Prezentace kurzů komunikace a bezpečnosti

735 views

Published on

Published in: Education
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
735
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
5
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Prezentace kurzů komunikace a bezpečnosti

  1. 1. Když se z trendu stává nutnost Školení komunikace a bezpečnosti Prezentace kurzů Vojtěch Bednářwww.avemedia.cz
  2. 2. Odborné semináře Ochrana informací při práci s internetem Komunikace s médii a s novináři Komunikace managementu a IT oddělení Politická prezentace prostřednictvím moderních komunikačních technologií Základy krizové komunikace s médii
  3. 3. Ochrana dat při práci s internetem Určeno: management A zaměstnanci firem pracující s PC připojenými k internetu Obsahuje: popis rizik vyplývajících z práce s moderními IT a praktické návody k jejich předcházení/eliminaci následků Proč: Lidský faktor je NEJZÁSADNĚJŠÍM faktorem pro bezpečnost a hlavním zdrojem rizik. Informovanost je základ bezpečnosti Pro ne vlastními silami: Většina IT oddělení (pracovníků) není schopna vysvětlovat problematiku důvěryhodně. Přidaná hodnota: Vzdělaný a motivovaný uživatel se chová bezpečně. Nepotřebuje (neúčinné) restrikce. – náklady na sanaci škod.
  4. 4. Komunikace s médii a s novináři Určeno: management, pracovníci pověření stykem s médii, lidé ve veřejných funkcích Obsahuje: chování médií a novinářů, praktické návody jak s nimi komunikovat, jak jim předávat stanoviska, jak se vyvarovat chybProč: Komunikace s médii je specifická kompetence. Může být daná talentem, většinou je nutné se ji naučit. Nelze ji umět bez znalosti funkce médií. Kompetence komunikovat s nimi není totéž co kompetence prodávat zboží. Proč ne PR agenturou: Ne vždy může mediální komunikaci zajistit jen najatá agentura. Novináři jdou „ke zdrojům“, časové hledisko, nutnost nezůstat „na holičkách“ Přidaná hodnota: Schopnost komunikovat s médii značně zlepšuje pozici manažera nebo politika vůči nim.
  5. 5. (Základy) krizové komunikace s médii Určeno: management, pracovníci pověření stykem s médii, lidé ve veřejných funkcíchObsahuje: Jak komunikovat s novináři ve stavu krize (např. nežádoucí agenda). Specifika této komunikace, nástroje, strategie, reakce, vyvarování se chyb Proč: Krizová komunikace je specifický poddruh komunikace s médii. Drobná chyba může mít dalekosáhlé následky, nelze spoléhat jen na intuici. Znalosti získané jinak než na akutně probíhající krizi se vyplatí. Proč ne PR agenturou: Ve stavu krizové komunikace je nezbytné komunikovat přímo, autenticky a rychle. Krizovou komunikaci si lze koupit, = vložení se do rukou agentury. Minimální vlastní znalosti jsou nezbytné. Přidaná hodnota: Znalosti základů krizové komunikace přinášejí nejen schopnost krizi řešit, ale i sebedůvěru v době, kdy krize není.
  6. 6. Politická prezentace prostřednictvím moderních technologií Určeno: politikům, lidem s aspirací na práci ve veřejných funkcích Obsahuje: Jak se efektivně prezentovat voličům prostřednictvím webu, sociálních sítí a moderních komunikačních služeb. Jaké chyby hrozí, jak se jich vyvarovat Proč: Obama vyhrál volby díky Facebooku. Mnoho českých politiků používá online prezentačníprostředky špatně. Neumí využívat jejich možností. Zelení prohráli volby do EP mimo jiné díky Facebooku. Přidaná hodnota: Veřejně činný člověk který umí používat moderní komunikační prostředky správně působí moderně a důvěryhodněji
  7. 7. Komunikace managementu a IT oddělení Určeno: Managementu a řízení IT oddělení ve firmách a na úřadech Obsahuje: V čem jsou (běžné) rozdíly v komunikaci manažerů a informatiků? Jak tyto rozdíly překonat ve prospěch firmy?Proč: Informační technologie jsou základem každého podnikání. Pokud se management a správci IT majíproblém dohodnout, má to velmi špatné následky na chod firmy (efektivita práce s IT, pomalé řešeníproblémů, nepřizpůsobení IT požadavkům uživatelů atd.) Nedostatky v komunikaci jsou časté, ale lze je odstranit Přidaná hodnota: Manažer který ví, jakinformatik myslí je schopen jej přesně úkolovat a kontrolovat.
  8. 8. Základní myšlenky: - Komunikace je základem každého podnikání, každé práce, všeho kde se tvoří hodnoty - Informačním technologiím nelze utéct. Nesmíme jim však podlehnout. Efektivní a bezpečné využití je možné jen vzdělanými lidmi - Komunikace s novinářem není totéž, co s klientem. Drobné podcenění je rovno velkému a zbytečnému problému - Věřit pouze v umění improvizace je hazard - Věřit v možnost že komunikace nebo bezpečí se dá koupit je naivita.

×