Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Звіт Бахмутського міського голови О.О.Реви
перед територіальною громадою
за 2017 рік
22 грудня 2017р.
Міський Центр культу...
5 листопада Бахмут приєднався до Всеукраїнської
екологічної акції «Посади дерево миру». За участю Міністра
екології та при...
Сьогодні малий та середній бізнес відкриває можливості не
тільки для забезпечення гідного рівня життя, але й для реалізаці...
Невід'ємною частиною економічної та соціальної політики, яку
проводить міська рада, є бюджетна політика, яка, перш
за все,...
Ще однією з важливих задач нашої роботи залишається
легалізація зайнятості. У поточному році нам передані повноваження
з к...
На шляху до енергоефективності дуже важлива міжнародна
підтримка. Так завдяки проекту ПРООН «Місцевий розвиток,
орієнтован...
Із 2016 припинено фінансування з держбюджету на оплату
проїзду пільгових категорій громадян. Міською радою було прийнято
р...
 придбання підручників;
 забезпечення закладів комп'ютерною технікою, новими
меблями, технологічним обладнанням харчобло...
Європу» з вивчення розмовної англійської та ділової української мов,
Школа сімейного життя, надаються послуги психолога
та...
нашого міста, і громадяни мають можливість пройти обстеження
безпосередньо за місцем проживання.
У липні цього року за кош...
Колективи міста мають високий потенціал. Їх вихованці тільки в
цьому році перемогли на 6 Міжнародних і 9 Всеукраїнських
ко...
Створення комфортних і безпечних умов у житлових
будинках – головний пріоритет в цьому напрямку.
За кошти місцевого бюджет...
Уся робота в цьому напрямку визначена Схемою оптимізації
системи водопостачання та водовідведення. Протягом року КП
«БАХМУ...
облдержадміністрації місту було вручено новий автомобіль «Форд»
для збору та вивезення ТПВ.
У цьому році ми відремонтували...
У цьому році вперше Бахмут взяв участь у конкурсі проектів
Лейпцизької премії інтегрованого міського розвитку. Нехай ми не...
Шановне зібрання!
Місцеве самоврядування базується на принципах
безперервності, послідовності, правонаступництва.
Здатніст...
Патріотизм і національна самосвідомість бахмутчан
проявляються участю в акціях до Дня Соборності
України, Державного прапо...
 термомодернізація та переоснащення 2-х лікувальних
корпусів Бахмутськой ЦРЛ;
 продовження розчищення русла Бахмутки та
...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Звіт Бахмутського міського голови О.О. Реви перед територіальною громадою за 2017 рік

435 views

Published on

22 грудня 2017 року в Бахмутському міському Центрі культури та дозвілля ім.Є.Мартинова відбувся звіт міського голови Олексія Реви перед територіальною громадою за 2017 рік.

Published in: Government & Nonprofit
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Звіт Бахмутського міського голови О.О. Реви перед територіальною громадою за 2017 рік

 1. 1. Звіт Бахмутського міського голови О.О.Реви перед територіальною громадою за 2017 рік 22 грудня 2017р. Міський Центр культури та дозвілля ім. Євгенія Мартинова Шановна громадо! Ваш голос, ваша думка – це мудра порада, конструктивна критика, допомога та підтримка для мене як міського голови. Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» дозвольте представити звіт про виконану роботу за 2017 рік. Перш ніж зупинитися на кожному з названих напрямів, хочу нагадати найбільш знакові для громади події 2017 року. У лютому 16 сімей учасників бойових дій, які брали участь у проведенні антитерористичної операції, отримали квартири в житловому будинку по вулиці Гаршина, 78а, реконструкція якого була здійснена за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку та місцевого бюджету. 2 липня, в день святкування 85-річчя Донецької області, за участю Міністра екології та природних ресурсів і губернатора області було урочисто відкрито після реконструкції бульвар Металургів. Забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом на сьогодні є одним із пріоритетних загальнодержавних завдань. Саме тому за участю Президента України Петра Порошенка 28 серпня відбулося вручення ключів від гуртожитку для студентів і викладачів переселеного ВНЗ – Горлівського інституту іноземних мов. У рамках 85-річчя області в місті обладнано 7 футбольних міні- полів зі штучним покриттям і 11 тренажерних спортивних комплексів. У найкоротші терміни був капітально відремонтований шляхопровід через залізничні колії по 1-му Пушкінському провулку.
