Google Analytics

209 views

Published on

Published in: Education
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
209
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
1
Actions
Shares
0
Downloads
6
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Google Analytics

 1. 1. Andrej Gajdoš 16131
 2. 2. Čo je Google Analytics?Google Analytics je nástroj na analýzu návštevnosti od  spoločnosti  Google.  Je  vyvíjaný  na  platforme profesionálneho  plateného  analytického  nástroja Urchin,  ktorý  Google  v  r.  2005  odkúpil  a  neskôr sprístupnil  komukoľvek  zadarmo.  Google  Analytics je dnes možné prezerať aj vo viacerých jazykoch. 
 3. 3. Aké sú výhody a nevýhody Google Analytics?
 4. 4. Aké základné prehľady prináša Google Analytics?Návštevníci (Visitors) - obsahujú typy prehľadov, kde môžete vidieťz akých krajín a jazykových skupín návštevníci pochádzajú, aképercento je nových a pravidelných návštevníkov, aké prehliadače sakými technológiami používajú a pod.•Zdroje návštevnosti (Traffic Sources) - prehľady o tom z akýchzdrojov návštevníci na vašu webstránku prichádzajú a aký je rozdielv ich správaní sa na webe oproti návštevníkom z iných zdrojov, čireklamných kampaní.
 5. 5. Aké základné prehľady prináša Google Analytics?Obsah (Content) - tu môžete zistiť, ktorý obsah webstránky jemedzi užívateľmi najpopulárnejší, ktoré sú najdôležitejšie vstupnéa výstupné stránky a nakoniec funkcia Site Overlay, pomocouktorej môžete vizuálne vidieť na ktoré linky na stránke užívateliaklikajú najčastejšie a ktoré naopak nepoužívajú.Ciele (Goals) - prehľady, ktoré umožňujú podrobnejšie rozobraťnastavené ciele webstránky, ich hodnotu a testovanie obchodnéhoprocesu (Funnel Visualization).
 6. 6. Aké základné prehľady prináša Google Analytics?Ecommerce - špeciálny modul, ktorý treba aktivovať aktorý využijú najmä e-shopy alebo stránky vyžadujúcepresné meranie štatistík pri predaji širokého spektrasortimentu s variabilnou cenou nákupu. Všetky tietopremenné sa dajú dynamicky zapisovať do skriptovGoogle Analytics a vy o nich máte podrobný prehľadpriamo v rozhraní.
 7. 7. Aké základné prehľady prináša Google Analytics?1. krok: Registrácia účtuPrejdite na stránku www.google.com/analytics/ a zaregistrujte sa, aby ste si vytvorilinový účet. Kliknite na tlačidlo Vytvoriť účet a postupujte podľa pokynov na obrazovke.2. krok: Nastavenie vlastností účtu Nástroj Google Analytics je flexibilný a podporujerôzne konfigurácie účtu, nastavenie však ovplyvňuje zobrazenie údajov v prehľadoch.3. krok: Nastavenie kódu sledovania Zahrňte ID sledovania Analytics a kód Analytics dosvojej webovej lokality a mobilnej aplikácie, aby ste zhromažďovali a posielali údaje opoužívaní do svojho účtu Analytics. V tom istom účte môžete sledovať viacerévlastnosti, každá vlastnosť však musí byť individuálne nastavená.
 8. 8. Aký kód je potrebné vložiť do webu?
 9. 9. Analýza údajov
 10. 10. Analýza údajov• Zdroj:
 11. 11. Ďakujem za pozornosť

×