Како да организирате настан заедно со заедницата - Дарко Булдиоски - ENGAGE

1,597 views

Published on

Дарко преку искуства од неколку различни настани ќе се обиде да извлече корисни
совети за организирање на настани во кои се вклучени организиции или компании а сепак
се настани општо прифатени од (интернет) заедницата. Примeрите ги вклучуваат: Foursquare Super Swarm Фестиваl, #ТвитерАјвар и Mobile Monday Macedonia.

ENGAGE - Прва конференција за друштвени медиуми и активизам во Македонија. 25ти февруари 2012 година, МКЦ - Фросина. Организатори: Младински Образовен Форум и Радио МОФ.

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
1,597
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
867
Actions
Shares
0
Downloads
3
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Како да организирате настан заедно со заедницата - Дарко Булдиоски - ENGAGE

 1. 1. Како даорганизиратенастан заедносо заедницатаДарко Булдиоски@darko156@NewMediaMK
 2. 2. запознајте ја заедницата
 3. 3. бидете дел од неа
 4. 4. поттикнувајте ги другите да гисподелат своите идеи
 5. 5. Не ги наметнувајте вашитеорганизациски иликомпаниски цели
 6. 6. дајте им причина налудето да зборуваат
 7. 7. не мерете јауспешноста само со ретвитови и лајкови
 8. 8. #ТвитерАјварFoursquare Super Swarm Фестивал MobileMonday Macedonia 140.mk награди Face2Face MKblogConference
 9. 9. Благодарам !!!Дарко Булдиоски@darko156@NewMediaMK

×