 2. 2. 5 листопада Бахмут приєднався до Всеукраїнської екологічної акції «Посади дерево миру». За участю Міністра екології та природних ресурсів у сквері Дружби була висаджена «Алея миру» – жовто-блакитна стрічка із золотистих ясенів і блакитних ялівців. Тепер хотів би зупинитися на основних напрямках нашої роботи. Що стосується економіки У промисловому комплексі міста функціонують 12 підприємств. Із початку року обсяг реалізованої промислової продукції склав 2,2 млрд. грн., що на 16% або 300 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період 2016 року. Позитивна тенденція спостерігається за рахунок збільшення випуску продукції в натуральному вираженні. Відрадно, що третя частина реалізованої продукції сертифікована у відповідності з міжнародними стандартами. Середньооблікова чисельність штатних працівників за ІІІ квартал 2017 року склала 14844 особи, що на 11% менше, ніж за 9 місяців 2016 року. У той же час створено 540 нових робочих місць. Середньомісячна заробітна плата по місту з початку року зросла на 1477 грн. і склала 6121 грн. Одне з важливих питань, що знаходиться на постійному контролі, – своєчасність виплати заробітної плати. Заборгованість з початку року знизилася на 61% і станом на 1 грудня 2017 року склала 845 тис. грн. Середньомісячний розмір пенсії - 2306 грн. Станом на 1 грудня 2017 року в місті зареєстровано 1413 юридичних осіб та 2797 фізичних осіб-підприємців. Надходження від малого та середнього бізнесу в бюджет міста складають 62%.
 3. 3. Сьогодні малий та середній бізнес відкриває можливості не тільки для забезпечення гідного рівня життя, але й для реалізації власних ідей. Для активізації розвитку підприємництва в місті реалізується обласна програма, яка була ініційована губернатором П.І. Жебрівським «Український Донецький куркуль» і міська Програма розвитку малого і середнього підприємництва. У конкурсі проектів «Український Донецький куркуль» взяли участь 7 підприємців нашого міста, з яких 5 стали переможцями конкурсного відбору із загальною сумою бюджетного фінансування - 1 млн. 417 тис.грн. на умовах 50 на 50 обласного та міського бюджетів. У результаті реалізації проектів буде створено 22 робочих місця. Із червня 2017 року на базі центру зайнятості почав роботу Центр розвитку підприємництва, діяльність якого спрямована на надання комплексної допомоги як діючим підприємцям, так і тим, хто має підприємницьку ідею, але не має коштів на її реалізацію. Одноразову допомогу для започаткування бізнесу Центр надає демобілізованим учасникам АТО та внутрішньо переміщеним особам. Бахмут завжди був містом купецьким. У місті функціонує понад_930 підприємств і об'єктів торгівлі та побутових послуг. У поточному році відкрито 5 нових. Для розвитку підприємництва проводився традиційний ярмарок «День садівника», уперше в День міста пройшов фестиваль «Шашлик по-Бахмутськи». Із метою забезпечення інформаційної відкритості міської ради в частині державних закупівель, підвищення конкуренції серед учасників процедур на офіційному сайті міської ради в розділі «Прозоре місто» розміщується повна інформація про процедури закупівель. З початку року було проведено 793 процедури закупівель, за підсумками проведення яких отримано 6 млн. 700 тис. грн. економії коштів міського бюджету.
