Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Jak budować zaufanie Klienta w sklepie internetowym

827 views

Published on

Obecnie mamy doczynienia z dwoma typami Klientów s klepach internetowych. Pierwszy typ to osoby, które od dawna robią zakupy w Internecie, drugi typ to osoby, które są wciąż nieufne. Te obie grupy potrzebują czegoś więcej niż tylko promocji i niskich cen, oni potrzebują zainteresowania ze strony sklepu, poczucia ważności. To bardziej ich przywiąże do Ciebie niż niska cena (konkurencja może dać niższą i co wtedy?).
Problemem w sprzedaży online jest nie tylko brak zaufania, ale także brak obcowania z towarem i brak fizycznej obecności sprzedawcy. Stąd niezwykle istotne jest by pokazać Klientowi sklepu internetowego, że ma doczynienia nie tylko z technologią, ale także z ludźmi - innymi słowy mówiąc: że po drugiej stronie ekranu jest też człowiek, taki sam sprzedawca jak w sklepie stacjonarnym - osoba, która doradzi, pomoże i ułatwi zakupy.
Ale jak to zrobić? Jak pokazać ludzką twarz sklepu internetowego? To wszystko zawarłam w mojej prezentacji, w której znajdziesz szybkie do wdrożenia wskazówki, mnóstwo inspiracji z rodzimych i zagranicznych sklepów internetowych, a także porady jak wdrożyć te rzeczy w swojej firmie.

Na co na pewno powinieneś zwrócić uwagę:
1. Bądź blisko Klienta od samego początku: przywitaj się, przedstaw, podziękuje za transakcje i pokaż, że zawsze może na Ciebie liczyć (slajdy 5-15)
2. Bądź tam gdzie Twoi Klienci - nie musisz być wszędzie, poznaj swoją grupę docelową i komunikuj się z nią tak jak lubi (slajdy 16-19)
3. Doceniaj pracowników działu Obsługi Klienta - to oni mają bezpośredni kontakt z Klientem i to od ich zaangażowania zależy najwięcej. To oni zbierają feedback od Klientów i to oni sprawiają, że Klient czuje się ważny - lub nie... (slajdy 20-24)
4. Znaj produkt, który sprzedajesz. Zainwestuj czas i pieniądze w dobre opisy produktów, blog sklepu oraz współpracę z blogerami, którzy pomogą Ci odnieść sukces. Zachęcaj też Klientów do dzielenia się opiniami o sklepie i produktach - to nie tylko buduje content na sklepie, ale pokazuje, że jesteś wiarygodny, że można Ci zaufać. (slajdy 25-30).
5. Pamiętaj, że transakcja nie kończy kontaktu. Nie walczysz o jedną sprzedaż, walczysz o ambasadorów sklepu, którzy będą polecać go innym. Nie zapomnij też o emocjach w Twoim marketingu, to one pozycjonują Cię na tle konkurencji (slajdy 31-36).

I na koniec: nie bój się testować, sprawdzać nowe formy komunikacji oraz inspirować się.

Wpis dot. prezentacji znajdziesz na moim blogu: http://achmielewska.com/e-marketing/jak-budowac-zaufanie-klienta-w-sklepie-internetowym

Published in: Marketing
 • Be the first to comment

Jak budować zaufanie Klienta w sklepie internetowym

 1. 1. Pokaż ludzką twarz Nie tylko cena ma znaczenie! W jaki sposób zastąpić sprzedawcę w sklepie internetowym. SuperKoszyk.pl eksperymentalnie.comachmielewska.com
 2. 2. 2 typy klientów
 3. 3. 3 Główne Problemy 1.brak zaufania 2.brak obcowania z towarem 3.brak sprzedawcy
 4. 4. Bądź blisko od samego początku
 5. 5. Daj się poznać
 6. 6. Bądź tam gdzie twoi Klienci
 7. 7. Poznaj swojego Klienta komunikuj się z nim tak jak lubi
 8. 8. Pamiętaj! Nie musisz być wszędzie  Poznaj specyfikę różnych platform społecznościowych  Zobacz, gdzie komunikuje się Twoja grupa docelowa lub podobna  Analizuj źródła ruchu  Sprawdź, gdzie jest obecna twoja bezpośrednia konkurencja Nie bój się testować i sprawdzać
 9. 9. Zainwestuj w OBSŁUGĘ KLIENTA motywuj premiuj doszkalaj inspiruj
 10. 10. Zadbaj o kulturę organizacyjną
 11. 11. Rozmawiaj z Klientem • o wrażenia, • o łatwość zakupów, • o asortyment Dopytuj
 12. 12. i dziel się wiedzą z działem marketingu i rozwoju Ale rób to mądrze
 13. 13. Dziel się wiedzą Znaj produkt, który sprzedajesz
 14. 14. Dbaj o opinie i recenzje
 15. 15. Transakcja nie kończy kontaktu
 16. 16. Pamiętaj o emocjach w komunikacji Rób coś więcej
 17. 17. Zappos LEAF Team
 18. 18. EFEKTY
 19. 19. 0 20 40 60 80 100 120 140 160 180 200 Odwiedziny Wsp. Odrzuceń Przychody Transakcje 2014 2015 42% 26% 81% 50% Dane dot. powracających użytkowników
 20. 20. Przyrost opinii o sklepie 0 20 40 60 80 100 120 140 160 180 Przyrost recenzji w sklepie
 21. 21. agata@achmielewska.com /in/agatachmielewska

×