Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Turizm şirketi ödevi

3,770 views

Published on

tüketici davranışları tur şirketi ödevi

Published in: Education
 • Login to see the comments

 • Be the first to like this

Turizm şirketi ödevi

 1. 1.  AKKA Turizm ,ismini kurucularının memleket isminden almaktadır(ANTALYA,KAHRAMANMARAŞ,KONYA,ARDAHAN)  AKKA turizm, Rize merkezli uzmanlaşmış profesyoneller tarafından kurulup 2014 yılında hizmet verecektir.  AKKA Turizmi kurmamızdaki amaç ; bölge turizmine yeni bir soluk getirip, dinamik kadromuzla kaliteli hizmeti en uygun fiyata müşterilerimize sunarak , sürekli kendini yenileyen,Karadeniz Bölgesinde turizm sektöründe en iyi olmayı hedeflemekte...
 2. 2. Misyonumuz Müşterilerimizin ihtiyaçlarını uzman kadromuz ile doğru tespit edip, bilgiye, deneyime ve güvene dayalı şekilde sunarak, ihtiyaçları en kısa zamanda, doğru bir şekilde karşılamaktır. Hedefimiz siz değerli müşterilerimize daha kaliteli ve etkili bir hizmet vermektir.
 3. 3. Kaliteli ve yenilikçi hizmetlerimiz ile koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlayarak,turizm sektörünün öncüsü olmaktır.
 4. 4.  Karadeniz’in doğal güzelliklerini görmek isteyen ve doğayla iç içe olmayı sevenlere,  Mavi ile yeşilin buluştuğu yeri görmek isteyenlere,  Yerli ve yabancı her yaş grubundaki kişilere ulaşmak.
 5. 5.  Gazetelere verdiğimiz ilanlar,  Duyuru panoları ve billboardlar,  TV kanallarında ve sosyal medya mecralarında reklam vererek Rize dışındaki kişilerle bağlantı kurmak (facebook, twitter, vb.)  Spor kulüplerine verilen sponsorluklar(bu sponsorluklar sayesinde şirketimize olan ilgilenimi arttırmayı hedefliyoruz.)
 6. 6.  Bölge turizminde farkındalık ve markamıza olan bağlılığı arttırmak,  Yıl boyu reklam ve tanıtım yaparak şirketimizi müşterilere tanıtmak,
 7. 7.  Turizm pazarlaması, müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayacak mal ve hizmetlerin müşterilere sunulması ve satışı ile ilgili çabalardır.  Turizm pazarlamasında müşterilerin ihtiyaçlarının devamlı araştırılması ve bilinmesi gereklidir.  Müşterilerin ihtiyaçları daima ön planda tutulmalıdır.(müşteri memnuniyeti sağlanmalıdır.)
 8. 8.  Hizmetlerimizin kalitesini ve prestijini korumak,  Hızlı hizmet anlayışı , deneyimli ve uzman kadromuzla müşteri memnuniyetini hedef alarak en iyi şekilde hizmet vermek.  Müşterilerimizin rahatını temel alarak kaliteli hizmet sunmak,
 9. 9.  Spor kulüplerine, dizilere ve televizyon programlarına verilen sponsorluklar sayesinde müşterilerimizin aklında kalarak, hizmetimizi algılamalarını sağlamak  Okullarda, caddelerde, AVM`lerde ve insanların sürekli bulundukları yerlerde stantlar açıp, broşür dağıtırken de küçük ikramlar yaparak hizmetimizin reklamını yapmak ve müşterilerimizin aklında bizi daha iyi algılamalarını sağlamak,  Bölgedeki sosyal yardımlaşma kuruluşlarına yardımda bulunup daha iyi imaj oluştururken insanların algılarında yer almak, bazı durumu olmayan öğrencilere burs vererek öğrencilerin algılarına ulaşmak.
 10. 10.  Müşterilerimize yolculuk anında ikramlarda bulunmak, araçlarımızda internet ve laptop kiralama hizmeti,  Gittiğimiz yerlerde Rize yöresine ait kemençe, tulum eşliğinde aktiviteler sunarak müşterilerimizi motive etmek,  Yaptığımız kaliteli hizmet sonucu kalite deyince ilk akla gelen turizm şirketi olabilmek,  Yüksek ücretli turların kaliteli olduğu yargısını yıkarak müşterilerimize uygun fiyatlarla da kaliteli hizmete ulaşabileceklerini göstermek.
 11. 11.  Kendimize özgü logomuz, marka ismimiz ve kalitemizle müşterilerimizin hizmetimizi öğrenmesini sağlamak,  Yaptığımız reklamlar, kalitemiz ve müşteriye karşı güler yüzlü oluşumuz sayesinde müşterilerimizin hafızalarında kalıcı bir yer tutmak,  Müşterilerin ihtiyaçlarına cevap vererek kalıcı olabilmek.
 12. 12.  Yaptığımız hizmetler sonucunda müşterilerin markamıza olan tutumlarını olumlu yönde bir oluşum yaratması,  Bölge örf ve adetlerine bağlı kalarak bölge turizmiyle özdeşleşebilmek,  Müşterilere karşı iyi tavrımız sonucu beğenilerek sürekli konuşulan insanların birbirine önerdiği bir marka olabilmek.
