Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Garsiausi chemikai         Akvilė Šmigelskytė, 11 klasė
 Amadėjas Avogadras di Kvarenjė
• Italų fizikas ir...
Antuanas Loranas Lavuazjė
•  Nuopelnai: paaiškino deguonies dalyvavymą metalų oksidacijos
  procesuose, sukūrė elemento...
Karlas Vilhelmas Šelė
• Jis atrado deguonį, chlorą, pirmasis
 išskyrė vyno, obuolių, citrinų rūgštis,
 glicerolis.Jis ba...
Gerti Teresa Kori
• 1920 m. baigė Prahos universitetą. 1920-1922 m. dirbo
 Vienos vaikų ligoninėje. 1922 m. su vyru Karlu...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Garsiausi chemikai

4,579 views

Published on

Informacija apie garsiausius pasaulio chemikus, kuri gali praversti. Be to, tai yra įdomu paskaityti:)

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Garsiausi chemikai

 1. 1. Garsiausi chemikai Akvilė Šmigelskytė, 11 klasė Amadėjas Avogadras di Kvarenjė • Italų fizikas ir chemikas, atominės ir molekulinės teorijos kūrėjas. Paskelbė darbų vėliau tapusių atominės ir molekulinės teorijos pagrindu.Amžininkai prisimindavo kaip nepaprastai kuklų, pasišventusį mokslui žmogų.Avogadro tūris yra pavadintas šio mokslininko garbei.
 2. 2. Antuanas Loranas Lavuazjė • Nuopelnai: paaiškino deguonies dalyvavymą metalų oksidacijos procesuose, sukūrė elemento, kaip pagrindinės substancijos, sąvoką, nustatė medžiagos konservavimo cheminių reakcijų principus, jo darbai padėjo pagrindą industrijai, pripažino kiekybinės analizės svarbą, bene pats svarbiausias Lavuazje atradimas - naujai suprastas degumas, taigi mokslininkas atranda deguonį.Šiandien jis vadinamas šiuolaikinės chemijos tėvu. Jis taip pat priklausė mokesčių rinkimo kompanijai „Ferme Générale“, buvo Mokslų akademijos narys ir apskritai užėmė aukštą visuomeninę padėtį. Didžiosios Prancūzijos revoliucijos metu dėl dalyvavimo mokesčių rinkime buvo suimtas, nuteistas ir nukirsdintas. Teisėjas pasakė, kad „respublikai nereikia nei mokslininkų, nei chemikų“. Tuo tarpu vėliau miręs Ž. Lagranžas pasakė, kad „užteko vos vienos akimirkos tai galvai nukirsti, bet prireiks kone 100 metų, kad tokia gera galva vėl užaugtų“. Dmitrijus Mendelejevas • Rusų chemikas, žinomas savo sukurta periodine elementų lentele.Mendelejevas 1869 m. sukūrė cheminių elementų lentelę, kurioje 69 elementai surikiuoti pagal atominę masę ir valentiškumą, taip pat numatytos vietos dar neatrastiems elementams. Beveik tuo pačiu metu identišką lentelę sukūrė ir tik keliais mėnesiais vėliau pristatė Lothar Meyer, dėl to abu šie mokslininkai turėtų būti laikomi lentelės kūrėjais.
 3. 3. Karlas Vilhelmas Šelė • Jis atrado deguonį, chlorą, pirmasis išskyrė vyno, obuolių, citrinų rūgštis, glicerolis.Jis basiausių nuodų -CIANIDO išradėjas. Nustatė jo savybes, kvapą net skonį Marija Kiuri • Marija Kiuri kartu su savo vyru Pjeru iš mineralo vadinamo uranitu išskyrė du naujus elementus: polonį ir radį. Ji suprato, kad nepaprastos jų savybės - savaiminis švytėjimas ir gebejimas įsiskverbti į kitas substancijas - kyla dėl atominių reakcijų, o ne dėl cheminių procesų.Šis atradimas, atverė kelią i radioktyviojo sklilimo teorijai.
 4. 4. Gerti Teresa Kori • 1920 m. baigė Prahos universitetą. 1920-1922 m. dirbo Vienos vaikų ligoninėje. 1922 m. su vyru Karlu Kori išvyko į JAV. 1922-1931 m. Bufalo (Niujorko valstija) piktybinių navikų instituto biochemikė, tyrė angliavandenių apykaitą piktybiniuose navikuose. Nuo 1931 m. Vašingtono universiteto Medicinos mokyklos Saint Louise dėstytoja, nuo 1947 m. profesorė. Tyrė gliukozės ir glikogeno biocheminius pokyčius, nustatė insulino veikimo mechanizmą, atrado kai kuriuos fermentus (fosforilazė). 1947 m. jos darbas kartu su vyru Karlu Kori ir argentiniečiu Bernardu Husay įvertintas Nobelio fiziologijos ir medicinos premija. Džeromas Karlis • Tyrimų sritis - kristalų struktūra. Atrado būdą molekulių struktūrai nustatyti pagal difrakcinį vaizdą, gautą rentgeno spinduliais veikiant cheminių junginių kristalus, sukūrė jos matematinį modelį ir tuo būdu nustatė daugelio mažų biologinių molekulių (hormonai, vitaminai, antibiotikai) trimatę struktūrą, prisidėjo prie šių medžiagų veikimo žmogaus organizme išaiškinimo. 1985 m. jo veikla su H. A. Hauptmanu įvertinta Nobelio chemijos premija.

×