Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Enterprise europe network

40 views

Published on

27 лютого 2018 року доцент кафедри бухгалтерського обліку Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця Волошан Ірина Геннадіївна провела семінар-практикум «Європейська мережа підприємств (EEN): Електронний інструмент активізації експортної діяльності товаровиробників Харківщини» в рамках проекту «Абетка експортера-2018», ініціатором впровадження якого є Департамент з підвищення конкурентоспроможності регіону Харківської обласної державної адміністрації.

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Enterprise europe network

 1. 1. ЄВРОПЕЙСЬКА МЕРЕЖА ПІДПРИЄМСТВ (ENTERPRISE EUROPE NETWORK): УНІВЕРСАЛЬНИЙ ЕЛЕКТРОННИЙ ІНСТРУМЕНТ АКТИВІЗАЦІЇ ЕКСПОРТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТОВАРОВИРОБНИКІВ ХАРКІВЩИНИ ДЕПАРТАМЕНТ З ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ РЕГІОНУ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені СЕМЕНА КУЗНЕЦЯ Спікер: Волошан Ірина Геннадіївна Кандидат економічних наук, доцент кафедри бухгалтерського обліку Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця
 2. 2.  Історія створення та можливості використання мережі;  Реєстрація підприємства на ресурсі;  Алгоритм оформлення безкоштовних запитів на отримання інформації щодо потенційних партнерів, виставкових та іміджевих заходів для інтернаціоналізації регіонального бізнесу ЄВРОПЕЙСЬКА МЕРЕЖА ПІДПРИЄМСТВ (ENTERPRISE EUROPE NETWORK)
 3. 3. Пріоритети EEN:  інтернаціоналізація МСП - пошук партнерів у 65 країнах світу;  комерціалізація інновацій - трансфер технологій, пошук інвестора/партнера за кордоном для виведення на ринок нової технологічної продукції чи послуг, захист прав інтелектуальної власності. Мережа EEN включає:  понад 600 організацій із підтримки та розвитку бізнесу;  понад 2,5 мільйона організацій- учасників;  понад 6000 технологічних профілів;  понад 10000 бізнесових профілів;  понад 100 великих заходів і 18 тисяч b2b-зустрічей на рік.
 4. 4. Консорціум EEN-Ukraine був створений у 2011 році з метою інформування та залучення українських підприємств до використання можливостей програм COSME, HORIZON 2020 та усіх інших програм і проектів фінансової підтримки ЄС, доступних для України.
 5. 5. Координатор консорціуму EEN-Україна Члени консорціуму
 6. 6. КОНТАКТИ ПАРТНЕРІВ КОНСОРЦІУМУ EEN – Ukraine: Міністерство економічного розвитку і торгівлі України Адреса: Адреса: м. Київ, вул. Антоновича, 174, 01008. Олександра Федорко, +38 044 596 6853, ofedorko@me.gov.ua Міністерство закордонних справ України Адреса: м. Київ, Михайлівська площа, 1, 01018, Роман Гончар een@mfa.gov.ua ; Юлія Осмоловська juliaosm@ukr.net ; Дмитро Тимошенко dmytro.tymoshenko@mfa.gov.ua . Торгово-промислова палата України Адреса: м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33, 01601, тел: + 380 44 279 29 31 Максим Даницький, dmn-ird@ucci.org.ua Державна бюджетна установа «Київський міський центр з інвестицій та розвитку» Адреса: м. Київ, вул. Семашка, 13, 03142, тел: + 380 44 423 03 52 Дмитро Борисов; eenukraine@gmail.com Київський національний університет ім. Тараса Шевченка Адреса: м. Київ, вул. Володимирська, 64/13, 01601, тел: +380 44 526 05 51 Олександр Бедюх, depndch@univ.kiev.ua Відділ Трансферу Технологій Інституту фізики Національної Академії Наук України Адреса: м. Київ, Проспект Науки, 46, 03680, тел: + 380 44 525 98 41 Олена Фесенко, fesenko@iop.kiev.ua ТОВ «Нова Інтернаціональна Корпорація» Адреса: м. Київ, вул. Ванди Василевської,7, 04116, тел: +380 44 236 07 70, Івана Небіус; led@innov-tec.com.ua ГО «Споживач» Адреса: м. Дніпропетровськ, вул.Чичеріна, 74, 49000 Ольга Галушко, тел. +380 50 480 4836, info@spozhyvach.org.ua
 7. 7. Якщо Ваша компанія націлена на міжнародну співпрацю, Ви можете використати можливості консорціуму EEN-Ukraine для пошуку партнерів. Для цього Вам необхідно:  звернутися до будь-кого з партнерів консорціуму EEN-Ukraine;  визначити потрібний тип пропозиції (технологічна чи бізнес-пропозиція / технологічний чи бізнес-запит);  отримати у партнера консорціуму EEN-Ukraine форму для заповнення англійською мовою відповідно до типу пропозиції;  заповнити форму та надіслати її до одного з партнерів консорціуму EEN-Ukraine, який після перевірки розмістить її у системі EEN;  Ваша пропозиція проходитиме внутрішню та зовнішню оцінку експертів;  після необхідних правок, згідно з рекомендаціями експертів, Вашу пропозицію буде розміщено у відкритому доступі на сайті EEN, де вона буде доступна для перегляду у 65 країнах світу.