 13. 13.  Yüksek karı değil, müşteri memnuniyetini sağlayarak bilinirliğimizi arttırmak.  Kültürel farklılıklara açık, etnik köken ve din ayrımcılığı yapmadan doğaya karşı duyarlı, güvenilir, sevgi dolu ve ahlaklı bir yapı benimsemek,  Gezi sırasında bölgeye özgü aktiviteler yaparak(TULUM EŞLİĞİNDE HORON vb.) bölge kültürünün tanıtımını yapmak.
 14. 14.  Müşterilerimizin kaliteli hizmeti ucuza kullanarak egolarını tatmin etmelerini sağlamak,  Müşterilerin kendilerini kaliteli bir hizmet anlayışı içinde benimsemeleri,  Sakinliği ve yeşili seven insanların AYDER veya KARAGÖL ormanlarında gezi yaparken eğlenceli bir gün geçirmek isteyenlerin yaptığımız aktiviteler sayesinde eğlenceli bir gün geçirmelerini sağlamak.
 15. 15. • Yenilikçi ve dinamik bir ekip olarak turizm sektöründe • • • • • hizmet vermek, Temel ve mesleki ahlak anlayışını , ticari kazancın önünde tutmak, İlkelerin öncüsü ve ilklerin koruyucusu olmak, İletişime değer vermek, İnce hesaplamalar ve avantajlı çözümler sunabilmek. Turlarımızı şirketimizin son model arabalarıyla yapmaktayız.
 16. 16.  Müşteriler öncelikle bir hizmeti algılarken veya öğrenirken fiyata önem vermektedir.(biz de bunu dikkate alarak fiyat politikamızı bu doğrultuda oluşturmaktayız.)  Müşterilerimizin bütçesini sarsmayan optimal fiyatlar,  Her müşteri için uygun fiyat olanakları sunmak,
 17. 17.  Hizmet kalitemizden ödün vermeden hizmetlerimizin büyümesi ve gelişmesi için müşterilerimizin devamlılığını sağlamak üzere yaptığımız bazı etkinlikler ve promosyonlar,(Üç geziye katılan müşterimize dördüncü gezi AKKA TUR dan… 12 yaş altı çocuklara gezilerimiz ücretsizdir vb.)  Hizmetlerimizin rahatlığı, konforu ve yolculuk esnasında yaptığımız ikramlarla müşterilerimizin bilinç altına AKKA Tur'u yerleştirmek,  Müşterilerimizin ihtiyaçları daima ön planda tutularak AKKA TURİZM’İ tekrar tercih etmelerini sağlamak.  Şehir dışından gelen müşterilerimizi kendi araçlarımızla otogarda ve hava alanında karşılayarak onlara şirketimizi benimsetmek.
 18. 18.  Dağıtım ; mallar için ne kadar önemli ise hizmetler içinde o kadar önemlidir. Fakat hizmet dağıtımını anlatmak fiziksel bir ürünün dağıtımını anlatmak kadar kolay değildir. Hizmetlerin kendine özgü nitelikleri ve fiziksel mallardan farkları, hizmet dağıtımının, mal dağıtımından farklı olmasına sebep olmaktadır.
 19. 19.  Kaliteli ve uzman kadromuzun olması,  Diğer tur şirketlerine göre fiyatlarımızın uygun olması,  Turizmin çeşitlendirilmesine olanak veren coğrafi, doğal ve tarihsel yapının varlığı,  Firmamız çalışanlarının müşterilere karşı güler yüzlü olması  Firmamızın kuruluş yeri itibari ile bölgenin doğal güzelliklere sahip olması(AYDER YAYLASI, SÜMELA MANASTIRI,UZUNGÖL ,KARAGÖL vb.)  Zengin kültür, örf ve adet, yöre insanının geleneksel konukseverliğinin olması.
 20. 20.  Yeni ve nitelikli tesislerin az olması,  ’Holiday Check’’ in 2008 yılı için ödüle layık görülen en iyi 99 otelin 34     ü Türkiye den (2007 yılında bu sayı 23 idi) tamamı Akdeniz Otelleri, listede bir tek Karadeniz oteli olamaması düşündürücüdür! Karadeniz olarak Bölgesel Marka imajının oluşturulamamış olması, Bölgede uluslararası ve ulusal markaların özellikle de otel zincirlerinin yatırımlarının yetersiz olması, Mevsimselliğin neden olduğu değişiklik ve kapasite kullanım oranlarının düşüklüğü, Petrol fiyatlarının yüksek olması,
 21. 21.  Türkiye’nin rekabet gücünün yüksek olduğu doğa, tarih ve kültür turizmine olan ilginin artması  Rize dışında yaşayan Rizelilerin yazın Rize’ye gelmesi,  Doğal güzelliklerin turizme elverişli olması,  Karadeniz bölgesinin devam eden çekiciliği,
 22. 22.  Yeterli talebin sağlanamaması,  Ekonomik durgunluk,  Kalifiye eleman eksikliği,  Tecrübe eksikliği,  Bölge halkının turizm hakkında bilgi yetersizliği,
 23. 23.  Siz Değerli Müşterilerimize Hizmetin , Rahatlığın Ve Konforun En Kaliteli Halini , En Uygun Fiyatlarla Sunuyoruz…
 24. 24. AKKA TURİZM…
 25. 25. Gezilerimizden sizin için seçtiğimiz kareler
 26. 26. SÜMELA MANASTIRI / TRABZON-MAÇKA
 27. 27. UZUNGÖL /TRABZON-OF
 28. 28. ANLAŞMALI OTELLERİMİZDEN İNAN KARDEŞLER/UZUNGÖL
 29. 29. AYDER YAYLASI/RİZE
 30. 30. ANLAŞMALI OLDUĞUMUZ OTELLERDEN KORU OTEL/AYDER
 31. 31. KARAGÖLLER/ARTVİN
 32. 32. BATUM/GÜRCİSTAN
 33. 33. ANLAŞMALI OLDUĞUMUZ OTELLERDEN INTOURIST PALACE BATUM-GÜRCİSTAN
 34. 34. AKKA TURİZM OLARAK BİZİ DİNLEDİĞİNİZ İÇİN HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ…

×