Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Oze 1

1,023 views

Published on

OZE

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Oze 1

 1. 1. Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej
 2. 2. Nowy kierunek – nowe możliwości Czteroletnie technikum zapewnia możliwość uzyskania tytułu zawodowego technika oraz świadectwa dojrzałości. GWARANCJA PRACY DLA NAJLEPSZYCH!!! STYPENDIA DLA NAJLEPSZYCH!!!
 3. 3. Trochę teorii, czyli...
 4. 4. Energia odnawialna, a bardziej fachowo energia ze źródeł odnawialnych (OZE) jest energią produkowaną z zasobów, które można w miarę łatwo i szybko uzupełnić. Do takich zasobów zalicza się energię słoneczną, energię wiatru, biomasę, biogaz, fal, pływy morskie i energię geotermalną. Czym jest energia odnawialna?
 5. 5. Energia wiatru Energia wiatru – energia kinetyczna przemieszczających się mas powietrza, zaliczana do odnawialnych źródeł energii. Jest przekształcana w energię elektryczną za pomocą turbin wiatrowych, jak również wykorzystywana jako energia mechaniczna w wiatrakach i pompach wiatrowych oraz jako źródło napędu w jachtach żaglowych.
 6. 6. Biomasa Biomasa – oznacza ulegającą biodegradacji frakcję produktów, odpadów i pozostałości z produkcji rolnej, leśnej i powiązanych gałęzi przemysłu, w tym rybołówstwa i akwakultury, a także biogazy i ulegającą biodegradacji frakcję odpadów przemysłowych i komunalnych.
 7. 7. Energia słoneczna Energia słoneczna – gałąź przemysłu zajmująca się wykorzystaniem energii promieniowania słonecznego zaliczanej do odnawialnych źródeł energii.
 8. 8. Energia wodna Energia wodna – wykorzystywana gospodarczo, energia mechaniczna płynącej wody. Współcześnie energię wodną zazwyczaj przetwarza się na energię elektryczną .
 9. 9. A po teorii... czas na praktykę, czyli wycieczki edukacyjne
 10. 10. Fascynujące zajęcia na Politechnice Częstochowskiej
 11. 11. Wizyta zapoczątkowująca ścisłą współpracę z Euro – Centrum Parkiem Naukowo – Technicznym w Katowicach
 12. 12. Poznajemy nowe możliwości w Regionalnym Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej
 13. 13. I wreszcie upragniona wyprawa nad morze... Ustka!!!
 14. 14. ...zobaczyliśmy maszynownię – serce elektrowni wodnej...
 15. 15. ...oraz obejrzeliśmy film zapoznający nas ze szlakiem elektrowni w Polsce i ich funkcjonowaniem
 16. 16. ...i czas na relaks!!!
 17. 17. To właśnie my będziemy dbali o czyste środowisko i walkę ze smogiem
 18. 18. Absolwenci tego kierunku będą przygotowani do organizowania i wykonywania prac związanych z montażem i obsługą systemów energetyki odnawialnej. Uczniowie w trakcie nauki w technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej mają możliwość zdobycia dwóch kwalifikacji: B.21. Montaż urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. B.22. Eksploatacja urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.
 19. 19. Możliwości zatrudnienia absolwentów Po ukończeniu nauki w szkole o tym kierunku, istnieje możliwość zatrudnienia w: - firmach zajmujących się budową i utrzymywaniem sprawności sieci energii odnawialnej - elektrowniach - organizacjach, przedsiębiorstwach i instytucjach zajmujących się odnawialnymi źródłami energii - zakładach wytwarzających, przetwarzających i przesyłających energię elektryczną
 20. 20. Zainteresowany? Przyjdź do nas! ZAPRASZAMY!

×