 8. 8. Оформлення технологічних і бізнес пропозицій в мережі EEN
 9. 9. Назва пропозиції (Title) Технологічна пропозиція Бізнес пропозиція Розробка діагностичних наборів для вірусів рослин Український університет пропонує діагностику вірусних інфекцій рослин в польових і тепличних умовах ПРИКЛАД Введіть назву профілю. Пам'ятайте, що це самий перший розділ для читання. Назва повинна бути ясною і зрозумілою для неспеціалістів в технології або її використанні. Це повинно дозволити клієнтам побачити чи профіль їх цікавить і дозволити партнерам по мережі, побачити, які компанії або дослідники в цій галузі можуть бути відповідними партнерами. Назва повинна бути: • Чіткою та короткою (це не реклама, далі буде місце для більш докладної інформації); • Привабливою (уникайте фраз «Маркетингові дослідження говорять» та залишайте тільки факти, наскільки це можливо). Важливо: Окремі скорочення, назви продуктів або товарних знаків в назві не допускаються, максимальний розмір - 256 символів (включаючи пробіли).
 10. 10. Опис пропозиції (Description) Це найважливіша частина профілю. У цій частині наводиться опис основних результатів або характеристик пропозиції (максимально 4000 символів). Опишіть технологію або продукт: необхідно чітко вказувати які інновації ви пропонуєте (дати кількісні дані, якщо це можливо). Надайте інформацію про експертизу або ноу-хау, того що ви пропонуєте. Переконайтеся, що ваш профіль є зрозумілим іншим Партнерам, які можуть не бути експертами в даній галузі техніки. Зверніть особливу увагу на орфографію та граматику. Важливо: Окремі скорочення, назви продуктів або товарних знаків не допускаються в описі. Ваш текст повинен бути досить детальним, щоб задовольнити перспективного партнера на цьому ранньому етапі. Слід відповісти на найбільш очевидні питання, які б могли запитали Ваші потенційні партнери. Важливо включити точний опис продукту і особливостей ринку і т.д. Остаточний текст повинен добре читатися і ясно дати зрозуміти можливості для бізнесу.
 11. 11. ПРИКЛАД ОПИСУ ПРОПОЗИЦІЇ Технологічна пропозиція Бізнес пропозиція Діагностика вірусних інфекцій у рослинній продукції може здійснюватися за допомогою серологічних або молекулярних методів. Це дозволяє визначити спектр і поширеність вірусів рослин, присутніх в агроекосистемах і в насіннєвому матеріалі і своєчасно розробити відповідні профілактичні заходи. Університет має необхідний досвід, наукові кадри та сучасне обладнання, і технологія, розроблена для створення поліклональних вірус-специфічних сироваток і розробці конкретних олігонуклеотидних зондів на наявність вірусів рослин для їх подальшого використання в діагностичних наборів. Ці діагностичні набори будуть використовуватися для виявлення вірусів рослин в насіннєвому матеріалі та вегетативної маси і ґрунту. Університетська кафедра вірусології є визнаним експертом в галузі моніторингу та діагностики вірусів сільськогосподарських культур та епідеміології вірусів. Діагностика вірусних інфекцій в рослинництві може бути проведена за допомогою серологічних методів (за допомогою імуноферментного аналізу) або молекулярних методів (за допомогою полімеразної ланцюгової реакції). Діагностика вірусів може бути проведена в рослинному матеріалі, ґрунту / субстрату, і насіннєвого матеріалу. Діагностика насіннєвого матеріалу в нашій лабораторії заощадить ваш час і цінні відносини з вашими партнерами. Університет зацікавлений у встановленні довгострокової співпраці з потенційними партнерами (виробниками сільськогосподарської продукції і декоративних культур, карантинному нагляду та захисту рослин, тепличними господарствами) у вигляді субпідрядних послуг та довгострокового технічного співробітництва.
