Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Gerilla pazarlama bahattin akkoyun

3,277 views

Published on

halkla ilişkiler ders ödevi

Published in: Education
 • Dating for everyone is here: ❤❤❤ http://bit.ly/2F4cEJi ❤❤❤
     Reply 
  Are you sure you want to  Yes  No
  Your message goes here
 • Follow the link, new dating source: ❤❤❤ http://bit.ly/2F4cEJi ❤❤❤
     Reply 
  Are you sure you want to  Yes  No
  Your message goes here
 • Be the first to like this

Gerilla pazarlama bahattin akkoyun

 1. 1. YOUR FREE COFFEE İS READY GERİLLA HALKLA İLİŞKİLER KAMPANYASI
 2. 2. McDonald’s gerilla pazarlamada dikkat çekiyor ! McDonald’s yapmış olduğu gerilla pazarlama ile dikkatleri üstüne çekiyor. Her ne kadar ülkemizde bu tür çalışmalar yapmasalar da farklılaşmayı başarabilen markalardan.
 3. 3. McDonald’s YOUR FREE COFFEE İS READY  KAMPANYANIN AMACI: İnsanları duraklarda araç beklerken şaşırtarak kahvenin reklamını yapmak. KAMPANYANIN SLOGANI: YOUR FREE COFFEE İS READY  KAMPANYAYI YAPAN ŞİRKET: McDonald’s
 4. 4. Rakipleri neler yaptı ?  Ülkemizde bu konseptte ürünleri tanıtılmadığından bu kampanyayı yürütmeyen McDonald’s diğer ülkelerde rakiplerinden farklı olarak böyle bir reklam kampanyasına girmiştir.
 5. 5. McDonald’s Türkiye Facebook Hesabı
 6. 6. Kampanya başarılı oldu mu ? Kampanyanın yapıldığı ülkelerde McDonald’s firmasının kahve ürünlerinin satışında artışların olduğu söyleniyor. Gerilla kampanya ile ucuz yollarla basit ve etkili bir reklam olduğu ve reklamın başarılı olduğu satışlardaki artışlardan anlaşılıyor.
 7. 7. Hazırlayan: Bahattin AKKOYUN  B131600014

×