Successfully reported this slideshow.
Your SlideShare is downloading. ×

Звільнення

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Loading in …3
×

Check these out next

1 of 27 Ad
Advertisement

More Related Content

Slideshows for you (20)

Similar to Звільнення (20)

Advertisement

Recently uploaded (20)

Звільнення

 1. 1. «Героїчна Одеса» : до 70-річчя визволення міста-героя Одеси від німецько-фашистських загарбників
 2. 2. «Тільки той, хто пам’ятає минуле, вартий майбутнього»
 3. 3. Близько 55 тисяч одеситів вступили до народного ополчення та до винищувальних батальйонів. З 5 серпня 1941 року протягом 73 днів радянські війська та населення міста героїчно відбивали наступ німецько-фашистських та румунських військ. Чорноморський флот забезпечував морське сполучення і прикривав Одесу з моря.
 4. 4. Яків Якович Гордієнко - юний партизан- розвідник. Керівник групи в партизанському загоні Молодцова-Бадаєва в Одесі. Володимир Олександрович Молодцов-Бадаєв - радянський розвідник, партизан, Герой Радянського Союзу. Під час Великої Вітчизняної війни керував розвідувально- диверсійним загоном в окупованій Одесі. Страчений румунськими окупантами.
 5. 5. «Вічна слава солдату – герою і солдатові без нагород, хто загинув хоробро у бою, захищаючи рідний народ»
 6. 6. Пам’ять... Вона нетлінна і вічна. Вона дивиться на нас із старих фронтових фотографій, з тих речей, які зберігають колишні фронтовики, і не дає померкнути жодній героїчній сторінці історії перемоги над фашизмом.
 7. 7. «...Я мріяла стати кулеметницею і хоробро битися. Коли почалася війна, я була вже готова, склала на «відмінно» кулеметну справу. Я потрапила — яке це було щастя для мене! — до Чапаївської дивізії. Я зі своїм кулеметом захищала Одесу... На вигляд я, звичайно, дуже слабенька, маленька, худа. Але я скажу правду: у мене жодного разу не затремтіла рука. Спочатку я ще боялася. А потім все пройшло... Коли захищаєш дорогу, рідну землю і свою сім'ю (у мене немає рідної сім'ї, і тому весь народ — моя сім'я), тоді стаєш дуже хороброю і не розумієш, що таке боягузтво...» Лист Ніни Онілової, 20-річної кулеметниці, Героя Радянського Союзу, до актриси В.М'ясникової, виконавиці ролі Анки-кулеметниці у фільмі «Чапаев». (Н. Онілова загинула при обороні Севастополя.)
 8. 8. Людмила Павличенко - єдина жінка-снайпер, яка отримала звання Героя Радянського Союзу за життя. Вона особисто знищила майже батальйон - більше 300 фашистів. Серед них 36 снайперів. Всі жертви Павличенко підтверджені розвідкою. Найбільш вражаючий її результат - перемога у поєдинку з кращим стрільцем Вермахту, за яким полювали по всьому фронту. ОННБ ім. М. Горького пишається тим, що славетний снайпер в 1941 р. працювала в її стінах. На будівлі бібліотеки встановлена пам'ятна дошка.
 9. 9. ГАЙКО Марія Степанівна. Свою трудову діяльність Марія Степанівна розпочала ще 1941-го року. Юність її опалила війна. В евакуації, у далекій Чувашії, вона працювала токарем на заводі, виготовляла снаряди для фронту. З 1943 року і аж до переможного 1945 року перебувала у діючій армії – зв’язківець залізничного полку. З 23 грудня 1958 року доля Марії Степанівна Гайко пов’язана з Одеською національною науковою бібліотекою ім.М.Горького – працювала палітурницею, реставратором, а з 1 листопада 1991 року і до тепер очолює службу оправи і реставрації книг.
 10. 10. Видання з фонду ОННБ ім. М. Горького
 11. 11. За цвіт життя завдячує народ полеглим і посивілим солдатам…

×