 4. 4. Невід'ємною частиною економічної та соціальної політики, яку проводить міська рада, є бюджетна політика, яка, перш за все, забезпечує надання якісних соціальних послуг населенню та передбачає фінансові гарантії реалізації всіх міських програм. Щорічно бюджетний процес привертає все більше уваги з боку жителів громади та громадськості. І це не може не радувати - жителі, змінюючи свою філософію, активно беруть участь у процесі формування бюджету. Власні надходження місцевого бюджету за цей рік складуть 266 млн. грн., – що на 54 млн. або 25% більше, ніж в минулому році. Основний приріст доходів отримано за рахунок збільшення розміру заробітної платні і відповідно надходжень податку з доходів фізичних осіб та єдиного податку. Ми всі розуміємо, що самодостатність громади можна забезпечити тільки стійкою прибутковою базою бюджету, її розширенням і пошуком додаткових джерел. Тому ми продовжуємо успішно працювати з різними донорами - це державний фонд регіонального розвитку, Європейський інвестиційний банк, секторальна підтримка Європейського Союзу, Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй, Агентство США з міжнародного розвитку, ЮНІСЕФ, обласний екологічний фонд. За рахунок цього на одну гривню бюджету розвитку залучено 4,50 гривень зовнішніх ресурсів. Це дозволяє реалізувати багато великих і точкових проектів, на котрі власних коштів громади було б недостатньо. Здатність заробляти кошти, ефективно використовувати земельні ресурси, залучати інвестиції, відкривати нові підприємства та створювати нові робочі місця, які будуть безпосередньо наповнювати місцеві бюджети, – це і є наш обов'язок у рамках реформи децентралізації. У плані інвестицій Залучати їх у сьогоднішніх реаліях дуже складно, проте в місті почало роботу підприємство «МЕХТЕХСЕРВІС». Є ряд намірів про відкриття на території міста нових підприємств: Бахмутський цегляний завод, асфальтобетонний завод, сміттєсортувальна станція. Це дозволить створити близько 140 нових робочих місць.
 5. 5. Ще однією з важливих задач нашої роботи залишається легалізація зайнятості. У поточному році нам передані повноваження з контролю за дотриманням трудового законодавства. Бахмут –одне з 12 міст Донецької області, яке створило у своїй структурі відділ з питань праці. Співробітники відділу вже пройшли навчання, отримали посвідчення й з нового року почнуть здійснювати перевірки. Формуючи бюджет, ми розраховуємо й на своєчасну, у повному обсязі сплату податків платниками. Крім наповнення дохідної частини, украй важливо раціонально використовувати наявний фінансовий ресурс. А оскільки у структурі видатків бюджету третє місце після заробітної плати та соціальних виплат припадає на енергоносії, заходи по зниженню їх споживання вимагають комплексного підходу. Особлива увага приділяється енергоефективності: у 14 з 71 будівлі бюджетної сфери завершена комплексна термомодернізація, ще 15 планується утеплити найближчим часом. Впровадження сучасних енергозберігаючих заходів дозволило знизити споживання тепла в середньому на 15%, при цьому температурний режим у приміщеннях зберігається на належному комфортному рівні. Однією з основних складових комплексного енергозбереження є встановлення індивідуальних теплових пунктів та приладів обліку. У поточному році в багатоквартирних житлових будинках встановлено 287 теплових лічильників. Індивідуальними теплопунктами оснащені 4 освітні установи. У 2018 році робота в цьому напрямку буде продовжена. Завдяки державній програмі "Теплі кредити" нам вдалося досягти перших результатів щодо впровадження енергозберігаючих заходів у житловому фонді. З початку року в програмі взяли участь 141 житель міста та 2 ОСББ, отримавши кредити на суму 2,4 млн.грн. При цьому міська рада взяла на себе зобов'язання щодо погашення процентної ставки по «теплим» кредитах. У червні Європейська комісія затвердила План дій зі сталого енергетичного розвитку міста Бахмута, що відкриває доступ до європейських програм із енергозбереження та ресурсів на їх впровадження.
 6. 6. На шляху до енергоефективності дуже важлива міжнародна підтримка. Так завдяки проекту ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в 2017 році були виконані роботи з термомодернізації ОСББ «Річний». У рамках проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа» нами отримана грантова допомога на розробку проектно- кошторисної документації з термомодернізації дошкільного навчального закладу № 52. Виконано енергоаудит та розроблені енергозберігаючі заходи програми для 14 об'єктів бюджетної сфери, п'яти житлових будинків і підприємства «Бахмут - Енергія ». Важливою є наша співпраця з Північною екологічною фінансовою корпорацією NEFCO, у рамках якої планується провести комплексну термомодернізацію двох дитячих садків: № 31 і № 40. Усі бюджетні установи Бахмута підключені до системи енергомоніторингу «АСЕМ», завдяки якій ми отримаємо загальну картину споживання ресурсів, зможемо своєчасно виявляти перевищення енергоспоживання, з'ясовувати причину й усувати проблему. Із метою впровадження нового механізму енергосервісу, місто працює з потенційним інвестором ТОВ «ДТЕК-ЕСКО». Амбітні плани з будівництва в Бахмуті сонячної електростанції має ТОВ «Бахмут - Енергія». Реалізація цього проекту дозволить виробляти електроенергію за зниженою собівартістю. А місто отримає нові робочі місця та податки. Варто відзначити, що за напрямом «енергоефективність» Бахмут зайняв першу позицію в незалежному рейтингу, проведеному громадським рухом «Сильні громади». Із метою забезпечення соціальних стандартів жителів громади, покращення рівня життя бахмутчан протягом багатьох років у всіх соціальних сферах, поряд із державними, успішно реалізуються й міські цільові програми. На вирішення питань соціального захисту населення в 2017 році всього було направлено з різних рівнів бюджету 315 млн. грн., у тому числі з місцевого – 27 млн. грн. Правом на отримання житлових субсидій скористалися понад 20 тисяч сімей.