 12. 12. Резюме (Summary) ПРИКЛАД Технологічна пропозиція Бізнес пропозиція Університет у Києві (Україна) пропонує технологію розробки діагностичних наборів для вірусів рослин на основі молекулярних і серологічних методів. Висока чутливість та специфічність, конкурентоспроможні ціни і досвід персоналу, задіяного є одними з переваг цієї пропозиції. Університет шукає довгострокових партнерів, зацікавлених у створенні виробничих потужностей з розробки та виробництва систем для діагностики вірусів рослин. Український університет пропонує послуги з аналізу та діагностиці сільськогосподарської продукції (зернових, овочів, кавунів, олійних культур, бобових, фруктів, декоративних рослин, лікарських рослин) та насіннєвого матеріалу на наявність вірусних інфекцій. Університет зацікавлений у встановленні довгострокової співпраці з потенційними партнерами (виробниками сільськогосподарської продукції) у вигляді субпідрядних послуг. Додайте резюме пропозиції. Резюме повинне бути коротким і відповідати на наступні питання: • Звідки (географічно) пропозиція? • Яка організація пропонує пропозицію? • Що саме пропонується? • Які основні переваги пропозиції для користувача? • Хто є цільовими партнерами? • Якого типу угоду шукаєте?
 13. 13. Переваги та інновації (Advantages and Innovations) ПРИКЛАД У цій графі потрібно чітко описати інноваційні аспекти, економічні переваги / вигоди профілю (розглянути елементи, такі як ефективність, простота використання, необхідність специфічного ноу- хау або досвіду, щоб використовувати вашу технологію). При заповненні цього розділу для Бізнес пропозиції, вказуйте які основні переваги компанія може запропонувати потенційним партнерам. Наприклад, відомий бренд, широкий асортимент продукції, інноваційних продуктів, компанія заснована в протягом дуже довгого часу і т.п. Може бути корисним додати короткий список інших головних переваг щодо вашої продукції, тобто: потенційні аспекти інноваційного продукту, новизна, ефективність, простота використання, економічні вигоди, порівняння з конкуруючими продуктами, що вже є на ринку і т.п. Технологічна пропозиція Бізнес пропозиція Основні переваги наступні: - висока чутливість та специфічність - конкурентоспроможні ціни (розрахункові витрати на виробництво 1,5-2 рази нижче в порівнянні з ринковими аналогами) - зростаючий попит на українському ринку в поєднанні з відсутністю внутрішніх конкурентів -- висока якість обслуговування -- багатий досвід, що охоплює весь робочий процес аналізу рослин (консультування, відбір проб, аналіз звітності, подальша далі) -- використання перевірених лабораторних підходів
 14. 14. Стан розробки (Stage of Development) Виберіть відповідну стадію розвитку технології / продукту з наступних варіантів (один):  Вже на ринку (already on the market);  Доступна для демонстрації (available for demonstration);  Етап розробки концепції (concept stage);  Польові випробування / оцінка випробувань (field tested / evaluated);  Проект тільки розпочався (project already started);  Проект в етапі переговорів – терміновість (project in negotiations);  Пропозиція в стадії розробки (proposal under development);  Прототип доступний для демонстрації (prototype available for demonstration);  У процесі розробки / лабораторні випробування (under development / lab tested). Зверніть увагу, що для Бізнес пропозицій частина представлених варіантів не настільки актуальна, як для Технологічних пропозицій. Будь-який вибір, виконаний в цій графі може бути прокоментованій в графі Коментарі щодо стану розробки и це не повинно суперечити інформації з інших розділів профілю.
 15. 15. Статус інтелектуальної власності (IPR Status) Виберіть стан ваших прав інтелектуальної власності (ПІВ). Ви можете вибрати один (або більше) з наступних варіантів:  Авторські права (Copyright);  Права на дизайн (Design rights);  Виняткові права (Exclusive Rights);  Патент підтверджений (Granted patent or patent application essential);  Інше (зареєстрований дизайн, сорти рослин тощо) (Other);  Заявка на винахід подана, але патент ще не отриманий (Patent(s) applied for but not yet granted);  Патент отриманий (Patents granted);  Невідоме ноу-хау (Secret Know-how);  Торгові марки (Trade Marks). Ви можете підтвердити ПІВ Статус, який ви обрали для свого профілю. Це може бути зроблено в наступному розділі Коментарі що до стану прав інтелектуальної власності. Крім того, вибравши «Інше» зі списку ви повинні дати роз'яснення в розділі для Коментарів що до стану прав інтелектуальної власності.
