Successfully reported this slideshow.
Your SlideShare is downloading. ×

Nestačí vám vaše oblíbené mapové API? Zkuste Nokia mapy.

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Loading in …3
×

Check these out next

1 of 13 Ad

More Related Content

Recently uploaded (20)

Advertisement

Nestačí vám vaše oblíbené mapové API? Zkuste Nokia mapy.

 1. 1. Nestačí vám vaše oblíbené mapové API?Zkuste Nokia Mapy<br />
 2. 2.
 3. 3. Javascriptové API od Nokie<br />Využívá např.:<br />Nabízí místo vlastního API:<br />Snadný přechod mezi API pomocí: <br />
 4. 4. Co současné vývojáře trápí?<br />Zobrazení dat => Heatmap<br />Užívání API na mobilních zařízeních<br />
 5. 5. HeatMap<br />Value / Density<br />Využití interpolace<br />Bez, pro staré prohlížeče<br />
 6. 6. Zemětřesení za poslední týden<br />
 7. 7. ?<br />
 8. 8. Renderování SVG do VML/Canvas<br />Události nad prvky<br />
 9. 9. Geo služby<br />Search / Geocoding / Reverse geocoding<br />
 10. 10. Geo služby<br />Routing<br />
 11. 11. Jakzačít?<br />Základní rozcestník mapových API http://developer.nokia.com/maps<br />
 12. 12. Jakzačít?<br />Javascriptové Nokia Maps API http://api.maps.ovi.com/<br />
 13. 13. Děkuji za pozornost<br />@aichinge<br />michal.aichinger@nokia.com<br />http://api.maps.ovi.com/<br />(po Nokia World: http://api.maps.nokia.com)<br />Michal Aichinger 23. 9. 2011<br />

Editor's Notes

 • Jmenuji se Michal Aichinger, pracuji v Berlínské Nokii ve vývojovém týmu mapového Javascript APIKdo z vás používá mapové API?Kdo z vás ví, že Nokia nabízí mapové API?Co očekáváte od mapového API?
 • Lidé se snaží po stovky let zjednodušit svůj pohled na svět do 2D papírových map.Tohle 3D není v současné době v nabízeném API, nicméně se na něm podílí náš team.Lidi se chtějí dostat z bodu a do bodu b, bohužel trendem je mapy zesložiťovat.Díky přebytku výkonu máme Satelitní mapy, 3D mapy, street view, bird view, areal view a další.Opravdu to pomáhá? Co je cílem kvalitní mapy?=&gt; Teď přejdeme přímo k API od Nokiehttp://www.flickr.com/photos/cod_gabriel/2480193193/
 • Singapoorský telecom se rozhodl využít stávající API pro jejich portál http://www.insing.com/Yahoo doporučilo minulý týden všem vývojářům přejít na Nokia API a své přestalo vyvíjet.Znáte knihovnu Mapstraction?http://mapstraction.com/Pokud používate knihovnu Mapstraction, tak je přechod na jiné API pouze výměnou jedného tagu &lt;script&gt;Co chtějí vývojáři? Heatmap.http://blog.ovi.com/2010/05/24/nokia-and-yahoo-join-forces-ovi-mail-and-chat-to-be-branded-as-%E2%80%9Cpowered-by-yahoo%E2%80%9D/http://developer.yahoo.com/blogs/ydn/posts/2011/06/yahoo-maps-apis-service-closure-announcement-new-maps-offerings-coming-soon/(Dohoda s CNN? Chtějí HeatMap pro zobrazování „žhavých míst“.)
 • ! Ukážu vám věci, které připravujeme pro novou verzi API, která bude oficiálně představena na Nokia World v Londýně.Pikantnost: Ovi mapy o kterých se celou dobu budem bavit, se v říjnu přejmenují na Nokia Mapy. (Zahodíme jednu z nejdráze budovaných značek)
 • HeatMap – originálně mapa šíření tepla materiálem.Vhodná pro zobrazení hodnot svázaných s daným místem jako:Value = teplota, velikostzemětřeseníDensity = Hustota, tedy počet zemětřesení na jednom místěNa obrázcích je mapa value based.Vpravo je ukázka jak renderování pomocí interpolace a bez.Jak je to celé uděláno? Využívá se QuadTree. Renderuje se pomocí canvasu do jednotlivých dlaždic tak, že se vytvoří jednotlivé body „spoty“, ty se rozostří pomocí Gausian blur. Nakonec se to celé obarví. Value based: Použití pro umístění nejlépe hodnocených restaurací na Scuku.Density base: V jakém klubu je nejvíce lidí checknutých ve 4sq.
 • Stačí deklarovat, že vaše api funguje na mobilních zařízeních? (Nestačí.) I když k tomu vede dlouhá cesta.Vývoj mobilní verze se nám povedl na potřetí. Geneze byla: DOM (více dlaždicových vrstev, inženýrský přístup pomocí tří kanvasů, DOM-canvas)iPad 1 je bitch a referenční zařízení.Technickému řešení musí odpovídat i UI, které je diametrálně odlišné od UI pro myš.Mouse:http://www.flickr.com/photos/14881935@N08/2516293828/Ipad:http://www.flickr.com/photos/arnybo/4560413398/lightbox/
 • Dělat UI pro každý zařízení, je blbost. Potřebujeme flexibilitu.Nutné prvky pro flexibilitu UI jsou:Renderování SVGGenerovatelné události nad renderovanými prvkyDocílíme jednotné velikosti pro různé DPI pro různé zařízeníK vidění na Nokia worldu v říjnu mezi 26. a 27. v Londýně.
 • 50+ milionů bodů zájmuSearch – vyhledání POI či geografických lokacíGeo služby jsou základem API – co je umístěno pod kurzorem? Nebo kde je umístěno „Peklo“ – vesnice, územní celek, je to POI, nebo adresa?
 • Vyhledávání cest, routování.Pokrytí Severní Ameriky a Everopské unie z 99% pro vyhledání trasy.
 • Landing page, Fórum, playground, registrace!Nokia world 2011 v Londýně – 26-27 říjnaStále scháníme do týmu Javascriptové vývojáře, neváhejte mi poslat email.Může se nás G bát? To nevím, ale vy byste nás měli vzít v potaz.
 • Snímek z uvítací stránky.
 • Ještě než skončím, rád bych vyzval ty z vás, kdo by chtěli pracovat v zahraničí, speciálně v Berlině, napište mi, stále scháníme šikovné programátory.Děkuji za pozornost.==Nyní máme čas na dotazy.

×