 7. 7. Із 2016 припинено фінансування з держбюджету на оплату проїзду пільгових категорій громадян. Міською радою було прийнято рішення та знайдено можливість оплати пільгового проїзду за рахунок коштів місцевого бюджету в сумі 14,5 млн.грн. Цього року тривала робота з обліку, підтримки та соціальної адаптації внутрішньо переміщених осіб. Станом на 1 грудня в Бахмуті перебуває на обліку 40887 осіб. Продовжує функціонувати територіальний центр надання соціальних послуг, який обслуговує 1800 одиноких непрацездатних громадян похилого віку та інвалідів. Ми ініціювали розробку проекту створення прозорого Соціального офісу . Після завершення реалізації проекту Управління праці та соціального захисту населення та Бахмутське об'єднане управління Пенсійного фонду України продовжать свою роботу в модернізованому й високо технологічному центрі в якісно новому форматі. Шановне зібрання! Освіта – це прообраз майбутнього. І наш підхід сьогодні – не фінансування галузі освіти, а інвестиції в майбутнє покоління. У місті збережена та залишається стабільною протягом ряду років мережа навчальних закладів, яка забезпечує вільний доступ кожної дитини до якісної освіти. Вона збалансована, оптимальна, відповідає потребам жителів громади, тому й черги в дитячі садки відсутні. Усі батьки хочуть, щоб їх дитина розкрила свої таланти, могла реалізувати себе, була успішною та щасливою. Власне на це орієнтовані нові документи: Концепція нової української школи і Закон України «Про освіту». Для їх реалізації в місті організовано профільне, поглиблене, дистанційне, спеціальне, індивідуальне та інші форми навчання. Значну частину коштів місцевого бюджету було виділено:  на організацію харчування дітей початкових класів і пільгової категорії в садах і школах;
 8. 8.  придбання підручників;  забезпечення закладів комп'ютерною технікою, новими меблями, технологічним обладнанням харчоблоків. Реалізуються проекти капітального ремонту дошкільних установ №58 і №49. Завершився проект із благоустрою території та ремонту покрівлі дитячого садка №54 за рахунок коштів обласного та місцевого бюджетів. П'ять навчальних закладів стали переможцями конкурсу міні- проектів Бахмутської міської ради. Сфера освіти має чималий досвід партнерства з міжнародними організаціями. Значну допомогу школі №1 і дитячим садкам №10 та №52 надав Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ). Школа №18 імені Дмитра Чернявського реалізувала проект ПРООН «Смарт-школа», у рамках якого встановлено електронний облік відвідуваності та знань учнів. Аналогічний проект сьогодні реалізується й у ЗОШ № 10. Налагоджено результативну співпрацю позашкільних закладів міста та міжнародної організації «Сейв зе чілдрен». Комплексне вкладення інвестицій у галузь дає свій результат. Бахмут впевнено займає лідерські позиції в рейтингу освітніх досягнень, в інтелектуальному, творчому та спортивному розвитку школярів. Молодь сьогодні – це фундамент суспільства завтра. За ініціативою молодіжних громадських організацій проведено волонтерські акції «Пам'ять», «Чисте місто», «Серце до серця» та інші. У цьому році сформовано новий склад міської студентської ради. Напередодні Дня незалежності України в Бахмуті відкрився центр «Перспектива» як вільний простір для розвитку молоді. Він став справжнім робочим офісом для студентської ради міста. Працюють Школа політичного успіху, Клуб «Відкривай
