Sekreti I Suksesit Ne Jete Dh E Mendimi Pozitiv Reklama Tv

18,010 views

Published on

Published in: Travel, Business
0 Comments
2 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

No Downloads
Views
Total views
18,010
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
6
Actions
Shares
0
Downloads
38
Comments
0
Likes
2
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Sekreti I Suksesit Ne Jete Dh E Mendimi Pozitiv Reklama Tv

 1. 1. SEKRETI I SUKSESIT NE JETE<br /> DHE MENDIMI POZITIV<br /><ul><li>Pse dikush është i pafat e dikush i lumtur?
 2. 2. Pse dikush është gazmor e i pasur, ndërkaq dikush i mjerë dhe i varfër?
 3. 3. Pse disa jetojnë për mrekulli, kurse te tjeret jetojnë në mjerim? Pse...
 4. 4. Doni te ndryshoni jeten tuaj?
 5. 5. Doni te beheni milioner ?
 6. 6. Gjithcka qe ju nevojit eshte e fshehur ne mendimet e juaja...
 7. 7. Mendimi pozitiv është fillimi i udhëtimit drejt QETËSISË.
 8. 8. Per here te pare ne Tetove,hapet porta e madhe e nderdijes dhe vjen e ligjeron para jush,autori i shume librave te mendimit pozitiv, dhe drejtues i qendres se mendimit pozitiv ne Kosove,
 9. 9. I nderuari
 10. 10. Profesor.DAUT DEMAKU. </li></ul>25.Shtator.2009 e Premte<br />ora:20:00<br />Biletat jane<br />falas ne duqanet<br />Sun and Stars <br />075495920<br />Think positive<br />5 VJET ME JU<br />FESTOJME BASHK<br />PER NJE TE TASHME ME TE MIRE<br />
 11. 11. SEKRETI I SUKSESIT NE JETE<br /> DHE MENDIMI POZITIV<br />DAUT DEMAKU<br />Mendimi pozitiv është sikur dielli, asgjë nuk rëndon, asgjë nuk rrënon, asgjë nuk lëndon.<br />  Të gjitha që i kemi dhe gjithçka që jemi, është vetëm pasojë e mendimeve tona.<br />  Mësuesi tha: Mendimet janë fuqi që e vënë në lëvizje edhe qiellin, edhe tokën. <br />  Në qoftë se vetëdijësohemi për fuqinë e mendimeve, nuk do të kemi nevojë të akuzojmë askënd për dështimet tona. <br />Think positive<br />25.Shtator.2009 e Premte ora:20:00<br />Pallati i kultures Tetove<br />Biletat jane falas ne duqanet Sun and Stars 075495920<br />
 12. 12. SEKRETI I SUKSESIT NE JETE<br /> DHE MENDIMI POZITIV<br />DAUT DEMAKU<br />Nënvizoje me vijë të trashë: Asnjëherë mos i beso asnjë mendimi që lind në kokën tënde, në qoftë se ai mendim nuk të sjell gëzim në zemër.  <br />Njeriu nuk bëhet i lumtur duke arritur gjërat me vlerë, por duke arritur çfarë i dëshiron zemra.<br />         Të gjitha qeveritë në botë mbledhin tatime e bëjnë investime, por asnjë qeveri në botë nuk mund të mbjellë gëzime në zemrat e njerëzve si mendimi pozitiv.<br />Think positive<br />25.Shtator.2009 e Premte ora:20:00<br />Pallati i kultures Tetove<br />Biletat jane falas ne duqanet Sun and Stars 075495920<br />
 13. 13. SEKRETI I SUKSESIT NE JETE<br /> DHE MENDIMI POZITIV<br />DAUT DEMAKU<br />Përvoja tha: Kur të arrish në majë të bjeshkës, do të shohësh dhe do të bindesh se nuk paska qenë maja aq e lartë.<br />  Me lehtësi mund të arrihen sukseset në jashtësi; lehtë bëhesh Prof., Mr., Dr., Akademik, gjeneral apo boss i pasur, por vështirë, njëmend shumë vështirë, është të arrihet grada më e lartë në jetë: NJERI.   <br />        Mendimi pozitiv është begati e pafund: mund të marrin të gjithë sa të duan dhe, prapë, kurrë fundi s’i shihet.<br />Think positive<br />25.Shtator.2009 e Premte ora:20:00<br />Pallati i kultures Tetove<br />Biletat jane falas ne duqanet Sun and Stars 075495920<br />
 14. 14. SEKRETI I SUKSESIT NE JETE<br /> DHE MENDIMI POZITIV<br />DAUT DEMAKU<br />Permendimin pozitiv dhe begatine qe ky mendim sjell ne jeten tone flet para jush :<br />Profesori i nderuar:<br />Daut Demaku<br />Ne pallatin kultures Tetove<br />Me 25 Shtator E premte<br />ora: 20:00<br />Biletat jane falas,dhe i merni ne duqanet:<br />Family Shop Sun and Stars Tetove<br />Think positive<br />5 VJET ME JU<br />FESTOJME BASHK<br />PER NJE TE TASHME ME TE MIRE<br />

×