Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Організація та ведення
бібліотечних сторінок у
Facebook
Збараж - 2017
Переваги й перспективи
38 млн осіб щодня (за даними TNS) користується
соціальними мережами – це означає, що
серед всіх кор...
Найбільша інтелектуально розвинена
соціальна мережа для роботи й піару
Facebook
Дозволяє
максимально ефективно розробити
с...
Проблеми
Очікування, що все
буде розвиватися
саме собою
Неготовність
спілкуватися
Прагнення до
контролю
Страх перед
негати...
Варіанти присутності
бібліотеки у Facebook
Особливості: дозволяє створити
сторінку з назвою бібліотеки, від її
імені писати повідомлення та
розміщувати новини
Варіан...
Особливості: розміщувати записи може будь-
хто і всі записи відображаються на стіні групи
Варіант 2: Група
Варіанти
Таємні...
Створюється від імені окремого користувача
(профілю), але є самостійною.
Найбільше підходить для представлення
бібліотеки,...
Реєструємо бібліотеку
у Facebook
Для того щоб створити сторінку бібліотеки спочатку потрібно
зареєструватись у Facebook
Щоб створити профіль, заходимо на с...
Приділіть увагу дизайну сторінки. Дизайн сторінки (зображення
профілю (аватар), обкладинка та іконки) – це перше, що бачит...
(Налаштування → Загальні → Пропозиції схожих сторінок). Завдяки
цій опції Facebook буде включати Вашу сторінку в рекоменда...
Розмістіть кнопку для отримання повідомлень, щоб Ваші
відвідувачі могли контактувати із Вами
Налаштуйте прийом листів:
Залучайте колег:
Створіть команду редакторів
Не пишіть довгих повідомлень.
Дослідження Track Social показало, що пости
довжиною до 70 символів отримують більше
лайків ...
Можливості
розповіді про бібліотеку
онлайн-консультації, ЕДД, віртуальна довідка
допомога читачам (плакати, відео, присвяч...
Створюємо новий захід для бібліотеки
Використання хештегів у
Facebook
Що теаке Хештег?
Хештеги — спеціальні мітки, за допомогою
яких можна об'єднувати в групи кілька
повідомлень або матеріалів...
Кожен хештег являє собою символ «#» («решітка»),
за яким слідує слова або фраза з 2-3 слів,
зазвичай без пробілів.
Для від...
Зробити хештег власноруч вкрай просто.
Досить лише у бажаному місці своєї
публікації у соціальній мережі Фейсбук або
інших...
Поради
Якщо ви хочете, щоб на вашу сторінку на Facebook
заходило більше людей, вам потрібно навчитися ставити
унікальний ...
На Facebook також реалізована така
можливість, що кожен користувач у своєму
пості може залінкувати іншого користувача
цієї...
У випадку зі сторінками брендів/публічними
сторінками згадувати в постах таким чином
можна лише інші публічні сторінки, не...
Отож, пост готовий до публікації:
лінк
хештег
вибираємо час публікації
вибираємо дату публікації
публікуємо
Репутаційні ризики
Не варто захоплюватись «спамом»
Не варто додавати людей у групи без їхньої згоди
Не варто публікувати н...
Долучайтесь до шанувальників
офіційної сторінки
Збаразька ЦБС
у мережі Facebook
© Вікторія Радовська
Дякую за увагу
1. Девтеров, І. В. Інтернет-середовище ― соціальна реальність ХХІ ст.
[Електронний ресурс] / І. В. Девтеров. ― Режим досту...
Організація та ведення бібліотечних сторінок у Facebook
Організація та ведення бібліотечних сторінок у Facebook
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Організація та ведення бібліотечних сторінок у Facebook

595 views

Published on

Соціальні мережі для бібліотек є однією з найголовніших можливостей реклами своєї діяльності та послуг. Крім того, соціальні мережі – це найменш затратний вид піару та найбільш зручний, адже важливі інструменти, а це – комп’ютерне робоче місце та доступ до Інтернету є на сьогодні у багатьох бібліотеках, у тому числі і сільських.

