Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Ezgi Pelin YILDIZ 20071082

630 views

Published on

Yeni Twitter Özellikleri

Published in: Education, Technology, Business
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

Ezgi Pelin YILDIZ 20071082

  1. 1. YENİ TWİTTER ÖZELLİKLERİ EZGİ PELİN YILDIZ 20071082
  2. 2. Yeni Twitter’da Hangi Özellikler Var? • “Recently Listed” özelliği: Hangi listelerde yer aldığınızı kontrol ediyor musunuz? Twitter’ın “Lists” özelliği sizin için rakamdan daha fazlasını ifade ediyorsa, adınızın hangi listelere eklendiğini gösteren yeni “Recently Listed” özelliğini çok seveceksiniz. Bu sayede içinde yer almak istediğiniz bir listeye dahil edildiğinizi kolayca görüp, listeden çıkabilirsiniz.
  3. 3. Daha Kullanışlı DM Özellikleri;
  4. 4. Daha Kullanışlı DM Özellikleri; • Öncelikle, direkt mesaj yani DM yazmak ve yanıtlamak artık çok daha kolay. Gelen DM’nin üstünde bir de yanıt alanı yer alıyor ve “Reply” tıkla, mesaj alanı gelsin diye beklemeye gerek kalmadan, çok daha hızlı bir şekilde mesaj yazılabiliyor. • Bir başka kullanışlı özellik de bir kullanıcıdan gelen mesajların görüntülenmesiyle ilgili. Mesaj bölümüne gidip bir kullanıcı adına tıkladığınızda, o kullanıcıyla olan tüm yazışmalar görüntülenebiliyor.
  5. 5. Yeni Tweet’ler
  6. 6. Yeni Tweet’le Yazmak Artık Daha Kolay! • Yeni Twitter, eskisinin ne kadar hantal olduğunu göz önüne seriyor aslında. Artık bir kullanıcının kim olduğuna yani profiline bakmak istediğinizde sayfalar arasında dolaşmanıza gerek yok. Kullanıcı adına tıklayın ve profilinin mini versiyonuna göz atın. • Yeni bir Twitter mesajı yazmak için “Home”a tıklama zorunluluğu ortadan kalkmış. O an Twitter’ın neresinde gezerseniz gezin, küçük ikona tıkladığınızda, yeni tweet kutucuğu açılıyor ve durum güncellemesini kolayca yapabiliyorsunuz.
  7. 7. Yeni Tweet’le Yazmak Artık Daha Kolay!

×