Róbert Paňko I.H

707 views

Published on

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
707
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
204
Actions
Shares
0
Downloads
1
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Róbert Paňko I.H

 1. 1. I.H
 2. 2.  solárny alebo slnečný článok veľkoplošná polovodičová súčiastka, ktorá priamo konvertuje svetelnú energiu na energiu elektrickú pomocou fotoelektrického javu.
 3. 3.  Fotovoltickéčlánky majú mnoho aplikácií. Jednotlivé články sa používajú na napájanie malých zariadení, ako sú, napríklad elektronické kalkulačky.
 4. 4. Fotovoltické polia regenerujú formu obnoviteľnejelektriny, užitočnej najmä v situáciách, kde jenemožné získavať elektrickú energiu zo siete, vovzdialených elektrických sieťach, v satelitoch naobežnej dráhe a vo vesmírnych sondách.
 5. 5.  Fotovoltické články sa (podobne ako iné zdroje elektrickej energie) kvôli dosiahnutiu vyššieho nominálneho napätia a prúdu zapájajú do batérií.
 6. 6.  Kvôli premenlivému osvetleniu a tým premenlivým výstupným parametrom (výkon, prúd, napätie) je výstup fotovoltických batérií upravovaný pripojenou výkonovou elektronikou, ktorá často krát zahŕňa aj akumulátory.
 7. 7.  Materiály použité na výrobu: Kremík (Si) Arzenid gália (GaAs) Telurid kademnatý (CdTe) Sulfid kademnatý (CdS)
 8. 8.  Veľmi zaujímavý sa javí ďalší vývoj kremíkových technológií nazývaných PESC a PERC. Oba tieto postupy pracujú na zefektívňovaní prenosu energie z kremíka do vodivých kontaktov.
 9. 9. Ďakujem za pozornosť.

×