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Організація та ведення бібліотечних сторінок у Facebook

 1. 1. Організація та ведення бібліотечних сторінок у Facebook Збараж - 2017
 2. 2. Переваги й перспективи 38 млн осіб щодня (за даними TNS) користується соціальними мережами – це означає, що серед всіх користувачів соцмереж є й ваша цільова аудиторія «Якщо вас немає в Інтернеті, вважайте, що ви не існуєте». ©Білл Гейтс
 3. 3. Найбільша інтелектуально розвинена соціальна мережа для роботи й піару Facebook Дозволяє максимально ефективно розробити стратегію просування Вашої бібліотеки
 4. 4. Проблеми Очікування, що все буде розвиватися саме собою Неготовність спілкуватися Прагнення до контролю Страх перед негативом Відсутність ентузіастів
 5. 5. Варіанти присутності бібліотеки у Facebook
 6. 6. Особливості: дозволяє створити сторінку з назвою бібліотеки, від її імені писати повідомлення та розміщувати новини Варіант 1: Профіль
 7. 7. Особливості: розміщувати записи може будь- хто і всі записи відображаються на стіні групи Варіант 2: Група Варіанти Таємні лише ті, хто входить до спільноти, можуть її знайти та бачити дописи відкриті будь-хто може бачити спільноту, її склад та дописи закриті будь-хто може знайти групу і переглянути її склад, бачити дописи можуть лиш учасники спільноти
 8. 8. Створюється від імені окремого користувача (профілю), але є самостійною. Найбільше підходить для представлення бібліотеки, оскільки дозволяє отримувати повідомлення як на ім’я користувача, так і на сторінку бібліотеки. Варіант 3:Сторінка
 9. 9. Реєструємо бібліотеку у Facebook
 10. 10. Для того щоб створити сторінку бібліотеки спочатку потрібно зареєструватись у Facebook Щоб створити профіль, заходимо на сайт https://www.facebook.com і заповнюємо всі поля в графі «Зареєструватися»:
 11. 11. Приділіть увагу дизайну сторінки. Дизайн сторінки (зображення профілю (аватар), обкладинка та іконки) – це перше, що бачить користувач, коли відвідує сторінку Вашої бібліотеки. Аватар Назва Обкладинка Дизайн має значення:
 12. 12. (Налаштування → Загальні → Пропозиції схожих сторінок). Завдяки цій опції Facebook буде включати Вашу сторінку в рекомендації, коли користувачі мережі лайкнуть сторінки, схожі на Вашу. Включіть опцію «Пропозиції схожих сторінок»:
 13. 13. Розмістіть кнопку для отримання повідомлень, щоб Ваші відвідувачі могли контактувати із Вами Налаштуйте прийом листів:
 14. 14. Залучайте колег: Створіть команду редакторів
 15. 15. Не пишіть довгих повідомлень. Дослідження Track Social показало, що пости довжиною до 70 символів отримують більше лайків та коментарів, ніж довші, тобто чим коротше, тим краще.
 16. 16. Можливості розповіді про бібліотеку онлайн-консультації, ЕДД, віртуальна довідка допомога читачам (плакати, відео, присвячені пошуку в каталогах, пошуку і правильному цитування статей і т.п.); організаційна підтримка заходів (афіші, буклети, флаєри, листівки, фото…) анонси надходжень, поради, рекомендації книг посилання на е-колекції документів, відео- чи музичні колекції бібліотеки з можливістю переглянути/ прослухати; розміщення різноформатних колекцій (буктрейлер, інтерактивні плакати, слайди, інфографіка та ін.); розміщення тематичних матеріалів для різних категорій читачів (молодих мам, любителів рукоділля, садівників, фотолюбителів і т.д.) створення спільних альбомів
 17. 17. Створюємо новий захід для бібліотеки
 18. 18. Використання хештегів у Facebook
 19. 19. Що теаке Хештег? Хештеги — спеціальні мітки, за допомогою яких можна об'єднувати в групи кілька повідомлень або матеріалів, що належать до однієї і тієї ж тематики.