 9. 9. Європу» з вивчення розмовної англійської та ділової української мов, Школа сімейного життя, надаються послуги психолога та юриста, зустрічаються фанати спорту та музики. Для мене, як для міського голови, важлива позиція студентської молоді в реалізації міської політики у сферах освіти, зайнятості, соціального становлення молоді. Одним із пріоритетних напрямків у нашій роботі є організація відпочинку та оздоровлення дітей. Відрадно відзначити, що вже 4 роки поспіль місто Бахмут займає І місце на обласному рівні з проведення оздоровчої кампанії. Важливим Показником захисту прав дитини є рівень забезпеченості житлом дітей-сиріт. У рамках виконання відповідної міської Програми в 2017 році 6 осіб отримали квартири, 5 з яких придбано та відремонтовано на умовах співфінансування з обласним бюджетом (50 на 50%) на загальну суму 1млн. 140 тис. грн. Якісну медичну послугу неможливо надати без кадрового потенціалу та сучасної матеріально-технічної бази. Як показує практика, не завжди кількість може забезпечити якість. У поточному році нам довелося піти на непопулярні заходи щодо оптимізації лікувальних установ міста. І для збереження структури відділень лікарень була проведена реорганізація дитячої та 2-ї міської лікарень шляхом приєднання їх до ЦРЛ. На сьогоднішній день уже прийнятий Верховною Радою Закон України, який передбачає нову модель фінансування сфери охорони здоров'я. Перший етап реформування почнеться з первинного рівня надання медичної допомоги. Саме сімейна медицина є альтернативним рішенням проблем, пов'язаних з поліпшенням здоров'я населення нашої громади. І прийшов час кожному з нас усвідомити, що, перш за все, має бути відповідальне ставлення до власного здоров'я. Населення міста обслуговує 7 амбулаторій. У 2017 році ми розширили цю мережу 2 пересувними кабінетами: флюорографом і «мобільною амбулаторією». Вони виїжджають у віддалені райони
 10. 10. нашого міста, і громадяни мають можливість пройти обстеження безпосередньо за місцем проживання. У липні цього року за кошти місцевого бюджету, за фінансової підтримки ТОВ «Кнауф гіпс Донбас» був придбаний стаціонарний кабінний флюорограф. Крім того, в місті діє програма щодо боротьби з туберкульозом, і за рахунок коштів місцевого бюджету на її реалізацію виділено 1,2 млн. грн. Комплекс даних заходів дозволив підвищити відсоток виявлення туберкульозу та онкозахворювань на ранніх стадіях на 3%. З квітня 2017 року в місті працює державна Програма «Доступні ліки» для пацієнтів із захворюваннями серцево-судинної системи, бронхіальною астмою та цукровим діабетом. Із державного бюджету на реалізацію Програми виділено півтора мільйона гривень. Для забезпечення пільгової категорії населення медикаментами за рахунок коштів місцевого бюджету виділено 1 млн. 200 тис. грн. Для стоматологічної поліклініки придбаний дентальний рентгенапарат, що дозволило максимально спростити діагностику лікування. У рамках обласного пілотного проекту в лікувальних установах міста впроваджується електронна система охорони здоров'я. Це перехід від паперових до електронних документів і процесів взаємодії між лікарем і пацієнтом. У майбутньому це дозволить лікарю приділяти більше часу пацієнтові, а пацієнтові через Інтернет записатися на прийом до лікаря, подивитися свою медичну карту. До слова, в області тільки два міста – Бахмут і Маріуполь – почали впровадження електронної медицини. Бахмут – це місто, яке успадкувало від славного козацтва жагу до свободи, незалежності, щиру любов до рідної землі. Ця ідеологія є основою всіх заходів, які проводяться на території міста. Наші свята проходять яскраво, насичено, на високому професійному рівні. Цьому сприяє створена система пошуку та виховання талантів через створення широкої мережі мистецьких студій та аматорських колективів, поліпшення матеріальної бази й залучення творчих креативних фахівців.
