ВЗАЄМОДІЯ ПІДПРИЄМСТВ-ОЛІГОПОЛІСТІВ НА РИНКУ МОБІЛЬНОГО       ЗВ’ЯЗКУ                   Грушка Ма...
ПЛАН:1. Актуальність мобільного зв’язку2. Постановка завдання.3.Олігополія на ринку мобільного зв’язку України4. Переваги ...
ОЛІГОПОЛІЯ НА РИНКУ МОБІЛЬНОГО ЗВ’ЯЗКУ        УКРАЇНИ       • На сучасному етапі розвитку суспільства прост...
ПЕРЕВАГИ ТА ОСОБЛИВОСТІ ОКРЕМИХ ФІРМ НА ФОНІ       ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙ
СТРІМКИЙ РОЗВИТОК ГАЛУЗІ ОБУМОВЛЕНИЙЗАПРОВАДЖЕННЯМ ТЕХНОЛОГІЧНИХ НОВИНОК           Не перестає дивувати «Київст...
Oцінюючи значенняолігополістичних структур,незважаючи як на позитивну,так і на негативну оцінкуолігополій в сучасномуеконо...
Одним яскравим прикладом є цінові війни міжкомпаніями мобільного зв’язку "Київстар" та"МТС". Таріфи спілкування "Київстар"...
У відповідь на рекомендації Антимонопольногокомітету України щодо зниження тарифів на послугимобільного звязку, компанія "...
ВИСНОВКИ:  Нещодавно два найбільших мобільних оператори - «Київстар» і  «МТС Україна» відзвітували про роботу за третій ...
Список використаних джерел:1. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферізв’язку і інформатизації: річни...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Взаємодія підприємств-олігополістів на ринку мобільного зв’язку (Грушка М.)

1,949 views

Published on

Взаємодія підприємств-олігополістів на ринку мобільного зв’язку (Грушка М.)

Published in: Education
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
1,949
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
942
Actions
Shares
0
Downloads
11
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Взаємодія підприємств-олігополістів на ринку мобільного зв’язку (Грушка М.)

