Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Sociální sítě 2016

Přehled novinek na sociálních sítích

 • Login to see the comments

 • Be the first to like this

Sociální sítě 2016

 1. 1. v roce 2016
 2. 2.  Facebook  Twitter  Instagram  G+  Pinterest  Snapchat  LinkedIn
 3. 3.  Jedničkou mezi sociálními sítěmi je stále Facebook.  V intenzitě využívání Facebook ční nad ostatními sociálními sítěmi - přes 60 procent respondentů z řad teenagerů uvedlo, že Facebook používají ze všech sociálních sítí nejčastěji, přičemž třetina z nich dokonce přiznala, že jsou na Facebooku „pořád”.
 4. 4.  Facebook dá živým přenosům větší prostor v newsfeedu
 5. 5.  Instagram je dceřinná síť Facebooku.  Letos Instagram testuje s vybranými partnery nový druh profilů určený firmám spolu s analytickými nástroji, kterými lze vyhodnocovat úspěšnost a dosah jednotlivých příspěvků. Firmy by se tak mohly dostat blíž zákazníkům, a to doslova. Byznys-profily se od těch standardních liší novým tlačítkem Kontakt. To umožňuje kontaktovat podnik e-mailem a nechat si zobrazit jeho souřadnice na mapě.
 6. 6.  Instagram testuje nové profily určené firmám
 7. 7.  Twitter se dlouhodobě potýká se stagnující uživatelskou základnou a také nelichotivými finančními výsledky. I proto se snaží udělat sociální síť přehlednější a zajímavější pro nové uživatele. Jednou z možností je uvolnit přísný limit 140 znaků na zprávu, do něhož se započítávaly také odkazy a obrázky. Od toho Twitter nyní upustil a stejně tak nebude započítávat zmíněná uživatelská jména, pokud se bude jednat o tweet ve formě
 8. 8.  Twitter upravuje pravidla pro počítání znaků  Nový reklamní formát Twitteru sází na plošný zásah
 9. 9.  Snapchat je život v kapse. Běžná ranní snídaně, porada v práci, nuda ve škole. Obtisk toho, co děláme dnes a denně. Síť, na které i životy mladých a úspěšných lidí náhle vypadají úplně běžně.  Snapchat u nás momentálně využívá přes 300 000 aktivních uživatelů.  V rámci celé internetové populace 15+ jde sice o méně než 10 %, pokud však skupinu zúžíme na 15- 24 let, jde o zastoupení větší než třicetiprocentní.
 10. 10.  Snapchatu k růstu popularity multimediálního obsahu pomáhá nová funkce Stories umožňující nahrávat krátká videa, která na rozdíl od běžných zpráv „zmizí” až za 24 hodin.
 11. 11.  Snapchat ma v Česku okolo 150 tisíc uživatelů
 12. 12.  Podle dat LinkedIn Ads manager je v Česku k sociální síti LinkedIn připojeno 657 tis. uživatelů. „Obecně vzato je v České republice přes 600 tis. profilů, kupodivu z dat vychází, že se již nejedná o síť ajťáků a marketérů.  Nová aplikace s názvem Lookup má usnadnit vyhledávání údajů o spolupracovnících z jedné firmy, kteří se moc dobře neznají. Její tvůrci totiž vycházejí z toho, že třetina z uživatelů, kteří na této síti prohledávají profily ostatních, shání informace o svých kolezích.
 13. 13.  LinkedIn chce nahradit firemní intranety  Osobní profily na LinkedIn jako vizitka firmy
 14. 14.  Video, v němž lze libovolně měnit úhel kamery, se má stát podle YouTube nástrojem, který přiblíží uživatele ještě o krok blíže skutečnému dění.  Velkou výhodou panoramatického videoformátu je důraz nejen na vizuální, ale od nynějška také zvukovou složku. YouTube zavádí pro vybrané hudební stopypodporu prostorového zvuku, bez níž by dojem z koncertů zůstal na půli cesty.  Pro youtubery je jinak důležitým komunikačním kanálem také Twitter či Snapchat.
 15. 15.  Pro Youtubery je podpůrnou sítí hlavně Instagram  YouTube začíná s živým 360° videem
 16. 16.  Pinterest i část firem tvrdí, že inzerovat na této sociální síti, jejíž obsah často tvoří tipy na zútulnění a vylepšení domova, se jednoznačně vyplatí. Podniky, které loni využívaly v rámci kampaně tzv. promované piny (příspěvky) a po dobu alespoň jednoho měsíce vynaložily na jejich propagaci nejméně dolar denně, zaznamenaly u svých příspěvků pětinový nárůst v počtu prokliků, uvádí Pinterest.  V roce 2016 mohou reklamní formáty Pinterestu trumfnout ostatní sociální média.
 17. 17.  Pinterest se otevírá menším firmám a zlepšuje cílení
 18. 18.  MediaGuru

×