 11. 11. Колективи міста мають високий потенціал. Їх вихованці тільки в цьому році перемогли на 6 Міжнародних і 9 Всеукраїнських конкурсах. Наше завдання – підтримати талановитих і обдарованих дітей. 2017 рік не став винятком – 38 дітей отримали одноразову стипендію. За рахунок коштів місцевого бюджету було придбано музичні інструменти, сценічні костюми, освітлювальне обладнання. У парку культури та відпочинку встановлено новий атракціон – мотузковий парк. Відремонтовано майданчик для скейт-бордистів. Багаторічна робота бібліотечної системи з міжнародними організаціями дозволила й у цьому році реалізувати 2 проекти. У жовтні за ініціативою Міжнародної організації з міграції за підтримки Японського уряду на площі Свободи, біля фонтану, була висаджена алея сакур. Наше місто по праву стало центром спортивного життя Донецького регіону. Цьому сприяє розвинена спортивно- оздоровча інфраструктура. У Бахмуті успішно розвивається 40 видів спорту, у багатьох з яких наші спортсмени досягли високих результатів. У цьому році ми відкрили два нових відділення – настільного тенісу та пауерліфтингу. 32 спортсмени міста з різних видів спорту входять до складів збірних команд України, 24 з них отримують спортивну стипендію Бахмутської міської ради. Триває адаптація в міський простір переміщеного ВНЗ «Донецьке вище училище олімпійського резерву». 16 грудня вперше в місті відбувся Відкритий чемпіонат Донецької області з легкоатлетичних стрибків, на якому Президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка вручив училищу спортивний інвентар та обладнання для створення відділення спортивної гімнастики. Шановні жителі міста! В останні роки у сферу ЖКГ були вкладені значні фінансові кошти. Планова робота щодо поліпшення технічного стану цієї галузі вже дає позитивні результати.
 12. 12. Створення комфортних і безпечних умов у житлових будинках – головний пріоритет в цьому напрямку. За кошти місцевого бюджету: - проведено ремонт 25 ліфтів у 12 житлових будинках. Таким чином, на сьогодні відремонтовано всі ліфти, які відпрацювали 25- річний нормативний термін; - завершена термомодернізація 8 житлових будинків у рамках реалізації проекту «Теплий дім». Роботи по 7 житлових будинках планується завершити в 2018 році. - проведено капітальний ремонт дахів 4-х будинків. - виконано посилення основних конструктивів 5- ти житлових будинків; - відремонтовані фасади будинків по вул. Миру, 29 і 31. У цьому році ми приділили велику увагу відновленню асфальтобетонного покриття прибудинкових територій: виконаний ремонт у 50-ти дворах на загальну суму 8,2 млн. грн. Із прийняттям нових законів у частині управління багатоквартирними будинками вся відповідальність, у тому числі й фінансова, за виконання капітальних та поточних ремонтів лягає на співвласників-жителів цих будинків. Вихід один - створювати ОСББ, вибирати ефективних управителів, брати участь у різних кредитних і грантових програмах. На сьогоднішній день у місті створено 142 ОСББ, у тому числі 8 у поточному році. Таким чином, 25% від загальної кількості будинків створили ОСББ. Для підтримки та розвитку ОСББ міською радою прийнято цільову Програма, оголошено конкурс проектів, створено Ресурсний центр підтримки ОСББ. Аналіз стану водопровідних мереж підтвердив необхідність заміни основних магістральних водоводів. Протягом останніх п'яти років із 78,5 км замінено 24 км. Протягом 2017 року проведено капітальний ремонт водопровідних мереж різних діаметрів загальною протяжністю 13, 5 км на суму 57 млн. грн.