 1. 1. ВЗАЄМОДІЯ ПІДПРИЄМСТВ-ОЛІГОПОЛІСТІВ НА РИНКУ МОБІЛЬНОГО ЗВ’ЯЗКУ Грушка Марія, МЕіМ, 2 курс, МЕ-203, masha_grushka@mail.ru (науковий керівник Шиманська О. В., асистент)
 2. 2. ПЛАН:1. Актуальність мобільного зв’язку2. Постановка завдання.3.Олігополія на ринку мобільного зв’язку України4. Переваги та особливості окремих фірм на фоні телекомунікацій5.Стрімкий розвиток галузі обумовлений запровадженнямтехнологічних новинок6. Співвідношення олігополістичних структур.7. Значення олігополій в сучасному економічному житті.8.Монополісти -компанії UMC і "Київстар«.9.Результати дослідження.10.Використана література.
 3. 3. ОЛІГОПОЛІЯ НА РИНКУ МОБІЛЬНОГО ЗВ’ЯЗКУ УКРАЇНИ • На сучасному етапі розвитку суспільства простежується динамічний розвиток ринку мобільного стільникового зв’язку. • У розвинених країнах кількість мобільних телефонів майже дорівнює числу стаціонарних. Слід зазначити, що мобільний стільниковий звязок - це майбутнє галузі телефонного звязку. Сучасна Приміром, у Фінляндії цей вид звязку використовують 67 осіб із 100, а в Південній Кореї мобільних телефонів більше, ніжекономічна стаціонарних. Уряд Китаю прийняв програму, що передбачає думка пріоритетний розвиток саме мобільного, а не звичайного телефонного звязку. • В Україні достатньо велика частина ринків мають олігополістичну структуру. Так, на початок 2007 року із 286-ти загальнодержавних ринків на 49-тьох існувала «жорстка» олігополія, а 96 – мали ознаки домінування • На українському ринку мобільного зв’язку функціонує достатньо «жорстка олігополія», коли 2-3 фірми панують на всьому ринку, аТенденція в саме: дві компанії «МТС» та «Київстар» домінують з більш ніж Україні 90% часткою, а на інші компанії, такі як: Life, ТМ «Білайн», «Golden Telecom GSM» та інші – припадає тільки 8% ринку послуг.
 4. 4. ПЕРЕВАГИ ТА ОСОБЛИВОСТІ ОКРЕМИХ ФІРМ НА ФОНІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙ
 5. 5. СТРІМКИЙ РОЗВИТОК ГАЛУЗІ ОБУМОВЛЕНИЙЗАПРОВАДЖЕННЯМ ТЕХНОЛОГІЧНИХ НОВИНОК Не перестає дивувати «Київстар», оператор, не дивлячись на свої досить високі тарифи, продовжує «стахановськими» темпами збільшувати і без того величезну абонентську базу. Обслуговуючи 43% ринку, компанія не зупиняється на досягнутому і щомісяця збільшує кількість користувачів ще на 200-300 тис. абонентів. Найбільший в Україні оператор мобільного звязку, ЗАТ "Київстар GSM", спільне російсько- норвезьке підприємство, співзасновниками якого є російська компанія "Альфа-груп" (43,49%) та норвезька - Telenor (56,51%). «МТС» - дочірня компанія ВАТ "Мобільні телесистеми" (РФ). Мережа оператора охоплює більше 95% території України, на якій проживає 99% населення. Компанія володіє ліцензіями на надання мобільного (стандарт GSM- 900/1800 і CDMA-450), стаціонарного, міжміського та міжнародного звязку, також надає послуги міжнародного роумінгу. ТОВ "Астеліт" працює на українському ринку мобільного звязку з початку 2005 року. Його єдиним власником є Euroasia Telecommunications Holdings B.V., 55% якої належать Turkcell, 44,71% - ЗАТ "Систем Кепітал Менеджмент". Компанія надає послуги на території, на якій проживає 91% населення України. Мережа компанії сьогодні працює у всіх містах з населенням більше 35 тис. мешканців і в більше ніж 22 тис. населених пунктах України, а також на всіх основних автомагістралях країни. ЗАТ "Українські радіосистеми" (дочірнє підприємство російського ВАТ "Вимпелком") надає послуги мобільного звязку під торговою маркою Beeline з квітня 2006 року. Мобільна мережа компанії працює більш ніж в 10 тис. населених пунктів, де проживає 42,3 млн. мешканців (більше 88% населення України).
 6. 6. Oцінюючи значенняолігополістичних структур,незважаючи як на позитивну,так і на негативну оцінкуолігополій в сучасномуекономічному житті, необхідновідзначити неминучість їхформування як обєктивногопроцесу, що витікає з відкритоїконкуренції і прагненняпідприємств до досягненняоптимальних масштабіввиробництва.Але наша держава робитьлише перші кроки у вирішенніпитання обмеженнямонополізму взагалі таолігополії зокрема.
 7. 7. Одним яскравим прикладом є цінові війни міжкомпаніями мобільного зв’язку "Київстар" та"МТС". Таріфи спілкування "Київстар" напершопочатках були значно нижчі, ніж компанії"МТС", але згодом "МТС" застосувала стратегію"цінового виклику", знизивши тарифи, вигідніші, ніжв мережі "Київстар", як наслідок, щоб підвищитипопит на свої послуги, використала стратегію"забезпечення послуг високоякісного іміджу", а самеобгрунтовуючи якість мережі в будь-якому регіоніУкраїни, особливо в гірській місцевості.
 8. 8. У відповідь на рекомендації Антимонопольногокомітету України щодо зниження тарифів на послугимобільного звязку, компанія "Український мобільнийзвязок" (UMC) повідомила про зниження з 26 квітня2008 р. тарифів для користувачів карток SIM-SIM на25 %. Про це голову Антимонопольного комітетуУкраїни Олексія Костусєва поінформував у своємулисті Генеральний директор UMC Ерік Франке. Вінзазначив, що компанія узяла на себе відповідальність,щоб зробити послуги мобільного звязку доступнимидля всіх громадян України.
 9. 9. ВИСНОВКИ: Нещодавно два найбільших мобільних оператори - «Київстар» і «МТС Україна» відзвітували про роботу за третій квартал (липень - вересень) 2012 року. Обидві компанії збільшили на 11% дохід і підтягнули прибутковість послуг. Головним чином, зростання доходів пов´язується з тим, що абонентів у операторів стало більше. Отже, в Україні простежується стрімкий розвиток ринку мобільного зв’язку, користувачами якого стало вже 20 млн.чол. Основну частину ринку займають два оператора – MTC та „Київстар” і їхнє положення є олігопольним. Прослідкувавши діяльність MTC та „Київстар”, можна зробити висновок, що вони діють за олігополістичною моделлю ціноутворення „ламаної” кривої попиту, яка пояснює стабільність цін або їх одночасну зміну. І взагалі, вивчення проблеми стратегічної взаємодії фірм є центральною в дослідженні поведінки олігополістів.
 10. 10. Список використаних джерел:1. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферізв’язку і інформатизації: річний звіт за 2011 р. [Електронний ресурс].– Режим доступу: http://www.nkrz.gov.ua/uk/2. Голубицкая Е. А. Основы маркетинга в телекоммуникациях : учеб. пособ. / Е. А. Голубицкая , Е. Г. Кухаренко. – М.: Радио и связь ,2009. – 320 с.3. Бінько І. Інформаційний простір України: стан та тенденціїрозвитку // Бібліотечний вісник – 2010. - № 24. Базилевич В.Д .Формування конкурентного середовища втранзитивній економіці: проблеми, тенденції, протиріччя.Конкуренція. – 2011. №2. 26 с.5. Борисенко З.М. Конкурентна політика держави як факторрозвитку економіки України. – К.: Таксон, 2011. – 346 с.

×