Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Афанасьєва Надія Петрівна, учитель Шахтарської ЗОШ І –ІІІ ст. № 22
Донецька область

Розробка урокуз української мови в 7 ...
І. Мотивація навчальної діяльності.
Учитель .Зустрітись з вами рада я,
Бо ж ми – одна шкільна сім’я!
Хай поведе нас мова в...
Здоров’я – найбільша цінність людства. Від того, наскільки дбайливо ми до себе
ставимось, залежить наше самовідчуття протя...
Здоров’я ‒ це безцінний дар природи, воно дається, на жаль, не навіки,
його треба берегти. Але здоров’я людини багато в чо...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×
Upcoming SlideShare
bedrbwsv
Next
Download to read offline and view in fullscreen.

0

Share

Download to read offline

афанасьєва н.п., урок з української мови, 7 клас

Download to read offline

Related Audiobooks

Free with a 30 day trial from Scribd

See all
  • Be the first to like this

афанасьєва н.п., урок з української мови, 7 клас

  1. 1. Афанасьєва Надія Петрівна, учитель Шахтарської ЗОШ І –ІІІ ст. № 22 Донецька область Розробка урокуз української мови в 7 класі з використанням інтерактивних методів навчання та здоров’язберігаючих освітніх технологій Тема: Дієслово як частина мови: загальне значення, синтаксична роль Мета уроку: навчальна - поглиблювати знання учнів з розділу «Морфологія», систематизувати відомості про дієслово, його морфологічні ознаки, синтаксичну роль; розвивальна - розвивати у школярів уміння і навички розпізнавати дієслова в реченнях та тексті, навички самостійної та самоосвітньої роботи, комунікативну та здоров’язберігаючу компетентності; виховна - виховувати культуру мовлення, культуру здоров’я у дітей як цінність, посилення відповідальності за особисте здоров’я, здоров’я родини. Тип уроку: урок засвоєння нових знань. Обладнання: підручник, таблиця «Дієслово як частина мови», комп’ютер, слайдова презентація, картки самооцінки Епіграф до уроку: Дев’ять десятих нашого щастя залежить від здоров’я А.Шопенгауер І.Організаційний момент Доброго дня, діти! У народі кажуть: «Краще гарний настрій, аніж солодкий пиріг», і я хочу, щоб сьогодні на уроці нам було комфортно, приємно спілкуватися. Тож подивіться одне на одного та посміхніться! - Самоперевірка правильного сидіння за партами. - Протягом уроку створення ситуації успіху
  2. 2. І. Мотивація навчальної діяльності. Учитель .Зустрітись з вами рада я, Бо ж ми – одна шкільна сім’я! Хай поведе нас мова в світ – Дівчат, а також хлопчаків. В країні мови рівні всі – Знайдемо чарівні ключі ! Вони відчинять нам безцінний дар! Від чого ж ключики ? 1. Оголошення теми та мети уроку. ‒ З цією частиною мови (дієсловом) ви вже знайомі з початкових класів. Завдання сьогоднішнього уроку – розширити й поглибити ваші знання про таку необхідну частину мови, здобути нові вміння і навички, пов’язані з дієсловом. Та невід’ємним завданням для нашої розмови буде пошук ключів до найдорожчого в житті кожної людини. Інтерактивний метод «Асоціативний кущ» (Слайди) ‒З яким поняттям у вас асоціюються ці малюнки? (словом «здоров’я») 2. Робота з епіграфом до уроку. Як ви розумієте вислів? 3. Розминка. Вправа «Незакінчене речення». Закінчити речення: Здоров’я для мене…….. Протягом уроку працює експертна група (2-3 учні) На дошці - очікувані результати‒ ключі «Щоб бути здоровим і щасливим»: Правильне харчування,режим дня, заняття спортом, відмова від шкідливих звичок, здоровий сон, корисна їжа,ранкова зарядка, загартовування ІІ. Актуалізація опорних знань учнів 1.Прочитати текст.