 13. 13. Уся робота в цьому напрямку визначена Схемою оптимізації системи водопостачання та водовідведення. Протягом року КП «БАХМУТ-ВОДА» ліквідовано понад 1200 аварій на мережах водопостачання. Тому стан водопровідних мереж вимагає постійних капіталовкладень. У стадії завершення реконструкція міських очисних споруд. Виконана реконструкція торкнулася не тільки устаткування та споруд, але найголовніше – процесу обезводнення сирого осаду. У планах КП «Бахмут Вода» розробка нових свердловин на Клєщєєвському водозаборі з метою зменшення частки покупної води та поступового переходу на власні джерела. Газ, вода, тепло, електрика - це ті послуги, які створюють комфорт і затишок. Місто, комунальні підприємства вкладають чималі кошти в утримання та ремонт житлово-комунальної інфраструктури. Поряд із цим заборгованість населення за житлово-комунальні послуги складає 123 млн. грн., – на 22 млн.грн. більше, ніж на початок року. Уявіть, скільки робіт можна було б виконати і цим поліпшити якість послуг, що надаються! Для сучасного міста якісна дорожньо - транспортна інфраструктура - одна з необхідних складових. Обсяг виконаних робіт із капітального та поточного ремонтів дорожнього покриття вулиць, тротуарів склав 32350 кв. м. У порівнянні з минулим роком на проведення капремонтів доріг частка фінансування з місцевого бюджету збільшена в 7,5 раз. За кошти місцевого та державного бюджетів капітально відремонтовані дорожнє покриття 9 - ти вулиць, 2 внутрішньоквартальні дороги, 12 тротуарів, поточний ремонт проведено на 24 вулицях міста. Для підтримки безпечного дорожнього руху була придбана машина для нанесення дорожньої розмітки. Парк техніки комунальних підприємств у цьому році поповнився на 12 одиниць. Напередодні на колегії
 14. 14. облдержадміністрації місту було вручено новий автомобіль «Форд» для збору та вивезення ТПВ. У цьому році ми відремонтували 3 тролейбуси. При цьому, завдяки підтримці підприємства «Часівоярські автобуси», розроблений новий дизайн салону й кузова, знайдено рішення для переобладнання наших тролейбусів із низькою підлогою. Бахмут завжди був і залишається квітучим і зеленим містом. Щороку ми створюємо нові зелені зони, тож 2017 рік - не виняток.  Висаджено 29 92 дерева, 10 499 чагарників, 7916 кущів троянд, створено 16 зелених куточків.  Буквально на пустирі створена чудова зона відпочинку «Заріччя».  Отримав нове життя наш бульвар Металургів.  Пройшов благоустрій двох в'їздів у місто.  Серце з червоних троянд буде радо зустрічати всіх, хто приїжджає в наш гостинний Бахмут. Із травня 2017 року розпочато реалізацію пілотного проекту «Реконструкція та озеленення на набережній річки Бахмутка». І я думаю, що до літа наступного року він буде завершений. У наших планах - благоустрій і лівого берега. Було проведено конкурс серед ландшафтних дизайнерів, які дали свої креативні пропозиції щодо облаштування цієї території. І зараз я хочу запропонувати вашій увазі невеликий відеоролик, який демонструє найкращі із запропонованих ідей. РОЛИК Погодьтеся, цікаво та нетрадиційно! Комплексний підхід до розвитку міського простору та креативне мислення - це вимога сьогодення.
 15. 15. У цьому році вперше Бахмут взяв участь у конкурсі проектів Лейпцизької премії інтегрованого міського розвитку. Нехай ми не стали переможцями, але досвід, набутий у конкурсі, дає розуміння, що в плануванні міського простору потрібно активно застосовувати колективне інноваційне мислення, екологічно збалансоване і дбайливе ставлення до навколишнього середовища. При цьому не можна забувати про безпеку. Міською радою виділено кошти для установки камер відеоспостереження, придбання автомобілів для міськвідділу поліції та служби з надзвичайних ситуацій. Шановна громадо! Реформа місцевого самоврядування передбачає не тільки бюджетну децентралізацію, але й зміни адміністративно - територіального устрою. Ми розуміємо, що за об'єднаними громадами – майбутнє, тому активно працюємо на інтеграцію в спільний простір міста Бахмута й 5 сільських рад (Зайцівської, Іванівської, Клиновської, Опитненскої, Покровської). Визначені загальні пріоритетні проекти, а в деяких громадах вже реалізовані конкретні справи, наприклад, у селі Іванівське побудовані блокові очисні споруди, проведено частковий ремонт школи, відремонтована амбулаторія та надано допомогу в ремонті дитсадка в селі Зайцеве. Якісна послуга на рівні громади, у тому числі й адміністративна послуга, - одна з головних задач децентралізації. Центр надання адміністративних послуг - це індикатор роботи місцевої влади. На даний час у Центрі громадяни та суб'єкти господарювання мають можливість отримати 138 видів послуг. Для розширення спектру послуг, що надаються, і створення комфортних умов для відвідувачів розпочата реалізація пріоритетного інфраструктурного проекту «Прозорий офіс».
