W poszukiwaniu świętego Graala pomiaru

527 views

Published on

Moja prezentacja z konferencji Social Media Standard Biznes (30 listopada 2012).

Published in: Technology
0 Comments
1 Like
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

No Downloads
Views
Total views
527
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
1
Actions
Shares
0
Downloads
0
Comments
0
Likes
1
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

W poszukiwaniu świętego Graala pomiaru

 1. 1. Święty Graal i inne legendy.Przekonania, które utrudniają mierzenie social media Anna Miotk, dyrektor rozwoju biznesu Newspoint
 2. 2. Jeden, uniwersalny miernik Wskaźniki dla social media do pewnego stopnia można ustandaryzowad (np. jednakowy sposób liczenia zasięgu czy zaangażowania). To dana firma musi odpowiedzied sobie na pytanie, jak działania w social media przekładają się na jej biznes.
 3. 3. Google = internet Jeśli coś jest w Google, to znaczy, że jest w internecie. Żadna wyszukiwarka nie gromadzi wszystkich danych, które znajdują się w światowej sieci.
 4. 4. 100% danych Żaden z serwisów społecznościowych nie udostępnia 100% swoich danych dostawcom zewnętrznym (polityka serwisów).Dlatego korzystając z narzędzimonitoringu social media, upewnijsię, jakie serwisy monitorują ipytaj, w jaki sposób jest torobione.
 5. 5. Liczba = jakośd Duża liczba nie zawsze oznacza dobrej jakości działao. Możemy mied dużą liczbę nieaktywnych fanów.Dobry pomiarodpowiada napytanie, czy naszakampania zrealizowałaswoje cele.
 6. 6. Wskaźnikoza Więcej wskaźników nie oznacza lepszego pomiaru. Twoje wskaźniki muszą dad odpowiedź na pytanie, na ile kampania zrealizowała swoje cele. Aby nauczyd się latad, niehttp://serwisy.gazetaprawna.pl/transport/galerie/525533,duze-zdjecie,3,Dreamliner%20787%20- potrzebujesz od%20najnowocze%C5%9Bniejszy%20samolot%20%C5%9Bwiata%20w%20Polsce razu Dreamlinera.
 7. 7. Tyrania sukcesu Skoro komunikujemy się w social media, powinniśmy za wszelką cenę udowodnid, że nasze działania okazały się sukcesem. Warto pokazywad, co nie zadziałało. Po co marnowad czas i pieniądze na te narzędzia social media, które nie dają wzrostu naszej organizacji?
 8. 8. Komputer rozumie człowieka Automatyczna analiza wydźwięku potrafi nam powiedzied, jak odbierają nas nasi klienci. Na tej podstawie możemy podejmowad poważne decyzje biznesowe. Algorytm nie zastąpi ludzkiej analizy. Możesz w ten sposób oceniad duże liczby treści, jednak trafniejsza będzie ocena dokonywana przez człowieka na próbach losowych.
 9. 9. Wartośd posta/fana = ROI Szacując wartośd posta czy wartośd fana, mam dane, które pomogą mi obliczyd ROI dla social media. Weź pod uwagę faktyczne koszty, jakie poniosłeś na działania w social media (pensja osób, koszty grafików, etc.) . Weź też pod uwagę wpływy, które uzyskałeś w social media. Tylko w ten sposób dowiesz się, jakie było Twoje ROI.
 10. 10. Pytania?
 11. 11. Anna Miotk, Newspoint, anna.miotk@newspoint.pl DZIĘKUJĘ!

×