 20. 20. Кожен хештег являє собою символ «#» («решітка»), за яким слідує слова або фраза з 2-3 слів, зазвичай без пробілів. Для відокремлення слів в хештегах, як правило, використовуються символи нижнього підкреслення «_», але допускається також виділяти окремі слова в хештезі з допомогою великих літер. У хештегах можна використовувати як латинські, так і кириличні букви, а також цифри. ЗАБОРОНЕНО: розділові знаки, знаки математичних операцій, а також деякі спеціальні символи (@, &, ^).
 21. 21. Зробити хештег власноруч вкрай просто. Досить лише у бажаному місці своєї публікації у соціальній мережі Фейсбук або інших сервісах, які підтримують роботу з хештегами, поставити знак # і написати бажане слово або фразу-ключ. Надалі при пошуку інформації за таким же хештегом користувачі зможуть знайти і нову публікацію.
 22. 22. Поради Якщо ви хочете, щоб на вашу сторінку на Facebook заходило більше людей, вам потрібно навчитися ставити унікальний хештег, який буде як би вашої цифровим підписом. Це особливо корисно для бібліотеки. При використанні хэштегів, які містять в собі кілька слів, пишіть кожне нове слово з великої літери, щоб фразу було легше читати, або через символи нижнього підкреслення «_». Використовуйте опцію пошуку по сайту Facebook, щоб шукати вміст, який вас цікавить Наприклад, якщо ви хочете знайти публікації, пов'язані з Збаразькою ЦБС, введіть: #Збаразька_ЦБС. Коли ви робите нову публікацію на Facebook, викорис- товуйте хештеги, щоб їх переглядала більша кількість користувачів.
 23. 23. На Facebook також реалізована така можливість, що кожен користувач у своєму пості може залінкувати іншого користувача цієї соцмережі. Для цього треба спочатку поставити знак @, відомий як «собачка», «равлик», «жабка», а далі написати ім’я користувача. В результаті це матиме такий вигляд: @Радовська Вікторія.
 24. 24. У випадку зі сторінками брендів/публічними сторінками згадувати в постах таким чином можна лише інші публічні сторінки, не звичайних користувачів. На Facebook на сьогодні є безліч публічних сторінок органів влади, компаній, громадських організацій, публічних осіб.
 25. 25. Отож, пост готовий до публікації: лінк хештег вибираємо час публікації
 26. 26. вибираємо дату публікації публікуємо
 27. 27. Репутаційні ризики Не варто захоплюватись «спамом» Не варто додавати людей у групи без їхньої згоди Не варто публікувати на корпоративній сторінці неякісні фото- чи відеоматеріали Не варто розміщувати на корпоративній FB-сторінці погано відформатовані, погано ілюстровані та складні для читання пости Не варто перетворювати FB-сторінку бібліотеки винятково на сторінку «корпоративного марнославства»
 28. 28. Долучайтесь до шанувальників офіційної сторінки Збаразька ЦБС у мережі Facebook © Вікторія Радовська Дякую за увагу
 29. 29. 1. Девтеров, І. В. Інтернет-середовище ― соціальна реальність ХХІ ст. [Електронний ресурс] / І. В. Девтеров. ― Режим доступу : // http://nbuv.gov.ua/portal/Soc_Gum/Niz/2011_12/devterov.htm, вільний. 2. Сторінка бібліотеки у Facebook [Електронний ресурс] /Л. Поперечна. ― Режим доступу : // http://lib.rus.ec/b/296326/read#t137, вільний. 3. Мар'їна, О. Бібліотеки та соціальні медіа: технологія взаємодії [Текст] / О. Мар'їна // Вісник Книжкової палати. ― 2012. ― № 8. ― С. 23 ― 25. 4. Онищенко, О. Бібліотека і «цифрове» покоління: нова ситуація – нові форми роботи [Текст] / О. Онищенко // Бібліотечний вісник. — 2016. — № 5. — С. 3—6. — Електрон. версія публікації: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bv_2016_5_3. Список використаних джерел

×