 16. 16. Ключові слова Технологічні ключові слова (Technology Keywords):  Виберіть не більше п'яти ключових слів, що стосуються вашої пропозиції.  Пам'ятайте, що пошук може бути проведений по кожному з ключових слів поодинці.  Фокусуйтеся на самій технології, а не на її ринковому застосуванні. Ключові слова за типом ринку (Market Keywords):  Виберіть не більше п'яти ключових слів.  Пам'ятайте, що пошук може бути проведений з використанням ключових слів поодинці.
 17. 17. Тематичний напрямок (Sector Group) Існуючі та потенційні сфери застосування. Вкажіть як можна точніше сферу застосування технології (продукту):  Агропродовольство (agrofood);  Автомобільна промисловість, транспорт та логістика (Automotive, Transport and Logistics);  Біохімічні технології (bio chem tech);  Творчі галузі (Creative indastries);  Навколишнє середовище (environment);  Охорона здоров'я (healthcare);  Інформаційно-комунікаційна технологічна індустрія та послуги (information and communications technology industry and service);  Інтелектуальна енергетика (intelligent energy);  Морська промисловість і послуги (maritime industry and services);  Матеріали (materials);  Нано і мікротехнології (nano and microtechnologies);  Послуги та роздрібна торгівля (services and retail);  Простір і космонавтика (space and aerospace);  Будівництво (sustainable construction);  Текстиль та мода (textile and fashion);  Туризм і культурна спадщина (tourism and cultural heritage)
 18. 18. Обмежити розповсюдження до конкретних країн (Restrict dissemination to specific countries)  Виберіть країни, де ви хотіли б поширити профіль. Ви можете ввести декілька, якщо ви хочете розповсюдження на кілька регіонів.  Залишивши це поле порожнім ви вказує, що клієнт не має переваг, де профіль буде поширений.
 19. 19. Вид та розмір Вашої компанії/установи (Type ans Size of your Company/Institution) Вкажіть тип і розмір вашої компанії (виберіть один з наступних варіантів):  Промисловість> 500. (Більше 500 співробітників)  Промисловість> 500 БНП. (Багатонаціональне підприємство з більш ніж 500 співробітників)  Промисловість 250 - 499. (Між 250 і 499 співробітників)  Промисловість малого та середнього бізнесу <= 10. (Малі та середні підприємства з 10 або менше співробітниками)  Промисловість малого та середнього бізнесу 11-49. (Малі та середні підприємства з 11 по 49 співробітниками)  Промисловість малого та середнього бізнесу 50-249 (Малі та середні підприємства з між 50 по 249 співробітниками)  Винахідник  Науково-дослідна установа (дослідження та розробки)  Університет Рік заснування (Year established) Ключові слова NACE (NACE Keywords) описують компанію, а не зміст профілю Товарообіг (в євро) (Turnover (euro))
 20. 20. Опис партнера, якого Ви шукаєте Введіть максимально детальну інформацію, це дозволяє потенційним партнерам, бути повністю в курсі ваших потреб і очікувань. • Тип шуканого партнера (промисловість, наукові, науково-дослідна організація, бізнес і т.д.) • Завдання які повинні бути виконані партнером (ви повинні чітко заявити, що ви очікуєте від вашого партнера) Технологічна пропозиція Бізнес пропозиція Тип шуканого партнера: Інвестори, дослідницькі компанії в діагностиці та лікуванні рослин Область діяльності партнера: доклінічні дослідження антиметастатичних та протипухлинних агентів Завдання, які стоять перед партнером: партнери будуть зацікавлені у співпраці в просуванні технології, створенні виробничих потужнестей, маркетингових послуг і т.д. Тип партнера: компанії, промисловість, будь-який бізнес які потребують послуг з управління рослинного вірусу Область діяльності: послуги із захисту і карантину рослин Завдання, які стоять перед партнером: торгівля й імпорт насіння ПРИКЛАД
 21. 21. Вид партнерства, який Ви розглядаєте (Type of Partnership Considered) Вкажіть тип угоди про партнерство, в якому ви або ваш клієнт зацікавлений, оберіть один (або більше) з наступного списку:  Комерційна агентська угода з технічним сприянням (Commercial agreement with technical assistance);  Фінансова угода (Financial agreement);  Угода про спільне підприємство (Joint venture agreement);  Ліцензійна угода (Licence agreement);  Виробнича угода (Manufacturing agreement);  Угода про дослідницьке співробітництво (Research cooperation agreement);  Угода про послуги (Services agreement);  Угода про технічне співробітництво (Technical cooperation agreement).
 22. 22. Дякую за увагу!

×