dzieci mają zajęcia muzyczne i taneczne. Na dziesięcioro dzieci w Karunice wszystkie chodzą do szkoły w ciągu dnia. Zawsze są mile widziane przed i po szkole. Wieczorem dzieci wracają do swoich rodzin lub opiekunów. Zapotrzebowanie na hostel rośnie, z powodu rosnącej biedy, nadużyć i agresji.
  5. 5. Tło życia rodzin Nepal jest państwem na rozdrożu, z powodu długotrwałych konfliktów, które oficjalnie zakończyły się w 2006 roku. Brakuje równowagi zarówno politycznej, jak i gospodarczej. Skutki w codziennym życiu są widoczne… Inflacja Ceny podstawowych, takich jak jedzenie, ubrania, wynajem domu, opieki zdrowotnej i edukacji wzrasta. Dla większości mieszkańców w Nepalu największym wyzwaniem jest przeżyć. Miliony ludzi żyje poniżej granicy ubóstwa. Brak pieniędzy 2000 ludzi codziennie opuszcza Nepal, aby szukać szczęścia za granicą. W rodzinie ojciec jest osobą, która zajmuje się sferą finansową. Aby wyjechać za granicę należy wydać dużo pieniędzy. W rzeczywistości wiele rodzin musi przetrwać bez wsparcia męża / ojca. Kobiety pozostają często niepiśmienne, a ich dzieci zostają ofiarami. Przemoc Według danych ONZ, Nepal jest najgorszym krajem w Azji do życia dla kobiet. Najczęściej pojawiające się problemy to, przemoc domowa, nadużywanie alkoholu. Wpływa to bezpośrednio na dzieci.
  6. 6. Potrzeba długoterminowych rozwiązań. Ceny żywności, codzienne wydatki i opłaty rosną gwałtownie. To przynosi zagrożenie dla dalszego prowadzenia naszego domu. Główną częścią comiesięcznych wydatków są opłaty za dom. Naszym marzeniem jest wsparcie na budowę domu z hostelem, aby móc oferować bezpieczne miejsce dla dzieci w długim okresie…
  7. 7. Misja Nepal chce zbudować dom dla około 30 dzieci, w którym: • dzieci będą mogły zostać w dzień, ale w razie potrzeby też w nocy • zapewnić wyżywienie • dostarczana będzie odzież • będzie można zapewnić opiekę zdrowotną • wspierać będziemy edukację • dzieci będą rozwijać swoje umiejętności twórcze. Dom w którym dzieci poczują się bezpieczne aby mogły cieszyć się życiem.

×