  3. 3. Здоров’я – найбільша цінність людства. Від того, наскільки дбайливо ми до себе ставимось, залежить наше самовідчуття протягом всього життя. Основи здорового способу життя ми отримуємо ще в дитинстві. Необхідність доглядати за собою, уникати шкідливого впливу оточуючого середовища, дотримуватися режиму дня та виконувати інші повсякденні правила має увійти до звички. Назвати тему та основну думку тексту. Фронтальна бесіда. Пригадати відомості про дієслово. Що означає дієслово? На яке питання відповідає? Як змінюється? При відповіді використайте приклади з даного тексту. ІІІ. Сприйняття та засвоєння учнями навчального матеріалу 1.Робота в парах. Записати прислів’я, вставляючи потрібні дієслова з довідки; розкрити їх зміст.З’ясувати синтаксичну роль дієслів. 1…. одежу знову, а здоров’я змолоду. 2. Не в міру їси ‒ здоров’я не …. 3. Здоров’я маємо – не дбаємо, а загубивши – ... . 4. Здоров’я зникає, і радість …. . 5. Доки здоров'я служить, то людина не … .6. Сміх краще … , ніж усі ліки. 7. Хто день … з зарядки, у того все буде в порядку. ДОВІДКА. Бережи, проси, плачемо, минає, тужить, лікує, починає. 2. Робота з таблицею «Дієслово як частина мови» 3.Прочитати. Виписати дієслова. Визначити час, особу або рід, число. В Україні цілеспрямовано і послідовно визначається державна політика щодо формування основ здорового способу життя населення. Конституція України визнає життя і здоров’я людини одними з найвищих соціальних цінностей. Кожна людина прагне бути здоровою,почуватися в безпеці й досягти успіху в своєму житті. 3.Фізкультхвилинка (під музичний супровід) Ну-мо, друзі, всі разом – встали! Раз-два! Пальці, ну-мо, розім’яли! Раз-два! Відпочине наша спина: Раз-два! Ніби вітер нахиляє деревину. А тепер замружте сильно оченята. Порахуємо до трьох – і відкриваймо! Втому швидко ми прогнали – Раз-два. До пізнань готові стали – Раз-два. ІУ. Творча робота. Робота в групах (завдання вибираються учнями за рівнем складності) 1 група(Достатній)Закінчити висловлювання І.П.Павлова, використовуючи дієслова:
  4. 4. Здоров’я ‒ це безцінний дар природи, воно дається, на жаль, не навіки, його треба берегти. Але здоров’я людини багато в чому залежить від неї самої. ……. (Вести здоровий спосіб життя, займатися спортом, притримуватися правил гігієни, збалансовано харчуватися, радіти життю і таке інше). 2 група (високий)Написати твір – есе «Я можу творити себе» ( Наприклад. Гімн самому собі. Я – це Я.Мені належить усе, що в мені є: мої фантазії, мої мрії, мої перемоги. Успіхи. здоров’я). Підкреслити в творі дієслова. 3 група(високий) Прочитати вірш. Проаналізувати. Усно висловити свою думку відносно прочитаного. Скласти і записати за темою 1 речення, зробити його синтаксичний розбір. В житті головне – це здоров’я! З дитинства це слід зрозуміти. Здоров’я – найбільша цінність! Так легко його загубити! 4 група (середній рівень) Перекласти і записати текст українською мовою. Підкреслити дієслова. Решайсегодня, какимтыбудешь завтра! Природа создала всѐ, чтобычеловекбылсчастлив. Деревья, яркоесолнце, чистую воду, плодороднуюпочву. И нас, людей, сильных, красивых, здоровых, разумных. Человекрождается для счастья. У. Підсумки. Рефлексія - Що пригадали про дієслово, його морфологічні ознаки, синтаксичну роль? - Чи дізнались про щось цікаве? Слово експертній групі «Ключі до здоров’я» Правильне харчування Здоровий сон Режим дня Відмова від шкідливих звичок Щоб бути здоровим і щасливим Заняття спортом Добрий настрій УІ. Домашнє завдання. Скласти твір-мініатюру з використання дієслів на тему «Мій режим дня».

Views

Total views

1,430

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

109

Actions

Downloads

8

Shares

0

Comments

0

Likes

0

×