 16. 16. Шановне зібрання! Місцеве самоврядування базується на принципах безперервності, послідовності, правонаступництва. Здатність приймати рішення, реалізовувати їх і нести відповідальність - необхідні умови успіху. У 2017 році проведено 13 сесій, прийнято 314 рішень міської ради щодо життєво важливих питань. Вдячний депутатському корпусу за згуртовану, продуктивну, професійну роботу. Одним із механізмів практичної участі жителів у вирішенні проблем тієї чи іншої території є робота органів самоорганізації населення. Через квартальних у місті встановлено зворотний зв'язок із населенням, думка жителів враховується при формуванні міських програм і заходів. У цьому році ми приділили увагу створенню умов для роботи комітетів мікрорайонів. За підтримки Управління Верховного комісара ООН у справах біженців порожні майстерні школи № 4 реконструйовані в Центр розвитку громади. У ньому створені умови для роботи комітету мікрорайону, розміщення аптечного пункту, організації позашкільної діяльності дітей та дозвілля дорослих. Одним з основних завдань місцевого самоврядування є формування моделі прийняття рішень, заснованої на активній участі суспільства, а також на використанні сучасних механізмів громадського контролю. Громадська організація «Точка доступу» в 20 громадах Донецької та Луганської областей провела аналіз інструментів участі. За результатами моніторингу місто Бахмут займає першу позицію. На сьогодні громада може використовувати такі демократичні інструменти, як: місцеві ініціативи, громадські слухання, громадську експертизу, єдину систему електронних петицій, загальні збори громадян, бюджет участі. При виконкомі міської ради створено й продуктивно працює громадська рада. Для побудови діалогу в суспільстві, зміцнення громадської безпеки, соціальної мобілізації працює цільова міська Програма розвитку та становлення громадянського суспільства.
 17. 17. Патріотизм і національна самосвідомість бахмутчан проявляються участю в акціях до Дня Соборності України, Державного прапора, Дня Незалежності, Дня Захисника України. Любі друзі! Щиро вдячний усім, хто не на словах, а конкретними справами розвиває наше місто, а значить, наш край і країну в цілому. Місцевий розвиток – це постійний процес адаптації до суспільного розвитку. Простих відповідей на складні запитання не буває. Але згуртованість допомагає зробити багато. Рік був напруженим. У роботі зараз 80 проектів на суму більше 580 млн. грн. Стільки проектів одночасно ми реалізуємо вперше. Частина з них буде завершена до кінця року, частина переходить на наступний. Не завжди з першого разу вдається провести торги,реалізувати проект, отримати бажаний результат. Наприклад, реконструкція водоводу по вул. Оборони (проект нами розроблений ще в 2015 році). Із 2016 року 4 рази проводилися торги через систему Прозоро (останній раз у листопаді 2017), визначено переможця, але на підписання договору він не з'явився. А проект з розчищення р. Бахмутка вже відбувається в 7 раз. Набутий досвід показує, щоб досягти позитивного результату, мінімізувати ризики, пов'язані з реалізацією проекту, потрібні не тільки зусилля влади, а й відповідальність підрядника, технічного та авторського нагляду, громадський контроль. Якщо говорити про пріоритети на найближчу перспективу, це:  створення нових робочих місць, розвиток і підтримка підприємництва, залучення інвестицій;  відкриття нового сучасного Центру надання адмінпослуг;  створення опорної школи на базі школи №18 імені Дмитра Чернявського;  реконструкція Народного дому, краєзнавчого музею, дитячої бібліотеки;
 18. 18.  термомодернізація та переоснащення 2-х лікувальних корпусів Бахмутськой ЦРЛ;  продовження розчищення русла Бахмутки та облаштування її берегів;  забезпечення житлом дітей-сиріт;  соціальна підтримка та допомога сім’ям учасників АТО та переселенцям із зони АТО. Шановні бахмутчани! Щиро вітаю вас із прийдешнім 2018 роком! Нехай він принесе нам тільки добрі вісті, буде мирним і результативним. Я бажаю всім вам, вашим родинам, рідним і близьким міцного здоров'я, життєвих сил, радості та добра. Із прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим! Дякую за увагу!

×