Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Zmiany w programie e twinning

528 views

Published on

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Zmiany w programie e twinning

 1. 1. Zmiany w programie eTwinning Edyta Bieniek
 2. 2. Czym jest eTwinning? eTwinning to łączenie i współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich.
 3. 3. Strona etwinning.pl
 4. 4. Konkursy i szkolenia Konkursy polskie Konkursy europejskie  Odznaka Jakości  Warsztaty i seminaria międzynarodowe Szkolenia ogólnopolskie Szkolenia regionalne Kursy internetowe
 5. 5. Krajowe Biuro Programu eTwinning oferuje następujące szkolenia: - kurs internetowy dla początkujących nauczycieli „Jak uczestniczyć w Programie eTwinning?" - kurs internetowy dla nauczycieli zaawansowanych „Jak zrealizować dobry projekt eTwinning?” kursy tygodniowe  Tydzień z eTwinningiem  Tydzień z Prezi  Tydzień z WordPress  Tydzień z Glogsterem  Tydzień z Power Point  Tydzień z Web 2.0  Tydzień z książeczką elektroniczną  Tydzień z TIK dla najmłodszych  Tydzień z mapą mentalną
 6. 6. Jak zarejestrować się I etap Na stronie www.etwinning.net kliknij w Rejestracja i wypełnij formularz podając: imię, nazwisko, kraj, adres e-mail, nazwę użytkownika i hasło. II etap Na podany adres e-mail otrzymasz wiadomość z linkiem, pod którym możesz dokończyć rejestrację. III etap Kliknij w link i wypełnij formularz rejestracyjny. Formularz jest aktywny przez 30 minut!
 7. 7. TUTAJ się rejestrujemy
 8. 8. NOWOŚCI PROJEKTY polsko-polskie Pilotażowy program „eTwinning krajowy” umożliwi realizację projektów eTwinning rejestrowanych przez dwie polskie szkoły.
 9. 9. NOWA platforma TwinSpace TwinSpace, bezpieczna platforma współpracy, wykorzystywana przez szkoły podczas realizacji projektu, przeszła gruntowną modernizację. Ulepszono i uproszczono dostępne na platformie narzędzia.
 10. 10. Strona główna
 11. 11. KORZYŚCI umiejętność wykorzystywania ICT w pracy, współpraca międzynarodowa, praca metodą projektu, motywowanie uczniów do nauki i osiąganie przez nich lepszych wyników podczas egzaminów końcowych, uznanie dla swojej pracy w szkole, w regionie i w szkołach partnerskich.
 12. 12. Odznaka Jakości Odznaka Jakości jest przyznawana wybitnym projektom eTwinning i wskazuje osiągnięcie określonego krajowego i europejskiego standardu.
 13. 13. Dziękuję za uwagę

×